ASUS Polska stawia na esport. Organizuje największy turniej w kraju

Rog Summoners Arena

Pula nagród prawie 20 tys. zł, ponad 1000 uczestników i nowoczesny sprzęt do wygrania. Ruszają zawody ROG Summoners Arena organizowane przez polski oddział marki ASUS Republic of Gamers. To największe zawody gamingowe w nową odsłonę gry Teamfight Tactics (set 5.5) w Polsce. W ten sposób firma chce podkreślić swoja mocną pozycję na polskim rynku gamingu i wesprzeć rozwój coraz większego i znaczącego środowiska e-sportu. W turnieju może wziąć udział każdy - zapisy trwają do 25 września.

Największa liczba uczestników i pula nagród podczas zawodów w grę Teamfight Tactics (set 5.5). Dodatkowo nowoczesny sprzęt do wygrania – laptop ROG Strix SCAR 15, setki godzin streamingów z rozgrywek czy znani komentatorzy. Pierwsza edycja Turnieju ROG Summoners Arena organizowanego przez ASUS Republic of Gamers, to zawody, które zasługują na uwagę nie tylko fanów gry Teamfight Tactics, ale także całego polskiego środowiska e-sport. Udział w nich może wziąć każdy. Czeka aż 1024 miejsc dla uczestników, dlatego szansę mają także mniej doświadczeni gracze. Wystarczy się bezpłatnie zarejestrować do 25 września na stronie: rogtftarena.friendlyfire.pl/.

Jak podkreślają organizatorzy, ROG Summoners Arena to z jednej strony zabawa, ale także projekt aktywujący dla coraz większego i znaczącego środowiska e-sportu.

ASUS Republic of Gamers to nie tylko sprzęt, to społeczność. Od ponad 15 lat pod szyldem Republic of Gamers nie tylko tworzymy sprzęt z myślą o graczach, ale również realizujemy różne projekty skierowane do tej stale rosnącej grupy, w tym projekty e-sportowe. Stąd właśnie turniej ROG Summoners Arena, jako ukłon w kierunku fanów Team Fight Tactics i naszej marki, a dodatkowo okazja do zgarnięcia świetnego laptopa, który na pewno pomoże w esportowym rozwoju.

Marcin Czech z ASUS Polska

Miesiąc rozgrywek, streamingów i znane nazwiska

Cały turniej potrwa miesiąc. Rejestracja uczestników trwa do 25 września. Między 27 września a 1 października odbywać będą się otwarte kwalifikacje, między 7 a 17 października faza finałowa, a wielki finał rozegrany zostanie 23 października.

Od fazy pucharowej (ćwierćfinały) prowadzone będą streamingi na żywo. Dzięki temu każdy będzie mógł podejrzeć zmagania najlepszych graczy i kibicować im w czasie rzeczywistym. Dołączyć do nich będzie można na stronie turnieju rogtftarena.friendlyfire.pl/. W ramach realizacji transmisji i komentarzy, przygotowane zostanie specjalne studio, a wśród komentatorów pojawią się znane w środowisku nazwiska – Maciej „Kezman” Gramacki oraz Wojtek „simplywojtek” Cetner.

ASUS Republic of Gamers to submarka ASUS, która produkuje wysokiej jakości produkty dla graczy oraz angażuje się w wydarzenia związane z grami i branżą kreatywną. Organizuje m.in. projekty aktywujących twórców różnych branż i środowisko gamingowe. Wśród produktów sygnowanych marką znajdują się: płyty główne, karty graficzne, notebooki, monitory, komputery stacjonarne, myszki, klawiatury, słuchawki i karty dźwiękowe.


Źródło: ASUS Polska

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Narodowa Drużyna Esportu wyłania reprezentację na V4 Future Sports Festival Budapest 2021 – Stadion Śląski w Chorzowie (8.10.2021)

V4 Future Sports Festival Budapest 2021

Narodowa Drużyna Esportu organizatorem turnieju CS:GO, który wyłoni polskiego reprezentanta na V4 Future Sports Festival z pulą nagród 300 000 euro! Puchar NDE odbędzie się na Stadionie Śląskim.

Narodowa Drużyna Esportu (NDE) to projekt zainicjowany w kwietniu 2019 roku, jako jeden z pierwszych w Europie. Działania NDE koordynuje Stowarzyszenie Sportów Elektronicznych (Esports Association), organizacja non profit. Projekt dotychczas odpowiadał za rozwój sceny Tekken 7 i Pro Evolution Soccer. Dzięki niemu, zawodnicy mogą rywalizować w międzynarodowych turniejach m.in w Izraelu czy na Węgrzech i popularyzować esport mocniej niż kiedykolwiek związany ze sportem konwencjonalnym. Teraz korzyści z inicjatywy przypadły w udziale scenie Counter-Strike: Global Offensive – jednemu z najpopularniejszych tytułów esportowych na świecie.

Dzięki swoim aktywnym działaniom NDE uzyskało gwarantowane miejsce dla jednej polskiej drużyny na V4 Future Sports Festival. Turnieju, który odbędzie się w Budapeszcie 14-21 listopada. W puli turnieju jest 300 000 euro oraz szansa na rywalizację na jednej scenie z czołowymi światowymi drużynami CS:GO. NDE postanowiło przekazać slot w nietuzinkowy sposób, wybierając 4 najsilniejsze obecnie polskie drużyny i organizując dla nich turniej LAN o PUCHAR Narodowej Drużyny Esportu. Poza samym miejscem w turnieju głównym drużyny powalczą ze sobą o pulę 40 000 pln. Całość odbędzie się na legendarnym Stadionie Śląskim przy okazji Europejskiego Forum Przyszłości 8 października 2021 roku (https://efp-silesia.pl/).

Kto zmierzy się o Puchar Narodowej Drużyny Esportu? Organizatorzy już wkrótce będą ogłaszać drużyny na swoich oficjalnych kanałach:

www: https://polskiesport.pl/nde/
facebook: https://www.facebook.com/edruzynapolska
twitter: https://twitter.com/esport_polska

Cieszymy się, że nasze działania przynoszą efekty i możemy wspierać profesjonalny rozwój esportu w Polsce. Mimo, że esport umożliwia rywalizację online, to nic tak nie buduje jego ducha, jak turnieje podczas których zawodnicy spotykają się ze sobą na jednej scenie. Puchar NDE to nie tylko okazja do takiego turnieju, ale też i bilet na kolejne zawody, tym razem międzynarodowe. Jeszcze większą dumę czujemy z faktu, że o Puchar NDE zawodnicy powalczą na legendarnym Stadionie Śląskim, który po raz pierwszy będzie organizatorem wydarzenia esportowego. Być może na naszych oczach pisze się nowa historia obiektu, a Puchar NDE na stałe zagości do terminarza imprez esportowych.

Mateusz Pirecki, Wiceprezes Stowarzyszenia Sportów Elektronicznych

Za pełną organizację wydarzenia odpowiada Stowarzyszenie Sportów Elektronicznych Esports Association. Transmisja z wydarzenia odbędzie się na kanale:
https://www.twitch.tv/esports_assoc

Save the dates:


Źródło: Stowarzyszenie Sportów Elektronicznych

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Esportowcy wybiegną na boisko – czas na ESPORT GRA by GG League!

boisko rozgrywki GG leauge

Na co dzień skupieni na wciskaniu przycisków myszki i klawiatury, działający za kulisami, bądź też przed kamerami. Tym razem gwiazdy polskiej sceny esportowej, pracownicy firm branżowych oraz organizacji zaprezentują swoje umiejętności na boisku piłkarskim. Poznańska agencja eventowa specjalizująca się w streamingu - Good Game League postanowiła stworzyć kolejny innowacyjny projekt. Przy współpracy z x-kom, Legion by Lenovo, WK DZIK i Legia Esport Schools wychodzą naprzeciw wszystkim stereotypom. Zamierzają udowodnić to, że esportowcy to także dobrzy atleci, którzy potrafią poruszać się sprawnie po boisku i wspólnymi siłami - tak jak na serwerze - osiągnąć wymarzony sukces.

Pokażmy wszystkim, że nie walimy tylko w joystick” – czas na rywalizację piłkarską z postaciami, których jeszcze na murawie nie widzieliście! Czas na ESPORT GRA!

Już 7 sierpnia na obiektach Legii Warszawa we współpracy z  Legia Esport Schools pojawi się 10 drużyn, które będą rywalizować ze sobą na zielonej murawie. Na trybunach będzie mogło zasiąść 300 osób. Formacje biorące udział w projekcie zostaną ogłoszone wkrótce poprzez media społecznościowe GG League. To organizacje esportowe oraz firmy powiązane z branżą. Turniej będzie transmitowany na kanale GoodGame_League, który obserwuje ponad 40,000 użytkowników Twitch oraz co miesiąc gromadzi ponad 200,000 unikatowych widzów, podczas transmisji LIVE.

Jakub FrankiewiczTen pomysł siedział mi w głowie odkąd pojawiłem się w branży esportowej. Piłka nożna to moja największa życiowa pasja – całe życie trenowałem w klubie piłkarskim, a przed dołączeniem do GG League organizowałem eventy na Stadionie w Poznaniu. Zawsze marzyłem aby połączyć dwa światy – sportu oraz esportu. Uważam, że się przenikają i w obu branżach drzemie potencjał, żeby połączyć się na stałe. Od zawsze propagowałem zdrowy styl życia, dlatego bardzo się cieszę, że pomysł w końcu doszedł do skutku. Życzymy miłej zabawy w sportowej atmosferze!

Kuba Frankiewicz, GG League

System rozgrywek będzie opierał się na rywalizacji w dwóch grupach na zasadzie “każdy z każdym”. Drużyny rozegrają po 4 mecze, co daje nam łącznie 20 spotkań w samej fazie zasadniczej. Następnie dwa najlepsze składy z każdej grupy awansują do fazy pucharowej, którą rozpoczną od starć półfinałowych, a całe rozgrywki zakończy wielki finał.

ESPORT GRA
Źródło: GGL

Podczas transmisji GG League zapewni również rozrywkę esportową. Na miejscu powstanie dedykowana strefa 1 versus 1 Legion by Lenovo, na której będą pojawiać się gwiazdy wydarzenia i rywalizować w CS:GO podczas kilku rund na aim_mapie. Wszystko na laptopach gamingowych Lenovo Legion 5.

Studio wydarzenia poprowadzi Hubert “hOObz” Rublewski, postać głównie kojarzona z kanału FAME NEWS. Za mikrofonem usiądą komentatorzy z kanału GoodGame_League, czyli Jakub “Swelder” Grzegorski i Dominik “Domek” Nowakowski.

Po udanej kooperacji GG League i x-kom przy projekcie 2 versus 2 Showdown, to ponowna współpraca częstochowskiej firmy z marką Mateusza Matysiaka (CEO GGL). Marki znów łączą siły przy wydarzeniu, którego jeszcze nie było i mało kto się go spodziewał. Do projektu dołączyły również Lenovo by Legion oraz WK DZIK, wierzące w sukces tego przedsięwzięcia.

Cieszę się, że ponownie udało nam się przekonać x-kom na niesztampowe aktywacje. Ogromne zaufanie i otwartość na nowe pomysły podkreśla nowoczesność i innowacyjność zaangażowanych partnerów, czyli również Legion by Lenovo i WK. Esport to nie tylko gra na serwerze, esport to ludzie. Ludzie barwni i kolorowi, których warto poznać także z innej strony, a inicjatywy takie jak ESPORT GRA wydają się być ku temu najlepszą okazją.

Mateusz Matysiak CEO Good Game Sp. z o.o.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Samsung Odyssey League powraca – tym razem w ramach gry Rocket League

Odyssey_League

Samsung po raz kolejny rusza z rozgrywkami Odyssey League, tym razem w ramach europejskiego turnieju w grę Rocket League. Zmagania potrwają od 23 lipca do 29 sierpnia w 10 regionach i 34 krajach, a pula nagród wyniesie 25 000 euro. Kwalifikacje dla Polski odbędą się już w dniach 23-26 lipca.

Po udanej zeszłorocznej edycji Odyssey League zorganizowanej dla Player Unknown’s Battlegrounds, Samsung Electronics, światowy lider na rynku monitorów do gier*, ponownie zaprasza drużyny do udziału w gorących rozgrywkach e-sportowych. W tej edycji zawodnicy zamienią karabiny z PUBG na samochody z gry Rocket League, za pomocą których będą próbowali umieścić piłkę w siatce w trakcie szalonych meczy futbolowych. Do wygrania jest szereg nagród od firmy Samsung, których pula wynosi 25 000 euro.

Widzowie europejskich finałów z pewnością zwrócą uwagę na najnowsze monitory Samsung Odyssey, które będą używane przez drużyny biorące udział w finałowych etapach turnieju. Zawodnicy zasiądą m.in. przed wielokrotnie nagradzanym modelem Odyssey G9, który został niedawno uznany za najlepszy monitor do gier przez European Hardware Association, oraz nowymi monitorami G70A, G50A i G30A**. Monitory gamingowe Samsunga pozwalają graczom cieszyć się zaawansowanymi graficznie grami na PC i konsole, dzięki realistycznemu odwzorowaniu kolorów i szybkiej częstotliwości odświeżania tak ważnej w przypadku gry Rocket League.

Celem Odyssey League, nazwanej tak na cześć innowacyjnej serii monitorów do gier, jest wyłonienie najlepszych europejskich drużyn w takie gry jak PUBG czy właśnie Rocket League. Gracze, którzy udowodnią że są w stanie rywalizować na najwyższym poziomie, będącym synonimem marki Odyssey, mają szansę na wygranie części z puli nagród o wartości 25 000 euro.

Rejestracja do turnieju rozpocznie się 2 lipca, a drużyny regionalne będą mogły zgłaszać się do udziału w eliminacjach od 23 lipca. Zwycięzcy wezmą udział w finałach regionalnych, z których wszystkie będą transmitowane w lokalnych językach. Drużyny, którym powiedzie się w finałach, przejdą do finałów europejskich, które odbędą się w dniach 27-29 sierpnia. Będą one transmitowane w języku angielskim i zakończą wyłonieniem najlepszej drużyny.

Regiony biorące udział w Odyssey League to:

 

Regiony Kraje Typ Okres
1, 2, 3, 4, 5 Austria, Szwajcaria, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Polska, Europa Wschodnia, Rumunia, Grecja, Węgry, Czechy, kraje bałtyckie, Adriatyk Kwalifikacje 23-26 lipca
Finały regionalne 7-8 sierpnia
6, 7, 8, 9,10 Beneluks, Francja, Niemcy, Szwecja, Norwegia, Finlandia, Dania, Wielka Brytania Kwalifikacje 30 lipca – 2 sierpnia
Finały regionalne 14-15 sierpnia
ALL Wszystkie regiony Finały europejskie 27-29 sierpnia

 

Drużyny, które chcą wziąć udział w turnieju, mogą zapisać się na stronie www.odysseyleague.gg.

Postępy w turnieju i aktualności będzie można śledzić za pośrednictwem Twittera (@OdysseyLeague) i naszego serwera Discord.


Źródło: Samsung Newsroom

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

PGE Superpuchar Polskiej Ligi Esportowej, czyli przenosimy LANA w plener!

PLE_Superpuchar

Wakacyjne atrakcje dla całych rodzin, dwie strefy pełne zabaw, showmatche gamerów i influencerów na plaży, rozgrywki profesjonalnych drużyn w CS:GO, wielkie esportowe emocje w niepowtarzalnym miejscu na polskim wybrzeżu łączącym sport i kulturę. W weekend 9-11 lipca zapraszamy na Lotos Stadion Letni w Gdańsku, by wspólnie celebrować pierwszy w historii PGE Superpuchar Polskiej Ligi Esportowej. Wstęp wolny!

Trzydniowy, letni event nad Bałtykiem wystartuje w piątkowe popołudnie. Na rozgrzewkę do dyspozycji plażowiczów będą specjalne strefy gamingowe oraz boiska do piłki nożnej i siatkówki plażowej. W strefie Free2Play chętni spróbują swoich sił w roli graczy, z kolei w Kids Zone animatorzy przeprowadzą najmłodszych przez tajniki sportu elektronicznego oraz poruszą m.in. temat świadomego wsparcia i rozwoju kariery początkującego, aspirującego esportowca.

Następnego dnia ruszą rozgrywki 4 doskonale znanych fanom esportu i obu dywizji PLE drużyn Counter Strike: Global Offensive w meczach BO3. Jest o co walczyć, bo stawka to pierwszy w historii PGE Superpuchar Polskiej Ligi Esportowej i 25 tys. złotych. Zwycięzca… bierze wszystko!

Oficjalna ceremonia i wręczenie nagród nie oznacza jednak końca weekendu z Polską Ligą Esportową. A to dlatego, że w niedzielę do walki w wyjątkowych showmatchach staną kolejni zawodnicy: gamerzy, gwiazdy i influencerzy, którzy zmierzą się na konsolach, serwerach, a może nawet w rywalizacji na piaszczystym boisku? Transmisja na Twitchu Polskiej Ligi Esportowej.

Szczegóły wkrótce!

Więcej informacji: ple.gg.


Źródło: PLE

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Finały PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej – znów na LAN-ie!

PLE LAN

Sezon wiosenny PGE Dywizji Mistrzowskiej dobiega końca, a to oznacza tylko jedno: 6 najlepszych drużyn rozegra mecze fazy pucharowej Counter Strike:Global Offensive. Następnie finałowa czwórka pierwszy raz od 1,5 roku spotka się na LAN-ie! Stawka jest wysoka, bo zawodnicy powalczą o łączną pulę nagród 100 000 złotych, slot do międzynarodowego turnieju i wyróżnienia indywidualne ufundowane przez Marcina Gortata. Emocjonujące zmagania offline rozpoczną się w piątek 28 maja o godz. 18.00.

7 kolejek fazy zasadniczej, 5 dni play-offów, dziesiątki godzin spędzonych na wirtualnych mapach, nieoczekiwane
i zaskakujące zwroty akcji, kolejne punkty zdobywane w meczowej drabince, aż w końcu winning moments, które z pewnością zapadną w pamięci fanów i komentatorów – to wszystko doprowadziło 6 najlepszych zespołów polskiego CS’a do finału PGE Dywizji Mistrzowskiej. Nadchodzące zmagania będą jednak inne niż wszystkie. Pierwszy raz od 1,5 roku zawodnicy 4 drużyn znów usiądą obok siebie, by ramię w ramię walczyć o puchar Polskiej Ligi Esportowej.

Przed nami prawdziwe esportowe święto i jednocześnie ogromne wyzwanie. LAN-owe rozgrywki nadawać będziemy na żywo aż z trzech różnych miejsc. Esportową historię tworzymy wspólnie z graczami i fanami, dlatego cieszę się, że jako Polska Liga Esportowa stale wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom. Niezmiennie dbamy o profesjonalną rywalizację na najwyższym poziomie, oferując przy tym wyjątkowe emocje. Tym razem – ku zaskoczeniu środowiska gamingowego i po tak długo wyczekiwanej przez wszystkich przerwie – znowu gramy na stacjonarnym evencie.

Radosław Wójcik, Head of Communication & PR

To jednak nie wszystkie niespodzianki, jakie dla zawodników i kibiców esportu przygotowała Polska Liga Esportowa przy wsparciu partnera tytularnego dywizji i zaangażowaniu sponsorów. Gracze staną w szranki po 100 000 złotych, slot do prestiżowego, międzynarodowego turnieju BLAST Premier Fall 2021 oraz nagrody MVP ufundowane przez legendę NBA i inwestora PLE – Marcina Gortata. Grający pod nickiem „MG13” koszykarz z sukcesami zgłębia tajniki esportu i zdobywa kolejne mapy.

Żyjemy w wyjątkowych czasach, a ten turniej daje nam szansę na nowo zakosztować wielkich emocji. Zawodnicy mogą sobie spojrzeć prosto w oczy i wymienić uprzejmości. Doskonale znam to uczucie z gry w NBA. Faza playoffs, zarówno w NBA, jak i w esporcie, rządzi się swoimi prawami i wygrywa ten, kto pokaże największy charakter.

Marcin Gortat

Pierwszy mecz finałowych rozgrywek PGE Dywizji Mistrzowskiej rozpocznie się w piątek 28 maja o godz. 18.00. Trzydniowe, decydujące starcia odbędą się w Kinguin Esports Performance Center w Warszawie, jednym z najbardziej profesjonalnych i zaawansowanych technologicznie ośrodków esportowych oraz pierwszym w historii profesjonalnym centrum szkoleniowym dla organizacji esportowych w Europie.

Możliwość zorganizowania finałów Polskiej Ligi Esportowej to dla nas duże wyróżnienie. Marka Kinguin od wielu lat zaangażowana jest w inicjatywy esportowe, począwszy od sponsorowania drużyn, a kończąc na organizacji turniejów i wydarzeń. Ten turniej ma dla nas specjalne znaczenie, gdyż mamy nadzieję, że będzie on początkiem nowego rozdziału w erze post-covidowej.

Viktor Romaniuk Wanli, założyciel oraz CEO Kinguin

Transmisja wszystkich meczów tylko na kanale Polsat Games oraz pod adresem: twitch.tv/polsatgames. Specjalną relację na żywo z ostatniego dnia finałów przygotuje również redakcja WP Sportowych Faktów.

Śledźcie nas też w mediach społecznościowych pod hashtagiem #finalyPLE.

Szczegółowy harmonogram i więcej informacji: ple.gg.


Źródło: PLE

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, kontynuuje współpracę z Polską Ligą Esportową!

Lotto Dywizja profesjonalna

Wiosenny sezon rozgrywek Counter - Strike: Global Offensive Polskiej Ligi Esportowej startuje już dzisiaj! Patronem tytularnym rozgrywek Dywizji Profesjonalnej po raz kolejny został Totalizator Sportowy.

W nadchodzącej LOTTO Dywizji Profesjonalnej rywalizować będzie nie osiem, a dziesięć zespołów, które grać będa o nagrody pieniężne, miejsce w rozgrywkach międzynarodowych European Development Championship oraz awans do PGE Dywizji Mistrzowskiej.

Ponowne wsparcie Polskiej Ligi Esportowej jest najlepszym dowodem na to, że zainteresowanie spółki rynkiem gamingowym znajduje odzwierciedlenie w realnych działaniach i tym samym umacnia pozycję Totalizatora Sportowego jako partnera godnego zaufania.

 Aida Bella, Dyrektor Biura Rzecznika Prasowego Totalizatora Sportowego, przed startem poprzedniego sezonu

Od 65 lat Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO jest największym mecenasem polskiego sportu. Spółka wspiera jego rozwój na kilku poziomach, m.in. poprzez przekazywanie środków z dopłat do gier liczbowych i loterii pieniężnych. Od 1994 roku spółka przeznaczyła na polski sport ponad 13,8 mld zł. Transformacja technologiczna przeprowadzona w ostatnich latach włączyła esport i jego profesjonalizację w obszar działań spółki.

Współpraca z Totalizatorem Sportowym jako mecenasem to dla nas prestiż, ale i realne możliwości rozwoju Dywizji Profesjonalnej. Rozgrywki zyskują coraz wyższą jakość, możemy zaprosić do udziału więcej organizacji i zaoferować im szansę na rywalizację na arenie międzynarodowej…

Paweł Kowalczyk, prezes Polskiej Ligi Esportowej

Lista zespołów biorących udział w LOTTO Dywizji Profesjonalnej:

  • Dr Pepper Team
  • M1 Eden
  • TP x Monster
  • Ex – Piratesport
  • Olej Napędowy
  • Tarczyński Protein Team
  • Team Esca Gaming
  • Cleantmix
  • Moonday Games
  • PL123

Transmisja rozgrywek LOTTO Dywizji Profesjonalnej dostępna będzie na kanale twitch/ple.gg

Pierwsze mecze już dzisiaj o godzinie 18:00.


Źródło: Polska Liga Esportowa

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Europejski Minor z kobiecego punktu widzenia?

Za nami Europe Minor Championship Berlin 2019 - ostatni etap piekielnie trudnych eliminacji do najważniejszej imprezy Counter-Strike: Global Offensive w drugiej połowie 2019 roku. Niestety polskie zespoły odpadły we wcześniejszych kwalifikacjach, lecz o zakwalifikowanie się do wielkiego finału walczyły topowe drużyny Starego Kontynentu. Kibice nie mieli na co narzekać - rozgrywki na wszystkich szczeblach eliminacji były nie tylko bardzo zacięte, ale zostały również okraszone polską oprawą komentatorską, przygotowaną w krakowskim studiu Nervariena przez agencję FantasyExpo.

Olbrzymi poziom trudności sprawił, że drużyny musiały wykazać się koncentracją i umiejętnościami, aby zdobyć upragniony awans do StarLadder Berlin Major 2019. Rozgrywki w ramach Mistrzostw Świata Counter-Strike: Global Offensive to nie tylko wypełnione hale, ale również widzowie online. Za transmisję zmagań odpowiadała agencja FantasyExpo, która przeprowadziła  realizację z krakowskiego  studia Nervariena w dwóch decydujących dniach rozgrywek.

W obsadzie komentatorskiej zasiadł Piotr „Izak” Skowyrski, Paweł „Saju” Pawełczak, Olek „Vuzzey: Kłos, Adam „Destru” Gil, a za analizę odpowiadała debiutująca Kamila „FirinGirl” Kopij, Paweł „Innocent” Mocek, Adam „Destru” Gil, Olaf „Szeregowy” Ostrowski oraz Radosław „Mad1” Florkowski w roli prowadzącego.

Minory to ostatni dzwonek dla zespołów, żeby załapać się do Wielkiego Finału. Presja na zawodnikach na tym etapie jest ogromna, bowiem walczą o być albo nie być na scenie głównej w Berlinie. Emocje europejskich eliminacji sięgały zenitu, co dobrze zwiastuje zbliżającej się fazie pucharowej. Kolejne etapy rozgrywek to olbrzymie wyzwanie, dla całej kadry zaangażowanej w StarLadder Berlin Major 2019. Im bliżej finałów, tym większa emocje ciążą nie tylko na zawodnikach, ale również realizatorach transmisji oraz komentatorach i analitykach. – mówi Piotr “Izak” Skowyrski

Debiut po raz pierwszy!

W europejskich eliminacjach do Wielkiego Finału Berlińskiej imprezy wystąpiły topowe drużyny starego kontynentu: Fnatic, North, BIG, Team Ancient, CR4ZY, mousesports, NoChance oraz Sprout.

Mimo wyrównanej i pełnej pasji walki, najlepszymi zespołami, które zdobyły bilet do kolejnego etapu zmagań okazały się mousesports oraz CR4ZY. Co więcej, europejskie zmagania po raz pierwszy zostały wzbogacone o przygotowanie polskiej profesjonalnej transmisji, dając kibicom jeszcze więcej emocji w ramach zbliżających się finałów.

Przygotowanie transmisji z europejskich Minorów przez FantasyExpo było kolejnym krokiem w kierunku polskich kibiców. W tym roku chcieliśmy przedłużyć esportowe święto jakim są Mistrzostwa Świata CS:GO. Podczas transmisji nie zabrakło nowości – sceneria studia nie bez powodu została zaaranżowana w specjalny sposób. Po raz pierwszy w historii w puli map turniejowych pojawiło się „Vertigo”, będące odwzorowaniem placu budowy wieżowca. Co więcej, studio analizy zostało przygotowane w luźniejszym stylu, gdzie eksperci siedząc na wygodnych kanapach  mogli poczuć swobodną atmosferę do rozmów i podsumowań. – komentuje Aleksiej Budźko, Brand Manager FantasyExpo

Debiut po raz drugi!

Europejskie Minory stanowiły nie tylko bagaż emocji dla kibiców CS:GO, ale również cenną lekcję dotyczącą coraz większej roli kobiet w polskim esporcie. W trakcie kwalifikacji mogliśmy być świadkami debiutu w roli analityka sportów elektronicznych Kamili “FirinGirl” Kopij, gracza CS:GO, administratora eventów esportowych oraz ekspertki z zakresu wirtualnej rywalizacji. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, z prężnego rozwoju żeńskiej sceny sportów elektronicznych. Przykład Kamili pokazuje, że w esporcie płeć nie ma znaczenia. Liczy się tylko pasja oraz umiejętności do tego co się robi.

Jak podeszłam do analizy? Notes, ołówek, dwa dni przygotowań z powtórek spotkań, porównanie statystyk z HLTV i podsumowanie kto lepiej się prezentuje na papierze.  Oczywiście, sztandarowa był moja obecna wiedza na temat aktualnych rozgrywek, jednak z tym nie było problemu. W końcu esport to moja pasja. Mój udział na analizie był dla mnie mocno zaskakujący – nigdy bym się nie spodziewała takiej propozycji. Odczuwałam dreszczyk emocji, jednak udział w tym projekcie był super. Przy okazji wyciągnęłam nowe doświadczenie, więc tym bardziej było to dla mnie fantastyczne przeżycie. Oby więcej takich. – mówi Kamila “firingirl” Kopij

Mimo, że od finałów StarLadder Berlin Major 2019 dzieli nas miesiąc, to emocje już teraz dały się we znaki wszystkim kibicom. Za nami dwa z czterech Minorów, które wyłoniły 4 kolejne drużyny w ramach Mistrzostw Świata. Ostatnia prosta już przed nami, pozostaje trzymać kciuki za nasze ulubione zespoły.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Nowy sezon Ultraligi wystartuje jeszcze w styczniu

Ultraliga, flagowy projekt Polsat Games, oficjalna liga regionalna League of Legends startuje z pierwszym sezonem rozgrywek. Zmagania rozpoczęło osiem drużyn. Pula nagród tego sezonu wyniesie 100 000 zł. Transmisja równolegle na antenie Polsat Games oraz w Internecie.

Od teraz Ultraliga będzie jedną z 8 lig regionalnych oficjalnie współpracujących z Riot Games, właścicielem gry League of Legends. Nagrody pieniężne do zgarnięcia w nowych rozgrywkach to 40 tysięcy złotych w sezonie zasadniczym oraz 60 tysięcy w fazie play-off. Transmisje na żywo z dedykowanego rozgrywkom esportowym studio w Warszawie będzie można oglądać w każdy wtorek i środę równolegle w Polsat Games oraz w Internecie na platformach IPLA, Twitch.tv i YouTube.

Wśród uczestników nowej edycji Ultraligi zobaczymy zwycięzców poprzedniego sezonu, Illuminar Gaming, a także zespoły Wisły Płock i Esports Academy. A w związku z podniesieniem statusu Ultraligi do roli oficjalnej ligi regionalnej, w rozgrywkach zobaczymy także akademię organizacji występującej w LEC (League of Legends European Championship) – Rogue, która będzie grać pod nazwą Rogue Esports Club. Pojawią się także znane drużyny kojarzone do tej pory raczej z innymi tytułami esportowymi – Actina PACT i PRIDE, a także nowopowstałe organizacje jak Esports Performance Center oraz Indictive.

W sezonie zasadniczym Ultraligi osiem drużyn zmierzy po dwa razy z każdym zespołów w meczach do jednej wygranej. Oznacza to, że czeka nas aż 56 emocjonujących pojedynków. Dwie najlepsze formacje z tej fazy powalczą ze sobą w meczu o gwarantowane miejsce w finale. Przegrany z tego pojedynku trafi do półfinału, gdzie spotka się ze zwycięzcą serii spotkań między drużynami z miejsc od trzeciego do szóstego tabeli sezonu zasadniczego Ultraligi. Dwie ostatnie drużyny powalczą o pozostanie na kolejny sezon w rozgrywkach z zespołami wyłonionymi w kwalifikacjach. Wszystkie mecze fazy play-off zostaną rozegrane offline w systemie do trzech wygranych.

Studio w trakcie rozgrywek poprowadzą Dawid “Azonh” Letachowicz oraz eksperci i komentatorzy: Daniel „Rajon” Pastusiak, Tomasz „TheFakeOne” Milaniuk, Michał „Avahir” Kudliński, Mikołaj „Silv4n” Sinacki oraz Tomasz „Magvayer” Filipiuk. W roli stage hosta wystąpi Marina „lova” Krylova, która będzie również przeprowadzać rozmowy z zawodnikami.

Pod względem sportowym nowy sezon Ultraligi może okazać się jeszcze lepszy niż poprzedni.  – wyjaśnia Tomasz Milaniuk – Dołączenie takich formacji jak Rogue Esports Club czy Esports Performance Center podniesie prestiż polskich rozgrywek na arenie międzynarodowej. Patrząc na zespoły zza granicy, reprezentanci Ultraligi mają realne szanse powtórzyć sukces Illuminar z wiosny (drugie miejsce na EU Masters), a nawet przywieźć puchar do Polski.

Ultraliga to flagowa produkcja Polsat Games. Do tej pory stacja wyemitowała ponad 145 godzin rozgrywek na żywo. Każda transmisja zawiera segmenty publicystyczne oraz specjalistyczną analizę. Za produkcję Ultraligi odpowiada firma Frenzy.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF