Już jest! 9. Edycja Studium Event Management

LOGO_Studium Event Management-01

Ruszyła 9. Edycja Studium Event Management na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego autorstwa Stowarzyszenia Branży Eventowej i Fundacji na rzecz Wydziału Zarządzania UW.

W tym roku naukę podjęło 22 studentów, którzy zdecydowali się mimo ogólnego branżowego kryzysu podwyższać swoje kompetencje.

Tegoroczna edycja przeprowadzona będzie w trybie online aż do odwołania. Wśród 168 godzin wykładowych znajdą się dodatkowe zajęcia z organizacji wydarzeń hybrydowych czy eventów online. Organizatorzy Studium zapowiadają również prezentację platform i narzędzi do produkcji wirtualnych eventów. Ważnym elementem będą również procedury bezpiecznych wydarzeń oraz aspekty prawne związane z nową formułą organizacyjną.

Na Studium wykładać będzie 30 wykładowców. Każdy z nich to wysoko wyspecjalizowana osoba w przemyśle spotkań.

Przedstawiciele Stowarzyszenia Branży Eventowej twierdzą, że niedługo wrócimy do organizacji wydarzeń w formie tradycyjnej poszerzonej o działania hybrydowe. Liderem rynku będzie ten, który w nim zostanie i będzie tworzyć zmianę a wraz z nią nowy wizerunek branży.

Dość wysoka frekwencja na Studium i duże zainteresowanie kierunkiem bardzo pozytywnie również wpływa na rozwój branży oraz fakt, że wciąż jest atrakcyjna dla wielu młodych ludzi.


Źródło: informacja prasowa Stowarzyszenia Branży Eventowej 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Rusza 9. Edycja Studium Event Management na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego

Studium Event Management

Od 9 lat Stowarzyszenie Branży Eventowej we współpracy z Fundacją na rzecz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego prowadzi roczne Studium Event Management.

Edycja 2019- 2020 zgromadziła rekordową ilość 47 studentów, którzy w czerwcu’20 zdobyli certyfikat Event Managera. Od marca zajęcia prowadzone były w trybie on line. Choć na początku było to nie lada wyzwanie dla samych studentów jak i prowadzących to ta forma okazała się mimo wszystko dość przystępna.
Od września tego roku twórcy Studium Event Management prowadzą rekrutację na kolejną edycję.
Fakt, czy w ogóle ruszy kierunek w tym roku, był dla 30 wykładowców i samych twórców Studium doprawdy tajemnicą.

Okazało się, że zawód event managera jest wciąż żywy, po prostu przechodzi pewien rodzaj metamorfozy. Mimo dość trudnej sytuacji rynkowej okazuje się, że osoby z pasją do organizacji wydarzeń chcą się dokształcać i rozwijać swoje kompetencje. Zamiast szukać innych zawodów pokornie chcą się uczyć nowych kompetencji.
Dlatego w programie 168 godzin Studium wprowadzone zostały nowe przedmioty, które spełniają oczekiwania młodego event managera. W najbliższej edycji uwaga zostanie poświęcona zagadnieniom związanych z definicją digital event managera. Studenci odkryją tajniki organizacji wydarzeń on line. Dowiedzą się jak produkować wydarzenia hrybrydowe. Zostaną im przedstawione narzędzia i platformy potrzebne do zarządzania uczestnikami wirtualnego eventu. Wyjaśnione będą nowe procedury bezpieczeństwa imprez oraz ważne elementy prawne, które stały się integralną częścią każdej inicjatywy.

Już teraz twórcy Studium Event Management z satysfakcją informują, że zebrała się potrzebna grupa studentów, żeby zainaugurować w listopadzie 9. Edycję. Wciąż można dołączać i poświęcić najbliższy rok na spotkania z doświadczonymi organizatorami wydarzeń. Rekrutacja trwa do 15 listopada 2020 roku. Szczegóły można poznać na stronie:

http://www.wz.uw.edu.pl/portale/fundacja/dzial/studium-event-management?fbclid=IwAR3CRU0n3Q7Uy1PYsf0HJ8NvUAtsRuo5JPapwBpHz8teiPsQPGaUYkuYX6U

Dagmara Chmielewska
Dyrektor Zarządzająca Stowarzyszenia Branży Eventowej
Dyrektor Programowa Studium Event Management


Źródło: Informacja prasowa Stowarzyszenie Branży Eventowej

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Pierwszy zagraniczny wykład na Studium Event Management na Uniwersytecie Warszawskim

Słowo "event" stało się chlebem powszednim naszych czasów. Brief również organizuje eventy. Kto był na Gali Finałowej rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie ten wie. Kto nie był, niech przybywa na finał 9. edycji rankingu. Tymczasem, zapraszamy na wykład w ramach Studium Event Management. Wiedzą i doświadczeniem podzieli się Colja Dams, CEO Vok Dams Events + Life Marketing.

W ramach Studium Event Management współorganizowanego przez Stowarzyszenie Branży Eventowej oraz Fundację na rzecz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zaplanowany został pierwszy zagraniczny wykład.

Zaproszonym na tę okazję gościem został Colja Dams- CEO Vok Dams Events + Life Marketing, jednej z największych agencji eventowych na rynku niemieckim. Tematem prelekcji będzie: „Rozwój branży eventowej w skali świata”.

Studium Event Management od 7 lat przygotowuje do zawodu event managera pracowników agencji eventowych, reklamowych i PR, przedstawicieli administracji publicznej oraz reprezentantów obiektów eventowych. Osoby, które odbędą roczną naukę na Uniwersytecie Warszawskim otrzymują certyfikat ukończenia Studium.

Podczas zajęć poruszane są praktyczne aspekty zawodu event managera, z uwzględnieniem teoretycznej wiedzy z zakresu komunikacji marketingowej, prawa czy zarządzania projektami. Wykłady prowadzi kadra naukowa Wydziału Zarządzania oraz praktycy i eksperci – przedstawiciele branży eventowej.

W tym roku organizatorzy chcąc poszerzyć ofertę oraz sprostać wymaganiom ciągle rosnącego rynku przemysłu spotkań zaprosili do poprowadzenia wykładów gości, którzy mogą podzielić się doświadczeniem z zagranicznych rynków.

Wykład ten to również idealna okazja by zainaugurować współpracę Stowarzyszenia Branży Eventowej z Baltic Event Industry Club nad międzynarodowym programem półrocznych staży dla młodych adeptów branży eventowej w zagranicznej firmie.

Ofertę staży zawodowych złożyła firma Vok Dams Events + Life Marketing, jedna z największych agencji eventowych na rynku niemieckim. Od początku istnienia firma ta specjalizuje się w bezpośredniej, zorientowanej na wydarzenia komunikacji marketingowej. Vok Dams zyskała nowe oddziały w Berlinie, Hamburgu, Monachium, Frankfurcie i Stuttgarcie, a także zagraniczne oddziały w Brazylii, Francji, Wielkiej Brytanii, Czechach, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych, Chinach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Jest to otwarty wykład i poprowadzony zostanie w języku angielskim.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF