...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Less Waste More GLOV z VIVE Innovation

zestaw GLOV

Firma Phenicoptere, producent kultowej rękawicy GLOV, która zmyje makijaż i inne zanieczyszczenia wyłącznie za pomocą wody, od początku istnienia wybierała proekologiczne działania i rozwiązania, które są przyjazne dla środowiska. Tym razem jej właścicielki poszły o krok dalej i nawiązały współpracę z innowacyjną firmą VIVE Innovation. Dzięki tej kolaboracji, udało się zamknąć obieg produktów tekstylnych, a owocem współpracy będą GLOVly ławki, które zostaną postawione w wybranych w głosowaniu miejscowościach. Chcąc uczcić to wyjątkowe wydarzenie marka GLOV stworzyła dla swoich klientek zestaw #LessWasteMoreGLOV. Monika Żochowska i Ewa Dudzic, założycielki Phenicoptre są Laureatkami 4. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Bizne

Phenicoptere od zawsze zachęcała swoje klientki, aby dawały ponowne życie jej produktom. Na stronie internetowej marki możemy znaleźć przykłady i inspiracje jak ponownie wykorzystać np. rękawicę do demakijażu, która idealnie sprawdzi się do sprzątania kuchni lub do mycia luster, okien czy butów.

Celem naszej firmy jest przede wszystkim dotarcie z naturalnymi rozwiązaniami kosmetycznymi do każdej kobiety. Oferowane przez nas produkty wpisują się w nurt naturalności i minimalizmu. Do demakijażu wystarczy jedynie woda i nasza rękawiczka. Dzięki temu ograniczamy nadmierne zużycie butelek plastikowych po mleczkach do demakijażu i płynach micelarnych, czy jednorazowych wacików do oczyszczania twarzy. Wygodne, praktyczne i pro-ekologiczne rozwiązanie!

Monika Żochowska, CEO Phenicoptere

Dzięki kolaboracji z europejskim liderem w przetwarzaniu tekstyliów, firma Phenicoptere zamknęła obieg produktów tekstylnych. Wszystkie niewykorzystane materiały podczas produkcji, a także produkty marki GLOV, które straciły już swój okres użytkowania, będą dostarczane do firmy VIVE Innovation w celu ich ponownego wykorzystania.

W Grupie VIVE pracujemy w modelu gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ). Polega on na zamknięciu pętli, w której pozyskane od konsumentów tekstylia trafiają na nasze linie produkcyjne. Tam są sortowane i w zależności od ich jakości kierowane do ponownej odsprzedaży na rynku krajowym i międzynarodowym, a także do przetworzenia. Dajemy drugie życie tekstyliom w postaci czyściwa, paliw alternatywnych czy kompozytu tekstylnego VIVE Texcellence, który jest znakomitą alternatywą dla drewna i z powodzeniem wykorzystywany jest do budowy tarasów, mebli ogrodowych czy elementów małej architektury.

Ewelina Rozpara, Rzecznik prasowy Grupy VIVE

21 września startuje konkurs GLOV x VIVE Innovation, który będzie polegał na wyprodukowaniu ławek ze zużytych produktów marki GLOV. Do konkursu, może przyłączyć się każdy, kto posiada artykuły GLOV. Zużyte produkty można oddać do punktów sprzedaży perfumerii Sephora, gdzie należy je włożyć do specjalnych kartonów lub przynieść do biura GLOV, które mieści się przy ulicy Chocimskiej 14a/101 w Warszawie. Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu, w której miejscowości mają stanąć GLOVly ławki. Głosy należy oddać na stronie: https://www.lesswastemoreglov.pl/. Przyłącz się do akcji i zostań #LessWasteHero!

ławka marki GLOV
źródło: VIVE Textile Recycling Sp. z o.o.

Jesteśmy bardzo dumni z nawiązania współpracy z VIVE Innovation. To dla nas przełomowy krok. Cieszymy się, że możemy wspierać takie inicjatywy i, że nasze produkty dostaną nowe życie. Nieustannie wprowadzamy wiele ulepszeń, aby stać się firmą jak najbardziej przyjazną dla środowiska. Naszą filozofią jest generowanie jak najmniejszej ilości odpadów i przestrzeganie zasad: Reuse, Remake, Recycle.

Ewa Dudzic, Vice President Phenicoptere

Chcąc uczcić to wyjątkowo wydarzenie marka GLOV stworzyła dla swoich klientek zestaw #LessWasteMoreGLOV. W tym wyjątkowym zestawie znajdziesz pięć kultowych płatków kosmetycznych wielokrotnego użytku GLOV Moon Pads, woreczek do prania i przechowywania płatków oraz niebiański ręczniczek z mikrofibry, który idealnie osuszy twoją twarz w najbardziej higieniczny sposób. Zestaw zapakowany jest w funkcjonalną, korkową kosmetyczkę, która idealnie sprawdzi się do przechowywania kosmetycznych drobiazgów, tak, aby się nie brudziły i służyły Ci na dłużej. Wszystkie produkty są przyjazne dla środowiska i zgodne z ideą Less Waste.


Monika Żochowska i Ewa Dudzic, założycielki Phenicoptre są Laureatkami 4. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

Już 28 września o godzinie 19:00 odbędzie się Gala Finałowa 10. edycji rankingu. Sprawdź, kto znalazł się w tegorocznym zestawieniu! Oglądaj transmisję z Gali na www.brief.pl lub na profilu BRIEF na Facebooku. 

Gala Finałowa oficjalnie otworzy Tydzień Kreatywności, w ramach którego odbędą się webinary i wywiady online, skierowane do młodych, kreatywnych biznesów, startupów, laureatów poprzednich edycji rankingu, inwestorów, funduszy akceleracyjnych, a także wszystkich tych, którzy myślą o założeniu własnego biznesu.

→ Wtorek 29 września godz. 15:00

Dlaczego powinieneś zająć się sztuczną inteligencją i dlaczego dzisiaj, a nie jutro?

ZAPISZ SIĘ!

→ Środa 30 września godz. 15:00

Jak zrobić video explainer, który otwiera drzwi do inwestorów?

ZAPISZ SIĘ!

→ 1 października godz. 15:00

Polski ekosystem startupów. 10 lat inwestycji w startupy w Polsce – lessons learned

ZAPISZ SIĘ!

→ 2 października godz. 11:00

Ekosystem startupowy w Izraelu. Czego możemy się nauczyć od jednego z najlepiej funkcjonujących systemów?

ZAPISZ SIĘ!

→ 2 października godz. 15:00

Jak skutecznie skalować globalnie? Rozmowa laureata 10. Edycji Rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie

ZAPISZ SIĘ!

 


Źródło: Informacja prasowa VIVE Textile Recycling

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Rusza inicjatywa Ad Goes Green

Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR rozpoczyna inicjatywę ekologiczną Ad Goes Green, pomysłodawcą jest Klub Producentów Reklamowych. Pierwszy cel: zmniejszenie wpływu produkcji filmów reklamowych na środowisko naturalne. Pierwsza aktywność: zbadanie świadomości ekologicznej uczestników procesu produkcji reklam (reklamodawców, agencji reklamowych, domów produkcyjnych)

Ad Goes Green to pierwszy ważny krok na drodze do zmian modeli funkcjonowania firm w całej branży komunikacji marketingowej. Cieszę się, że producenci, którzy dostrzegli realne problemy w swoim sektorze, postanowili działać. Jestem przekonany, że ich śladem pójdą inni a SAR będzie aktywnie wspierał ten projekt już teraz i na dalszych etapach – powiedział Julian Dworak, dyrektor Klubu Producentów Reklamowych SAR. 

Dzisiaj plany filmów reklamowych często realizowane są bez należytej eko-świadomości i wrażliwości. Siedem domów produkcyjnych działających w ramach KPR ze wsparciem SAR, GRID i FOB postanowiło to zmienić i wspomóc modyfikację sposobów, w jakich powstają filmy. Ale na tym nie koniec. W zamierzeniu inicjatorów przedsięwzięcia, te zmiany mają wywołać szerszą dyskusję i inspirować działania w całej branży, a Ad Goes Green ma stać się platformą wspierającą wszystkie takie procesy.

Dlaczego jako branża nie podjęliśmy dotąd systemowo tematów ekologicznych? Przecież także i my prowadząc działalność wpływamy na środowisko. A nawet więcej – wspierając firmy w ich wzroście mamy udział w tym, jak robią to inni. Być może świadomość tej zależności nie jest dzisiaj dla naszej branży tak ewidentna. Jednak czy to znaczy, że mamy nie robić nic? Razem z producentami działającymi w KPR uznaliśmy, że wprost przeciwnie. Aby zrobić coś dużego, należy zacząć od małych, ale konkretnych kroków. Należy zacząć od siebie – powiedział Dariusz Andrian, prezes SAR.

Tym małym krokiem, który każdy może wykonać już teraz jest udział w badaniu, które od dziś prowadzone jest na stronie www.adgoesgreen.org.pl. Jego celem jest sprawdzenie z czym według uczestników branży komunikacji marketingowej wiążą się takie zmiany. 

Wystarczy poświęcić 5 minut i odpowiedzieć na pytania, których celem jest zrozumienie wyzwań i właściwe planowanie dalszych kroków. Do udzielania anonimowych odpowiedzi zachęcani są wszyscy, którzy mają związek z produkcją filmów reklamowych – pracownicy agencji, reklamodawców i domów produkcyjnych.

Dla agencji reklamowych ta inicjatywa jest bardzo korzystna. Zależy nam, żeby nasze filmy były produkowane z poszanowaniem środowiska, ale wciąż brakuje wytycznych i informacji co to dokładnie znaczy. Liczymy, że Ad Goes Green dostarczy odpowiedzi na te pytania, choć zapewne w ich miejsce pojawi się wiele innych wyzwań. Na szczęście inicjatorzy to rozumieją. Całym sercem wspieram tę inicjatywę, nasza agencja weźmie udział w rozpoczynającym się właśnie badaniu i będziemy uważnie przyglądali się rozwojowi tego przedsięwzięcia – powiedział Piotr Piętka, CEO Publicis Media Poland.

Ad Goes Green ma służyć wszystkim, którzy widzą potrzebę zmian ekologicznych w branży komunikacji marketingowej i chcą się do niej przyczynić. Zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu, które potrwa do połowy listopada oraz wysyłania pomysłów i pytań dotyczących inicjatywy. Na pierwsze opracowane rekomendacje branża może liczyć na początku 2020 roku.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Dlaczego zrównoważony rozwój jest gorącym tematem w mediach, branży i wśród konsumentów?

Termin zrównoważony rozwój w ciągu kilku ostatnich lat jest wyraźnie nadużywany, co niestety może doprowadzić do utraty jego właściwego znaczenia i stać się jedynie pustym hasłem reklamowym. Jednak nie powinno być to przeszkodą do poważnego traktowania kwestii zrównoważonego rozwoju, która jest bardzo istotna dla naszej przyszłości. Aby zrozumieć jak dużą rolę pełni on w dzisiejszym świecie, wystarczy chociażby spojrzeć na zmiany naszych postaw zachodzące w życiu prywatnym i zawodowym. W trakcie globalnych wydarzeń, takich jak Zgromadzenie Generalne ONZ czy ogromna liczba protestów mających miejsce na całym świecie, zainicjowanych głównie przez młode pokolenie, wyraźny nacisk kładzie się właśnie na klimat i środowisko.  

Jako rodzic jestem coraz bardziej świadomy w jakim świecie będą żyły nasze dzieci oraz kolejne pokolenia. Zmiany klimatyczne są przerażające i przytłaczające, ale dla mnie zrównoważony rozwój jest punktem wyjścia, od którego każdy z nas może zacząć wprowadzać zmiany. Większa świadomość problemów środowiskowych, z którymi się zmagamy, oraz zmian, jakich możemy dokonać indywidualnie, przekłada się na to, że jako rodzina jesteśmy bardziej zaangażowani. Staramy się robić wszystko, co w naszej mocy – stosować bardziej efektywny recykling, korzystać z lokalnych produktów czy dbać o odpowiednią dietę. Przykładem może być też postawa mojego dziewięcioletniego syna, który zapytał ostatnio czy możemy dołączyć do lokalnego strajku klimatycznego, aby zabrać głos w tej nabierającej znaczenia debacie. I nie jesteśmy w tym podejściu sami – na początku tego roku, badania agencji Nielsen wykazały, że 73% wszystkich konsumentów zmieniłoby swoje nawyki żywieniowe, aby zmniejszyć ich wpływ na środowisko. Podczas gdy 41% ankietowanych jest skłonnych zapłacić więcej za produkty, które zawierają całkowicie naturalne lub organiczne składniki. Wszystkie dowody wskazują na to, że ludzie coraz poważniej podchodzą do kwestii zrównoważonego rozwoju.

Pracując w CNN, zdałem sobie sprawę, że kryzys klimatyczny i problemy związane ze zrównoważonym rozwojem stają się coraz ważniejsze dla naszej stacji. Niezależnie od tego, czy jest to relacja z bardzo niepokojących wydarzeń, takich jak pożary w Amazonii lub na Syberii, czy też znakomity raport Nicka Patona-Walsha na temat plastiku zbierającego się wokół atolu Midway na Pacyfiku. Niedługo pojawi się również nowa seria, która skupi się na zmianach, jakie jednostki, organizacje i społeczności mogą dokonać w swoich środowiskach, aby zwalczyć skutki zmian klimatycznych. Opowiadamy te historie, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne kwestie poruszają, ale także dlatego, że nasi odbiorcy – w tym moja rodzina! – chcą dowiedzieć się na ten temat czegoś więcej. 

Jest to poparte konkretnymi danymi oraz trendami, które zauważamy wśród naszych odbiorców. Od maja, kiedy na Instagramie ruszył CNN Climate, profil zgromadził ponad 250 tys. obserwujących i nadal pogłębia zaangażowanie wśród coraz szerszej publiczności poruszając temat problemów związanych ze środowiskiem. Ostatnie analizy przeprowadzone w pierwszym kwartale 2019 roku przez Global Web Index pokazują, że 52% odbiorców CNN uważa się za zwolenników ochrony środowiska, a 64% zapłaciłoby więcej za towary wyprodukowane w sposób zrównoważony. Fakt, że 50% odbiorców CNN jest pozytywnie nastawionych do środowiska, pokazuje również, że jest miejsce na przygotowanie większej liczby materiałów o inicjatywach związanych z przeciwdziałaniem zmianom klimatu, a także o tragicznych konsekwencjach, których jesteśmy świadkami.

Obserwujemy również miejsce dla marek w tej przestrzeni. Kierując Create, naszym globalnym brand studio, widzę większe zapotrzebowanie klientów na kampanie, które są zgodne z ich głównymi wartościami. Jest to wynikiem rosnących wymagań ludzi wobec marek i roli, jakie odgrywają. Przeprowadzone w zeszłym roku badanie Edelmana pokazało, że ludzie obecnie zwiększają swoje oczekiwania wobec biznesu i firm, a nie rządu. 64% konsumentów spodziewa się, że firmy będą liderami zmian, poprzez lepsze pomysły, inwestycje w innowacje i wreszcie działania. Z perspektywy marek dostrzegamy więcej dowodów na poparcie tego, że podejmowanie inteligentnych decyzji dotyczących ochrony środowiska nie polega tylko na tym, jak firmy się prezentują, ale również wspierają sam biznes. Julia Chatterley z CNN przeprowadziła niedawno wywiad z prezesem Adidas, Kasperem Rorstedem, który powiedział: „Posiadanie w swojej ofercie produktów zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju robi na rynku ogromną różnicę. Oceniamy to tak naprawdę jako naszą szansę biznesową”. Jednak nasze doświadczenie pokazuje również, że firmy muszą uważać w jaki sposób podchodzą do kwestii zrównoważonego rozwoju. Konsumenci żądają autentyczności, więc marki powinny zwrócić uwagę na to, żeby nie tylko mówić, ale również działać. Każde próby tworzenia kampanii content marketingowych, które wzbudzą choć cień podejrzenia o hipokryzję lub sprzedawanie tzw. „ekościemy” będą strzałem w kolano.

Podsumowując, myślę że trzeba tu brać pod uwagę trzy istotne czynniki: marki prowadzące działania marketingowe ukierunkowane na jakiś cel muszą robić to zgodnie ze swoimi podstawowymi wartościami; współpracę z mediami informacyjnymi, takimi jak CNN, które w większym stopniu zajmują się klimatem, środowiskiem i kwestiami zrównoważonego rozwoju; rosnące zapotrzebowanie konsumentów na treści i informacje dotyczące tej tematyki. Ponieważ te czynniki się łączą, istnieje naturalna przestrzeń dla marek, mediów i konsumentów, która może się pokrywać. Doświadczenie to jednakże będzie rezonowało tylko wtedy, gdy okaże się znaczące i autentyczne – bez tego „zrównoważony rozwój” i problemy z nim związane będą w umysłach niektórych ludzi po prostu odrzucane jako puste hasła reklamowe.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF