...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Zarządzanie – czy warto studiować ten popularny kierunek?

zarzadzanie

Wybór kierunku studiów to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Od niej często zależy to, jak potoczy się nasza kariera. Kierunek studiów powinien przede wszystkim odpowiadać naszym zainteresowaniom i predyspozycjom. Szeroką ofertę kierunków znaleźć można na stronie uwe.edu.pl. Warto przy okazji rozważyć również dostępne możliwości podjęcia pracy po zakończeniu nauki. Jeśli wciąż nie możesz podjąć decyzji, podpowiadamy, dlaczego zarządzanie to perspektywiczny kierunek. Gdzie znaleźć po nim pracę?

Jak wyglądają studia z zarządzania?

Nasze zainteresowania są kluczowe podczas wybierania kierunku studiów. Gdy mamy już swój typ, warto przemyśleć także wybór uczelni. Jakość kształcenia na tym samym kierunku może się znacznie również w zależności od wybranej placówki. Uniwersytet Wirtualnej Edukacji to uczelnia, która zapewnia bardzo wysoką jakość kształcenia. Program studiów został opracowany tak, aby absolwenci osiągnęli zakładane efekty oraz nabyli niezbędne kwalifikacje. Na proces kształcenia składa się bowiem zarówno zdobycie wiedzy, kompetencji, jak i praktycznych umiejętności. Dużym atutem studiowania na wspomnianej uczelni jest możliwość dopasowania toku studiów do aktywności zawodowej. Docenią to z pewnością osoby, które mają już pracę i szukają możliwości, aby się przekwalifikować. Studia z zarządzania https://www.uwe.edu.pl/pl/zarzadzanie-studia-pierwszego-stopnia-licencjackie to kierunek, który łączy w sobie elementy takich dziedzin jak matematyka, ekonomia, psychologia i prawo. Absolwenci tego kierunku wyróżniają się umiejętnością prowadzenia negocjacji, kierowania zespołem i nie boją się podejmowania decyzji.

Gdzie szukać pracy po zarządzaniu?

Studia na kierunku zarządzanie zapewniają kompleksową wiedzę na temat funkcjonowania przedsiębiorstw. Dzięki temu absolwenci mają bardzo szerokie możliwości zatrudnienia. Z całą pewnością nie trzeba się obawiać, iż zarządzanie ze względu na swoją popularność, stało się kierunkiem bez perspektyw. Branża ta niezmiennie się rozwija. Specjaliści w zakresie zarządzania się niezbędni w każdym rozwijającym się przedsiębiorstwie. Studenci zarządzania mogą znaleźć zatrudnienie zarówno jako managerowie, urzędnicy, ale też specjaliści ds. marketingu czy kadr. Wszystko zależy głównie od wybranej specjalności. Praca po zarządzaniu może być nie tylko satysfakcjonująca finansowo, ale też bardzo rozwojowa. Aby ułatwić sobie start na rynku pracy, warto już na studiach zainteresować się możliwością odbycia stażu lub praktyk. Jest to świetny sposób na zdobycie pierwszego doświadczenia, co z pewnością docenią przyszli pracodawcy. Ważne są bowiem nie tylko kompetencje i zdobyta wiedza, ale też motywacja i zaangażowanie pracownika.


Źródło: uwe.edu.pl

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Ogromny sukces polskiej uczelni w światowym rankingu

Czemu zawdzięcza ten sukces polska uczelnia, która istnieje zaledwie ćwierć wieku? – Dobry program, świetni wykładowcy i umiędzynarodowienie. Te trzy elementy to taki hardware, który musi zapewnić każda ambitna uczelnia. My staramy się do tego dodać software – szersze horyzonty, etykę, ale przede wszystkim ducha przedsiębiorczości. Reszta zależy od absolwentów. To oni potrafią zdobytą wiedzę i umiejętności przekuć w sukces zawodowy i finansowy– mówi rektor ALK prof. Witold Bielecki.

Ranking „Financial Times” otwierają szwajcarski Uniwersytet St. Gallen, HEC Paris i London Business School. Przed Koźmińskim jest 17 uczelni europejskich i dwie azjatyckie. Za ALK są natomiast takie znane szkoły, jak międzynarodowa Skema (25.), Eada z Barcelony (35.), Aalto University z Finlandii (46.) czy druga polska uczelnia w tym zestawieniu, warszawska SGH (59.). Ranking „FT” powstaje na podstawie analizy kilkunastu czynników, takich jak jakość kadry wykładowców, koszt studiów, kariera absolwentów itp. Redakcja brytyjskiego dziennika, która publikuje ranking od 11 lat, zbiera dane z ankiet kierowanych bezpośrednio do absolwentów i do uczelni.

Zarządzanie w Akademii Leona Koźmińskiego już wcześniej zostało docenione przez Polską Komisję Akredytacyjną, która nadała mu najwyższą ocenę wyróżniającą. Studia na tym kierunku są realizowane całkowicie po angielsku, co przyciąga cudzoziemców – co drugi student jest z zagranicy. Ten sam kierunek jest również prowadzony po polsku dla słuchaczy krajowych. ALK jest jedyną polską uczelnią, która posiada trzy najważniejsze akredytacje międzynarodowe: AACSB, EQUIS i AMBA. Utrzymuje współpracę z ponad 200 uczelniami na całym świecie, co przekłada się nie tylko na wymianę akademicką kadry i studentów, ale też na wspólne programy edukacyjne kończące się uzyskaniem podwójnego dyplomu ALK i m.in. ESCP Europe, francuskiej uczelni, która w rankingu „FT” jest na 5. miejscu.

„Financial Times” dostrzegł także wysoki poziom nauczania w Koźmińskim na studiach z finansów i rachunkowości. W rankingu tego kierunku z czerwca 2018 r. sklasyfikował ALK na 17. miejscu na świecie, spośród 65 najlepszych szkół biznesu. Edukacja biznesowa ma charakter globalny. Dziś zarządzanie czy rachunkowość można studiować tak w Polsce, jak w Chinach czy we Francji, zwłaszcza, że zajęcia odbywają się po angielsku, a w trakcie nauki zdobywa się te same międzynarodowe certyfikaty zawodowe. Warszawa jest bardzo atrakcyjnym miejscem do studiowania dla osób z całego świata, więc im więcej naszych uczelni jest rozpoznawalnych w świecie, tym więcej cudzoziemców chce tu studiować. U nas uczy się już półtora tysiąca obcokrajowców z ponad 60 różnych państw– mówi rektor ALK.

Link do rankingu FT:http://rankings.ft.com/businessschoolrankings/masters-in-management-2018

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF