Legia Warszawa mistrzem Polski 2020/2021

Mistrz Polski 2021 Legia Warszawa

Legia Warszawa została mistrzem Polski na trzy kolejki przed końcem sezonu 2020/21. Klub jest rekordzistą rozgrywek w liczbie zdobytych tytułów. Legia Warszawa jest Partnerem 11. edycji rankingu 50. Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

Raków Częstochowa nie zdołał pokonać w wyjazdowym meczu Jagielloni Białystok, a więc tym samym wypadł z walki o mistrzostwo Polski. Tym samym Legia Warszawa obroniła tytuł sprzed roku i jednocześnie zapewniła sobie udział w eliminacjach UEFA CHAMPIONS LEAGUE w sezonie 2021/2022.

Jest wiele osób, którym chciałbym zadedykować ten tytuł. Nie chciałbym nikogo pominąć, ale na pewno mogę powiedzieć tu o rodzinie i najbliższych, bo wiedzą oni jaką drogę przebyłem, żeby być w tym miejscu, w którym jestem. Na początku mojej pracy trenerskiej w ciągu trzech lat zdobyłem mistrzostwo i Puchar Polski, wydawało się, że kwestią czasu jest aż dołożę kolejne sukcesy, ale tak się nie stało. Długo czekałem na ten moment i jestem dziś bardzo szczęśliwy, że tak się to skończyło. Dziękuję też moim współpracownikom, bo poświęcili oni wiele energii i czasu – często kosztem życia prywatnego – siedząc tutaj od rana do nocy, by jak najlepiej przygotować drużynę. Najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że wszystko zawdzięczam drużynie. To oni decydują o wyniku, to oni decydują kiedy wygrywa się mecze. Ci, którzy grają, ci, którzy wchodzą z ławki i ci, którzy swoją postawą cały czas wywierają presję na tych poprzednich, by byli jeszcze lepsi. To wszystko bardzo fajnie funkcjonowało – jeszcze raz chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom, z którymi miałem okazję pracować w tym klubie.

 Czesław Michniewicz

Legia Warszawa to najbardziej utytułowany klub w Polsce, posiadający 16* tytułów mistrzowskich, 19 Pucharów Polski oraz będący liderem klasyfikacji wszechczasów Ekstraklasy. Jest najpopularniejszym i najbardziej rozpoznawalnym klubem w centralnej Europie, którego media społecznościowe śledzą blisko 2 miliony fanów. Legia została założona w 1916 roku przez legionistów Marszałka Józefa Piłsudzkiego na wschodnim froncie podczas I Wojny Światowej.

Stadion Legii zlokalizowany jest w centrum Warszawy i może pomieścić 31 tysięcy kibiców. Legia to jedyny polski klub, który dwukrotnie wystąpił w fazie grupowej Ligi Mistrzów – w sezonach 1995/1996 i 2016/17. Największymi sukcesami legionistów na arenie międzynarodowej są półfinał Pucharu Europy w sezonie 1969/1970, półfinał Pucharu Zdobywców Pucharów 1990/1991 oraz ćwierćfinał Ligi Mistrzów 1995/1996. W zeszłym roku klub otworzył najnowocześniejszy ośrodek piłkarski i obiekt badawczo-rozwojowy w tej części Europy – Legia Training Center.


Źródło: Legia Warszawa

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF