...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Facebook przeznaczy miliard dolarów na wsparcie twórców treści

reklamy instream Facebook

Wszystkie informacje na temat oferowanych premii będą dostępne w nowej dedykowanej sekcji bonusów w aplikacjach firmy. Na Instagramie zostanie ona uruchomiona jeszcze tego lata, a na Facebooku – jesienią. Z niektórych bonusów mogą już korzystać wybrani twórcy zaproszeni do udziału w programie. Na Facebooku obejmują one:

 1. bonus za reklamy in-stream dla wybranych autorów korzystających z reklam tego typu,
 2. bonus za gwiazdki dla twórców wideo i gamingowych za osiągnięcie określonego poziomu przychodów dzięki gwiazdkom Facebooka.

  bonusy dla twórców na IG
  Źródło: Facebook

Do programów tego typu dostępnych na Instagramie należą zaś:

 1. bonus za reklamy IGTV – jednorazowa premia za zapisanie się do programu reklamowego IGTV,
 2. bonus za odznaki w transmisjach na żywo – nagradzanie twórców za określone osiągnięcia (takie jak transmisja na żywo zrealizowana wraz z innym kontem) za pomocą odznak,
 3. Reels summer bonus – nagrody za tworzenie atrakcyjnych treści w Instagram Reels.

Przy opracowywaniu tych programów Facebook dąży do zachowania maksymalnej transparentności, aby ubiegający się o nagrody wiedzieli, na czym i jak mogą zarobić. Firma deklaruje, że w celu zapewnienia przejrzystości dokonywanych inwestycji oprze swoje systemy bonusów na zestawie zasad. Będą one kładły nacisk na:

 • autentyczność – zostaną zaprojektowane tak, aby zapewniać zyski autorom oryginalnych, wartościowych i docenianych przez odbiorców treści,
 • osiągalność – mają wspierać twórców niezależnie od skali lub obszaru ich aktywności, gwarantując możliwości monetyzacji różnorodnych treści w ramach aplikacji Facebooka,
 • prostotę i praktyczność – zostaną oparte na łatwo zrozumiałych wymaganiach, które twórcy mogą spełnić, aby rozwijać swoją działalność.
Facebook Stars Bonus
Źródło: Facebook

Programy premiowe będą miały charakter sezonowy i będą się stopniowo zmieniać i rozszerzać. Facebook będzie udostępniać więcej szczegółów na temat każdego programu, w tym kwalifikowalności i sposobów aplikowania, jak tylko będą one dostępne.

 

Więcej informacji na temat poszczególnych programów można znaleźć na blogu Facebooka.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF