...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

„Podróże na czasie” – drugi panel X. New Normal Creative Comms Meeting z udziałem Anny Górskiej i Marka Śliwki [BRIEF PATRONUJE]

zrownowazona turystyka

Creative Comms Meeting to spotkania od 10 lat organizowane przez agencję Q&A Communications. Dotychczas odbywały się w Poznaniu, Warszawie, a kilka edycji również w Trójmieście. W tym roku zaplanowano cykl paneli online, pod hasłem „Business as Unusual”. Nie tylko forma dopasowana jest do wymogów obecnej rzeczywistości, ale i tematyka. Tegoroczni paneliści i panelistki porozmawiają o gotowości przedsiębiorstw na zmiany w kontekście pandemii oraz katastrofy klimatycznej.

Drugie z serii spotkań odbyło się 25 lutego i zostało poświęcone zagadnieniu zrównoważonej turystyki – w ujęciu związanym również z podróżowaniem służbowym, w celach biznesowych.

Podczas rozmowy gościliśmy: Annę Górską – członkini zarządu ICCA International Congress and Convention Association. Która od ponad 20 lat związana jest z branżą spotkań oraz Marka Śliwkę
– właściciela poznańskiego biura podróży Logos Travel, działającego od ponad 25 lat na rynku.
W ramach panelu „Podróże na czasie” rozmówczyni i rozmówca dzielili się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami, a także próbowali odpowiedzieć na pytania dotyczące tego, czy turystyka może zmniejszyć bądź poprawić swój wpływ na środowisko naturalne. Dzieli się także przykładami postaw
i działań, które pomagają budować ekologiczną świadomość pośród podróżników.

Anna Górska wspominała o wegańskim menu podczas konferencji, używaniu bardziej ekologicznych środków transportu – takich jak pociąg czy rower – aby dotrzeć na spotkanie biznesowe, czy digitalizacji spotkań i trendzie Legacy, który przypomina o tym, aby organizatorzy wydarzeń pamiętali, by w jego powstanie zaangażować lokalna społeczność – przed, w trakcie oraz po wydarzeniu.
Marek Śliwka skupił się dalekich wyprawach i funkcji edukacyjnej, którą ze sobą niosą. Przybliżył postawy turystów, którzy mają na uwadze dbanie o środowisko naturalne i starają się z niego korzystać w sposób, który jest jak najmniej negatywy. Wspomniał o tym, iż współpraca z lokalnymi, rodzinnymi firmami w docelowym miejscu podróży również pomaga osiągnąć cel, jaki jest budowanie świadomości turystów w zakresie zrównoważonego podróżowania. Przypomniał o tym,
że pandemia nie powinna być przyczynkiem, aby zapomnieć o swoich codziennych nawykach, które mogą przysłużyć się planecie, a także o tym, że dbanie o środowiska to zadanie każdego z nas.

Podczas spotkania pojawił się także kontekst lokalnego podróżowania. Pandemia to czas, w którym ograniczyliśmy lub zmieniliśmy swoje plany wakacyjne i częściej podróżowaliśmy po Polsce. W najbliższym czasie najpewniej przekonamy się, czy trend spowodowany pandemią, czy być może impuls, który wprowadzi podróżników na zrównoważone tory.


Źródło: Q&A Communications 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Rozbudowa działu kreacji i awanse w Q&A Communications

Sebastian Sauer objął stanowisko Creative Directora, zaś Michalina Dolińska Idea Designera w Q&A Communications. Sebastian Sauer z poznańską agencją związany jest od września 2016, a Michalina Dolińska pracuje w Q&A Communications od 2006 roku.

Michalina Dolińska, zanim dołączyła do zespołu agencji, 6 lat zdobywała doświadczenie jako dziennikarka w poznańskiej redakcji Gazety Wyborczej. Do 2018 r. pracowała w zespole consultantów, obsługując między innymi takie marki, jak: Żabka Polska, EDP Renewables, Galeria Malta czy Seat. W ubiegłym roku dołączyła do działu kreacji, a w marcu 2019 objęła stanowisko Idea Designera.

Sebastian Sauer do Q&A Communications przeszedł z agencji AFEKT, gdzie pracował na stanowisku Art Directora. Pracował także m.in. w agencjach: About Ad, Data Solutions oraz Tequila Polska. Od września 2016 pełnił w Q&A Communications funkcję Head of Art. Od marca jest Creative Directorem i zarządza kilkuosobowym działem kreacji w poznańskiej agencji. Sauer będzie odpowiedzialny zarówno za stronę organizacyjną działu kreacji oraz zadba o poziom produktu kreatywnego w nawiązaniu do aktualnych trendów w reklamie, komunikacji oraz designie.

Rozwój działu kreacji Q&A odpowiada na wyzwania stawiane przez klientów. Jest wyrazem dbałości o wzrost jakości produktu kreatywnego Q&A Communications. Zarówno w obszarze komunikacji PR jak i reklamowym oraz digitalowym/SOME. Wierzymy, że doświadczenie oraz umiejętności Michaliny oraz Sebastiana pozwolą na tworzenie jakościowych pomysłów o dużym potencjale do dzielenia się nimi”- mówi Przemysław Wojak, Managing Partner w Q&A Communications.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF