...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Wstęp do modelowania 3D – Tinkercad – zajęcia w ramach Szkoły Kreatywności

Szkoła Kreatywności to bezpłatne wykłady, warsztaty i szkolenia dla mikro i małych firm oraz osób pracujących w branżach sektora kreatywnego. Odbywają się one w ramach 4 obszarów tematycznych. Koncepcja programowa Szkoły została przygotowana przez ekspertów i partnerów Centrum Kreatywności Targowa i Krajowej Izby Gospodarczej.

 

Zajęcia są ogólnodostępne, bezpłatne i w formacie online.
Kontynuujemy 4 linie tematyczne z poprzednich odsłon:

  • Sieciowanie;
  • Projektowanie /Technologia / Media;
  • Marketing internetowy
  • Innowacyjność (nowoczesne zarządzanie i zrównoważony rozwój biznesu).

Wypełnij formularz i zapisz się TUTAJ
Program Szkoły jest publikowany na najbliższy semestr (maj 2022– czerwiec 2022). Warunkiem udanej rejestracji do programu Szkoły jest wybranie w formularzu zgłoszeniowym minimum 4 spotkań z listy zajęć.

Potrzebujesz inspiracji i narzędzi, które pomogą Ci zachować świeżość w pracy oraz
otwarta głowę w myśleniu o rozwoju firmy? Szukasz progresywnych rozwiązań dla
biznesu? Chcesz nawiązać nowe relacje w branży, poznać inwestorów, nawiązać
współpracę z samorządem lokalnym? Nasza oferta jest dla Ciebie!
W każdej chwili możesz do nas dołączyć!

Najbliższe zajęcia już 18.05, g. 10:00-14:00
Wstęp do modelowania 3D – Tinkercad.
Maciej Naskręt, Piotr Pobłocki | Stowarzyszenie Robisz to

Projektowanie przestrzenne to wysoce aktualny temat. Dziś, jak nigdy wcześniej,
umiejętność przeniesienia swoich pomysłów i wizji na projekt przestrzenny otwiera drogę
do nieograniczonego świata możliwości wykonawczych.

Podczas zajęć poznamy program Tinkercad firmy Autodesk – darmowe i niezwykle
intuicyjne narzędzie, które jest spełnieniem marzeń każdego twórcy.

Centrum Kreatywności Targowa jest inkubatorem przedsiębiorczości sektora kreatywnego prowadzonym przez Krajową Izbę Gospodarczą. Oferowany program Centrum wspiera rozwój zawodów przyszłości oraz pomoc w przygotowaniu i prowadzeniu biznesu przez młode firmy, którym oferuje również biura do wynajęcia. CK Targowa jest też miejscem inspirujących spotkań, programów szkoleniowych, edukacyjnych i kulturalnych w oryginalnie zaprojektowanej przestrzeni konferencyjno-wystawienniczej.

Centrum Kreatywności Targowa

Nastolatkowie zaprojektowali bazy księżycowe w 3D

Model rakiety zaprojektowanej przez Tosię

Przygotowane przez młodych twórców projekty bazy kosmicznej zostaną wydrukowane na drukarkach 3D od Zortrax oraz wezmą udział w międzynarodowym konkursie „MoonBase Challenge” organizowanym przez Europejską Agencję Kosmiczną. Rafał Tomasiak i Karolina Bołądź, założyciele Zortrax, zostali wyróżnieni w 4. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

Politechnika Krakowska wraz z instruktorami organizacji edukacyjnej “Kraina Twórczości” przygotowała, w ramach funduszy BalticSatApps, “Warsztaty Nie z Tej Ziemi”. Celem organizowanego w formule online wydarzenia było zachęcenie dzieci i młodzieży do zgłębiania tajników projektowania w 3D oraz zainteresowanie ich tematem eksploracji kosmosu. W realizowanych od 16 do 17 grudnia działaniach wzięło udział 39 osób, które wspólnie z ekspertami stworzyły modele baz kosmicznych w programach graficznych.

Wystrzał rakiety spaceX
Źródło: Unsplash

Niespodzianką dla uczestników było dołączenie do projektu firmy Zortrax, która bezpłatnie wydrukuje stworzone projekty na drukarkach 3D, a następnie prześle je do autorów projektu.

Patronat Zortrax nad „Warsztatami Nie z Tej Ziemi” zachwycił nastoletnich projektantów. Wielu z nich będzie mogło po raz pierwszy zobaczyć model, który stworzyli na komputerze w fizycznej formie. Możliwość porównania wirtualnego projektu z realnym wydrukiem niesie ogromną wartość edukacyjną.

Piotr Synowiec, Prezes Zarządu spółki Kreatikon, odpowiedzialny za organizację warsztatów

Możliwość zaprojektowania, a następnie otrzymanie własnoręcznie stworzonej bazy to nie jedyne atrakcje, jakie zostały przewidziane dla uczestników. Po ukończeniu warsztatów, młodzi twórcy mają czas na doprecyzowanie swoich projektów do 17 stycznia. Kolejnym etapem będzie zgłoszenie stworzonych prac do międzynarodowego, organizowanego co roku przez Europejską Agencję Kosmiczną konkursu “MoonBase Challenge”, gdzie polskie rozwiązania powalczą o prestiżowe nagrody.


Źródło: Informacja prasowa Zortrax

 

 

 

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF