...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Pierwsza w Polsce sieć ekspertów elektromobilności

W ramach Pilot Maker Elektro ScaleUp ruszyła internetowa sieć ekspertów elektromobilności! Platforma gromadzi osoby, które z racji swojej wiedzy i doświadczenia mogą wspierać rozwój polskiego rynku e-mobility.

W nowych gałęziach gospodarki zarządzanie sieciowe daje dużo większe efekty niż praca w hierarchicznych strukturach. Rozwój elektromobilności zdynamizować może więc elastyczna, pozioma współpraca ekspertów, płynny przepływ informacji i wymiana wiedzy. Dlatego zbudowaliśmy pierwszą w Polsce, sieć ekspertów e-mobility – wyjaśnia Magdalena Jackowska-Rejman, prezes techBrainers, operatora programu Pilot Maker Elektro ScaleUp. – Łączymy różnorodne obszary w jednym ekosystemie, dając ekspertom, korporacjom i startupom możliwość bezpośredniego, szybkiego i efektywnego docierania do potrzebnej wiedzy i kompetencji – dodaje.

Energetycy, informatycy, specjaliści od motoryzacji, logistyki i komunikacji czy ochrony środowiska z całego kraju, z doświadczeniami w elektromobilności zostali  włączeni do internetowej bazy ekspertów. – Nasza sieć działa jak system rekomendacji. Wzajemne wskazania ekspertów oraz stałe dołączanie nowych metodą kuli śnieżnej tworzy na wielką skalę mapę niezwykle wartościowej wiedzy. Siła rekomendacji w biznesie jest znacznie bardziej miarodajna niż np. mechanizmy stosowane w nauce jak liczba cytowań – tłumaczy Magdalena Jackowska-Rejman. – Dlatego właśnie budując naszą platformę odwzorowaliśmy siłę rekomendacji. W ten sposób dotrzemy do ekspertów, którzy nie są eksponowani w mediach, a tym samym do „ukrytej” wiedzy, którą reprezentują – dodaje.

Platforma ułatwi im komunikację i wspólną pracę nad pomysłami. W prosty sposób mogą tworzyć wirtualne zespoły, dzielić się opiniami i sugerować rozwiązania. Podobne sieci skróciły czas powoływania grup roboczych w wielu korporacjach. Platforma ma charakter otwarty. Eksperci włączeni do sieci mogą zapraszać kolejne osoby wskazując ich doświadczenie, wiedzę czy obszary badawcze. Główną zaletą perspektywy sieciowej jest jej transparentność i wykorzystanie tzw. mądrości grupy. Eksperci wskazywani najczęściej są zazwyczaj liderami w swoim obszarze kompetencji. Mapa motywuje do aktywnego dzielenia się wiedzą i współpracy. Zainteresowani specjaliści mogą też samodzielnie zgłaszać się do operatorów sieci – wiadomości z opisem kompetencji można przesyłać na adres mapa@techbrainers.com.

Sieć może przyśpieszyć proces komercjalizacji innowacyjnych pomysłów. Z narzędzia korzystają też korporacje, które uczestniczą w Pilot Maker Elektro ScaleUp jako odbiorcy technologii. Na pomysły i rady ekspertów czekają m.in., PKN ORLEN, Carrefour Grupa TAURON, LARQ, Siemens, PKP Telkol czy Synerise.

Każdy z naszych korporacyjnych partnerów może samodzielnie sformułować pytania i problemy badawcze, a następnie przesłać je do zaopiniowania wszystkim lub tylko wybranym, wyspecjalizowanym ekspertom z naszej sieci – mówi Magdalena Jackowska-Rejman. – Udział w projekcie dużego biznesu to szansa na skrócenie drogi od ciekawej idei do jej rynkowego wdrożenia – dodaje.

Mapa powstała w oparciu o narzędzie www.mapaorganizacji.pl, stworzone przez dr Anitę Zbieg z firmy Network Perspective. Opracowano ją w ramach Pilot Maker Elektro ScaleUp, który łączy korporacje i startupy. Jego celem jest komercjalizacja 23 innowacji dla elektromobilności. Program realizowany jest przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, a jego operatorem jest techBrainers. Więcej informacji na www.pilotmaker.pl

Pilot Maker Elektro ScaleUp jest finansowany z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, poddziałanie 2.4.1 Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów inno_LAB. Więcej informacji na temat założeń pilotażu dostępnych jest na stronach  www.poir.parp.gov.pl/elektroscaleup oraz www.pilotmaker.pl.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

R&D Summit – top trendy innowacyjne, top narzędzia R&D, ekosystem innowacji

Już 12 września w Warszawie po raz kolejny odbędzie się R&D Summit, cykliczne, prestiżowe wydarzenie skupiające wokół siebie liderów R&D w Polsce i na świecie. Działy R&D i departamenty innowacji to jedne z kluczowych i najbardziej interdyscyplinarnych jednostek w organizacji. Podczas R&D Summit specjaliści odpowiadający za innowacje w firmach będą mogli poznać najnowsze trendy i narzędzia dla tego obszaru, a unikalna formuła będzie stanowiła pole dla inspirujących dyskusji.

R&D Summit po raz pierwszy zorganizowany został w 2015 roku i zainaugurował powstanie R&D Club w Polsce – społeczności szefów, managerów i ekspertów zarządzających innowacjami i R&D. Konferencja organizowana jest przez techBrainers – organizację wyspecjalizowaną w brokeringu innowacji,  zarządzaniu R&D oraz w scoutingu technologicznym. Już od pierwszej edycji konferencja R&D Summmit stała się prestiżowym spotkaniem liderów innowacji w Polsce.

– Jednym z najważniejszych celów techBrainers R&D Club jest integracja środowiska specjalistów sektora B+R+I w Polsce. Od 3 lat rozwijamy z sukcesem polski sektor R&D poprzez tworzenie systemowych rozwiązań dla działów badawczo-rozwojowych, podnoszenie ich efektywności i zwiększanie liczby zaimplementowanych rozwiązań. R&D Summit jest naszym corocznym świętem promującym ideę Open Innovation.  Dzięki udziałowi światowej klasy ekspertów-praktyków oraz interesującym tematom takim jak top trendy i top narzędzia R&D nasza konferencja zyskuje z roku na rok coraz szerszą  publiczność – Magdalena Jackowska-Rejman, CEO techBrainers.

Tegoroczna edycja konferencji odbędzie się 12 września w The Heart Warsaw. Uczestnicy będą mieli okazję poznać najnowsze trendy i narzędzia w obszarze innowacji, a także kierunki rozwoju technologii oraz ekosystemów innowacji.

 

UNIKATOWA FORMUŁA

Formuła tegorocznej konferencji zakłada kilka mocnych elementów:  sesję keynote speaker’ów, debatę szefów R&D,  trzy równoległe sceny tematyczne oraz sesję stolików eksperckich  – tzw. roundtables. Wszystkie formaty stanowią zróżnicowaną formę prezentacji jakościowej wiedzy oraz cennych doświadczeń.

Wydarzenie otworzą Magdalena Jackowska-Rejman, CEO techBrainers oraz Tomasz Rudolf, Founder & CEO The Heart. W sesji keynote speaker’ów wystąpią:

  • dr Graham Cross, Director of Commercial Alliances and Supplier Innovation, UNILEVER
  • Sven Scheuble, Vice President and Head of Technology to Business, SIEMENS AG,
  • Carianne Schamhart, Technology Portfolio Advisor, SHELL
  • Jarosław Broda, Vice President, TAURON POLSKA ENERGIA

 

Do debaty liderów R&D dołączą oprócz keynote speaker-ów oraz Luca Seletto, Head of Startup Initiatives – Innovation & Sustainability, ENEL, a także przedstawiciel firmy Electrolux. Natomiast w sesjach tematycznych na trzech scenach zatytułowanych „TOP TRENDY”, „TOP NARZĘDZIA” oraz „EKOSYSTEM INNOWACJI” zaprezentują się m.in.

  • Łukasz Otta – Business Development Manager, SIEMENS,
  • Jakub Lasota –  CPO/CFO, QVISTORP,
  • Aleksander Naganowski – New Business Development, MASTERCARD,
  • Sergiusz Sawin – VP and Chief Operations, THE HEART
  • Anita Zbieg – CEO, MAPAORGANIZACJI.PL,
  • Maciej Kutak – Managing Director Eastern Europe, SONY MUSIC ENTERTAINMENT
  • Magdalena Jagielska, Innovation Strategist, INNOVATIKA
  • Wojciech Roskiewicz – Head of R+B Accelerator, FRAUNHOFER CENTER LEIPZIG.
  • M.Carmen Margelí Vila – Head of International Development, EURECAT TECHNOLOGICAL CENTER

 

EKOSYSTEM INNOWACJI I WSPÓŁPRACA STARTUPÓW I KORPORACJI

Tematem przewodnim tegorocznej konferencji jest budowanie ekosystemu innowacji i współpraca firm, instytucji i startupów zarówno na poziomie regionalnym jak i międzynarodowym. Temu zagadnieniu dedykowane trzy sesje:

  • THE POWER OF LOCAL ECOSYSTEMS AND PARTNERSHIP – Sven Scheuble, Vice President and Head of Technology to Business, SIEMENS AG
  • PROGRAM PILOT MAKER  – STUDIUM PRZYPADKU – Jarosław Broda, Vice President, TAURON POLSKA ENERGIA | Magdalena Jackowska-Rejman, CEO TECHBRAINERS
  • INNOVATION HUBs – „INNOWACYJNE WĘZŁY” MIĘDZYNARODOWEJ WSPÓŁPRACY – Luca Seletto, Head of Startup Initiatives – Innovation & Sustainability, ENEL

 

TOP TRENDY i TOP NARZĘDZIA R&D

Nie zabraknie tematów poświęconych najlepszym narzędziom do zarządzania innowacjami i portfelem projektów R&D, a także wątków dedykowanych takim trendom jak digitalizacja, IoT, smart city, innovation hubs czy blockchain. Wystąpienia prelegentów i ekspertów techBrainers oparte są na doświadczeniach, wdrożonych i pomyślnie działających projektach. Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać tutaj case study takich firm jak: Audi, PGE, Sony Music, Tauron Polska Energia, Enel, Qvistorp czy MasterCard.

 

SESJA ROUNDTABLES

Organizatorzy R&D Summit zadbali o to, aby uczestnicy opuścili konferencję nie tylko z wiedzą, ale także inspiracjami zdobytymi podczas panelowych dyskusji. Druga część konferencji będzie podporządkowana modelowi roundtables, dającemu możliwość wzięcia udziału w dyskusji i wypowiedzenia się w konkretnym i interesującym uczestników temacie. Mowa będzie o IoT, digital i design transformation, finansowaniu działów R&D, techFood, mierzeniu innowacji, trendzie e-mobility, technologiach kosmicznych,  miastach przyszłości czy internacjonalizacji.

Więcej informacji o konferencji znajduje się na stronie: https://www.rdsummit.pl/

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF