Platige Image rozszerza współpracę z Dell Technologies

Hr banner

Platige Image, nagradzane studio produkcji i postprodukcji zdecydowało się na przedłużenie współpracy z Dell Technologies, wiodącą firmą technologiczną. Dostarczana przez Dell infrastruktura IT to m.in. główny klaster dyskowy, system backupu, kluczowe serwery fizyczne i wizualizacyjne w infrastrukturze, a także duża część serwerów renderfarmy. Piotr Sikora (CEO) oraz Jarosław Sawko (Chairman) z Platige Image, są laureatami drugiej edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

Czynnikiem decydującym o rozszerzeniu współpracy były wysokie wymagania odnośnie wydajności wysoko dostępnego klastra dyskowego i możliwości zarządzania ogromnymi ilościami danych przetwarzanych przez Platige Image. Studio wykorzystuje wydajne serwery na potrzeby bardzo wymagającego obliczeniowo renderingu oraz serwery usługowe, stosowane dla rozwiązań krytycznych biznesowo. Dostępność i elastyczność rozwiązań Dell Technologies sprawiła, że Platige zdecydowało się na współpracę właśnie z tą firmą

Dostarczanie technologii, które stają się partnerem w codziennej pracy jest jednym z założeń, które przyświeca nam od samego początku. Rozwiązania Dell Technologies wspierają firmy, których praca wymaga ogromnej mocy obliczeniowej, gwarantując stabilną realizację projektów w wielu gałęziach biznesu. Dlatego cieszymy się, że Platige Image, uznane studio produkcyjne, zaufało naszym technologiom po raz kolejny. Dzięki temu nasza PLATFORMA pomaga tworzyć kolejne produkcje, które zyskują uznanie w całej branży. Ta współpraca jeszcze bardziej utwierdza nas w przekonaniu, że technologia pozwala napędzać postęp, wspierać twórczość i zmieniać świat.

Radosław Buszan, dyrektor sprzedaży Dell Technologies Polska

Mamy bardzo dobre doświadczenie we współpracy z Dell Technologies. Ich propozycja spełnia nasze oczekiwania zarówno w zakresie specyficznych konfiguracji, wysokiego poziomu supportu, a także rozwiązań dedykowanych dla zastosowań business critical. Nasze relacje pozwoliły na wypracowanie korzystnych warunków dotyczących terminów dostaw i zapewnienie wysokich standardów dotyczących wsparcia produktów Dell Technologies.

Tomasz Kruszona, CTO Platige Image

Istotnym elementem współpracy były również rozwiązania storage’owe proponowane przez dostawcę, w tym wydajny klaster dyskowy, którego specyfika sprawia, że sprawdza się on w środowiskach wymagających zarówno wysokiej dostępności, jak również skalowalności. Rozszerzenie współpracy z Dell Technologies pomoże nam wprowadzić optymalizację procesów, która w konsekwencji pozytywnie wpłynie na jakość obsługi klientów studia.

Od zawsze podkreślamy, że nasze najważniejsze atuty to kreatywność naszych artystów i bogate zaplecze technologiczne. Jesteśmy przekonani, że wysoka klasa sprzętu dostarczonego przez Dell Technologies, a także doskonała jakość obsługi technicznej, będą miały realne przełożenie na usprawnienie prac nad obecnymi i przyszłymi projektami Platige Image.

Karol Żbikowski, CEO Platige Image


Źródło: Platige Image

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF