...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Synthos bije rekordy inwestycji

Grupa Synthos zapowiada ogromne inwestycje i stawia przed sobą jeszcze trudniejsze cele.

Spółka m.in. Michała Sołowowa wraz z przejęciem zakładu produkcyjnego Trinseo w Niemczech rozpoczyna historyczną inwestycję na zagranicznym rynku. Transakcja opiewa na 450 milionów dolarów i dzięki niej Synthos stanie się drugim co do wielkości producentem kauczuku syntetycznego. Wszystkie fabryki firmy będą w stanie rocznie wyprodukować ponad 800 tysięcy ton materiału.
Sama produkcja to jednak nie wszystko, dzięki transakcji spółka uzyska dostęp do najnowocześniejszego portfolio na świecie. Oznacza to najnowsze technologie produktu, jak i produkcji.

Dzięki temu spółka do 2028 roku chce w pełni odejść od węgla a do 2030 ograniczyć emisje gazów cieplarnianych o 28%. A do 2050 roku firma chce uzyskać zero emisyjność.
Kolejnym krokiem w stronę ekologi ma być zwiększenie produkcji produktów pozwalających na zmniejszenie śladu węglowego w innych branżach takich jak transport czy budownictwo.

Inwestycja stanowi prawie połowę zaplanowanych do 2025 roku wydatków grupy. Druga w kolejności jest budowa bloku gazowo parowego. Trwająca już inwestycja powinna zakończyć się w 2022 roku a jej koszt to około 120 milionów dolarów.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF