...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Ambasadorzy Polskich Innowacji zostali nagrodzeni podczas V Polish Tech Day w Londynie

Celem nagrody jest docenienie innowatorów, którzy swoją działalnością na globalną skalę biznesową, naukową czy społeczną, przyczynili się do zmiany wizerunku Polski i Polaków na świecie.

Oto lista nagrodzonych:

Stefan Batory – założyciel Booksy i iTaxi

Marcin Iwański i Michał Kiciński – założyciele CD Project

Marta Krupińska – Head of Google for Startups UK

Peter Szulczewski – założyciel Wish

Wojciech Zaremba – współzałożyciel OpenAI i Head of robotics

Ideą nagrody jest promowanie obrazu nowej polskiej emigracji, nie tylko za granicą, ale także w Polsce. „Pragniemy stworzyć obraz “polskiego innowacyjnego przedsiębiorcy” kojarzącego się z polską diasporą tak samo mocno albo nawet bardziej niż słynny “polski hydraulik”. – mówi Jacek Ratajczak z Fundacji PLUGin, organizatora Polish Tech Day.  

„Mam nadzieję, że ta nagroda będzie motywować Polaków do budowania globalnych polskich marek. Wiemy, że nasz sukces zainspirował wielu i jesteśmy z tego bardzo dumni.” – powiedział  Michał Kiciński, w krótkim video nagranym specjalnie na galę. 

Odbierająca osobiście nagrodę Marta Krupińska wyznała, że ma nadzieję, że jej przykład zainspiruje młode kobiety i da im odwagę do tego aby związać swoją karierę ze światem nowych technologii. 

Pierwsza edycja nagrody wiąże się z tematem przewodnim Polish Tech Day 2019: “Changes” i jest formą uczczenia 30-lecia transformacji ustrojowej w Polsce. Dlatego też w tym roku nagrodzeni zostali docenieni za całokształt dokonań, a w latach kolejnych nagrody będą przyznawane za bieżące osiągnięcia. 

Nagrodzone osoby spełniły następujące kryteria:

  • Osiągnęły globalny sukces indywidualnie lub z firmą/organizacją, którą reprezentują.
  • Są naukowcami, inżynierami, managerami lub przedsiębiorcami w branży nowych technologii.
  • Swoją działalnością biznesową, medialną lub społeczną przyczyniają się do pozytywnej zmiany wizerunku Polaków w świecie.

API Awards powstało we współpracy z konkursem Digital Shapers organizowanym przez Fundację Digital Poland. Wyboru laureatów spośród nominacji zgłaszanych przez internautów dokonała kapituła Digital Academy składająca się z blisko 200 wybitnych postaci polskiego środowiska nowych technologiach.  

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF