Co zachwyciło nas najbardziej tego lata? Podsumowanie cyklu „Poznaj Polskę” z Travelist

Poznaj Polskę z Travelist

W tegorocznym sezonie wakacyjnym postawiliśmy na Polskę. Podróże po kraju były nie tylko bezpieczne, ale przede wszystkim fascynujące - okazało się, że wiele polskich zakątków to wciąż nieodkryte podróżnicze perełki. Aby poznać ich tajemnice, zabraliśmy Was w wyprawę po najpiękniejszych regionach kraju w cyklu „Poznaj Polskę z Travelist”. Po trzech miesiącach wojaży nadszedł czas na podsumowanie.

Polskie skarby

Choć niesprzyjająca sytuacja na rynku turystycznym zmusiła wielu z nas do zmiany wakacyjnych planów, jednocześnie sprawiła, że mieliśmy niespodziewaną okazję do odkrycia niesamowitych miejsc tuż za rogiem. W Travelist.pl wykorzystaliśmy wakacyjne miesiące w pełni, eksplorując polskie Wybrzeże, Krainę Wielkich Jezior, Tatry, Karkonosze, dzikie Bieszczady, Kaszuby, magiczną Suwalszczyznę i owiane tajemnicą Góry Sowie. W ten sposób powstał cykl wskazówek i porad, zawierający nie tylko najważniejsze informacje oraz ciekawostki turystyczne na temat odwiedzanych regionów, ale również rekomendacje noclegowe i zestawienia najlepszych restauracji.

poznaj polskę z Travelist

Przegapiliście którąś z odsłon cyklu? Nic straconego. Cały czas możecie zajrzeć do cotygodniowych, opatrzonych autorskimi zdjęciami relacji z podróży, obejrzeć inspirujące filmy na YouTube i wsłuchać się w tematyczne podcasty dostępne na Spotify. Czeka tam na Was dużo inspiracji i wrażeń na długie jesienne wieczory spędzone w domu – sprawdźcie sami!

Kołobrzeg

Wakacje w liczbach

By przygotować cykl, podróżnicy z Travelist:

  • Odwiedzili 13 regionów – od Bałtyku po Tatry
  • Pokonali 16 tys. km samochodem, 585 km autokarem, 600 pociągiem, 454 km samolotem, 140 km rowerem i 2 km promem
  • Sprawdzili noclegi w 60 hotelach
  • Zrobili 4 tys. zdjęć
  • Nagrali 8 godzin materiału filmowego
  • Zarejestrowali 7 godzin rozmów z przewodnikami i znawcami regionu
  • Skosztowali lokalnych specjałów w 65 restauracjach, karczmach, tawernach i barach

travelist podsumowanie

Gdynia port

Spośród polskich regionów trudno wybrać najpiękniejszy czy najbardziej niezwykły. Każdy z nich ma do zaoferowania niepowtarzalne miejsca, z których trudno wybrać dwa podobne. Polscy turyści, którzy w tym roku tłumnie odwiedzili najróżniejsze zakątki naszego kraju, mieli jednak swoich zdecydowanych faworytów. Wśród wczasowiczów wygrało wybrzeże Bałtyku, gdzie zrealizowano aż 42% wszystkich rezerwacji. Na drugim miejscu znalazły się polskie góry, gdzie dokonano 30% rezerwacji.

Białystok Pałac Branickich

Sukces cyklu inspiracji

Kampania “Poznaj Polskę z Travelist” cieszyła się dużą popularnością i okazała się sukcesem. Artykuły publikowane w Magazynie Travelist łącznie przeczytało 163 tys. czytelników, filmy na YouTube łącznie wyświetlono ponad 8 800 razy, a w tematycznych podcastach zasłuchało się niemal 1300 osób. Ale to nie koniec – mimo dynamicznie zmieniającej się sytuacji dla podróżników, Travelist chce dalej inspirować ich do ciekawych i przede wszystkim bezpiecznych wyjazdów

Suwalszczyzna Dolina Szeszupy

Więcej o cyklu Poznaj Polskę z Travelist


Źródło: informacja prasowa Travelist 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Poza utartym szlakiem – odkryj 10 sekretów Mazur z Travelist

mazury

Mazury, cud natury – myślą tak nie tylko Polacy, którzy ukochali sobie tę część kraju, ale również podróżnicy z całego świata. Dzięki nim Mazury trafiły do ścisłego finału w ogólnoświatowym głosowaniu na 7 Nowych Cudów Natury. Rozległa tafla wody, piękne okoliczności przyrodnicze i przede wszystkim spokój – odkryj z nami 10 wyjątkowych miejsc Krainy Wielkich Jezior.

1. Wilczy Szaniec

To tutaj podjęte zostały kluczowe decyzje na temat losów II wojny światowej, a Adolf Hitler spędził tu ponad 800 dni. Wilczy Szaniec był prawdziwym tajnym miastem, na które składało się prawie 200 budynków, w tym aż 50 bunkrów. Dziś to przede wszystkim betonowe ruiny, które zainteresują nie tylko pasjonatów historii – w końcu są świadectwem jednych z najważniejszych wydarzeń przeszłości.

wilczy szanie
źródło: Travelist

2. Muzeum Indian Ameryki Północnej

Choć wydawać by się mogło, że ślady Indian znaleźć można jedynie po drugiej stronie Atlantyku, tak naprawdę wystarczy wybrać się na Mazury. Zaledwie 5 kilometrów od Giżycka, w miejscowości Spytkowo, znajduje się niezwykłe Muzeum Indian. Jeśli chcesz zobaczyć szamana w prawdziwym tipi, obejrzeć kolekcję łapaczy snów i potrenować rzut tomahawkiem, to miejsce idealne dla Ciebie.

Muzeum Indian Ameryki Północnej
źródło: Travelist

 

3. Puszcza Borecka

Mazurska kraina to przede wszystkim dzika i piękna natura. By doświadczyć jej uroków, najlepiej udać się do Puszczy Boreckiej, położonej na wschód od jeziora Mamry. Przepastne bory, torfowiska, liczne łąki i pastwiska, rozmaite jeziora i gęsta sieć rzeczna – to wszystko rozciąga się na obszarze około 230 km2 dziewiczych terenów. A do tego Puszcza jest drugim w Polsce domem żubrów żyjących na wolności.

Puszcza Borecka
źródło: Travelist

4. Kanał Ostródzko-Elbląski

Wszyscy słyszeliśmy o kanałach Weneckim, Sueskim czy Panamskim Ale mało kto wie, że w Polsce mamy własny, niezwykły Kanał Ostródzko-Elbląski. To nie tylko najdłuższa sztuczna droga wodna w Polsce, wynosząca aż 84 km, ale także imponujący swym rozmachem przykład XIX-wiecznej myśli technicznej. Na niektórych odcinkach kanału statki wynurzają się z wody, wpływają na specjalne ruchome platformy i ruszają dalej… po trawie.

Kanał Ostródzko-Elbląski
źródło: Travelist

5. Jezioro Jeziorak

Nie tylko Śniardwy i Mamry, ale również Jeziorak powinien znaleźć się na liście każdego wczasowicza. To najdłuższe naturalne jezioro w naszym kraju, świetne do eksplorowania jachtem lub kajakiem. Na bardziej leniwych, pragnących uniknąć wiosłowania, czeka wycieczka tramwajem wodnym „Ilavia”, odpływającym z samego centrum Iławy.

Jezioro Jeziorak
źródło: Travelist

6. Piramida w Rapie

Do dziś to jedna z najbardziej zagadkowych budowli w Polsce. Wewnątrz zachodzą wyraźne zakłócenia pola energetycznego, a w miejscu powstania piramidy krzyżują się bardzo silne strumienie promieniowania. Powstała na zlecenie pruskiego barona Friedricha von Fahrenheida, który swoje nieszczęście i przedwczesną śmierć ukochanej cóki przypisywał przywiezieniu posążka egipskiego boga Anubisa z jednej ze swoich podróży.

Piramida w Rapie
źródło: Travelist

7. Kadzidłowo – Park Dzikich Zwierząt

Park Dzikich Zwierząt, zlokalizowany na terenie Puszczy Piskiej, jest schronieniem dla wielu gatunków, także tych egzotycznych z odległej Syberii i Dalekiego Wschodu. To idealne miejsce dla miłośników zwierząt, którzy, by spotkać się z nimi oko w oko, mogą wejść na ich obszerne wybiegi.

Kadzidłowo – Park Dzikich Zwierząt
źródło: Travelist

8. Krutynia

Niepozorna rzeczka Krutynia bije na głowę wszystkie inne szlaki kajakowe. Nie tylko ze względu na walory przyrodnicze i piękne widoki, ale również wiele innych osobliwości. Warto tu wspomnieć chociażby odcinek rzeki, na którym nurt może płynąć w dwie różne strony, tajemnicze „krwawe kamienie” albo wielkie, kolorowe rzeźby ludzi w wiosce o zaskakującej nazwie Zgon.

Krutynia
źródło: Travelist

9. Mamerki

Leśna osada nad Jeziorem Mamry to kolejny punkt obowiązkowy dla fanów historii. To tu za czasów II wojny światowej mieściła się Kwatera Główna Niemieckich Wojsk Lądowych. Mamerki stanowiły w tamtym czasie samowystarczalne miasto. W obliczu przegranej wojny, Niemcy nie zdążyli wysadzić schronów – dlatego też po dziś dzień dostępne są dla odwiedzających.

Mamerki
źródło: Travelist

10. Reszel

Niewielka, choć urokliwa miejscowość zlokalizowana na granicy Warmii i Mazur. W XVII wieku, czyli za panowania polskiego, miasteczko było siedzibą wielu znakomitych artystów i rzemieślników. Dziś warto odwiedzić ją dla specyficznej atmosfery, a także perełek architektury obronnej i gotyku – z zamkiem biskupów warmińskich na czele.

Reszel
źródło: Travelist

Po jeszcze więcej inspiracji zapraszamy na stronę Magazynu Travelist.


Źródło: Informacja prasowa Travelist

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Czego nie wiesz o Świnoujściu? Poznaj 10 najciekawszych miejsc z Travelist

Świnoujście

Tegorocznym hitem wakacyjnym jest bez wątpienia polskie wybrzeże. Portal rezerwacyjny Travelist przychodzi z pomocą tym, którzy chcą poznać jego nieznane oblicze. Tym razem przedstawia niebanalne zakątki Świnoujścia – jedynego miasta w Polsce położonego na kilkudziesięciu wyspach. Zapraszamy do odkrycia 10 najciekawszych miejsc archipelagu wrażeń.

1. Wyspa Uznam

Uznam to prawdziwe serce Świnoujścia. To tutaj znajduje się większość osiedli mieszkaniowych, spektakularny morski brzeg oraz zabytkowa dzielnica uzdrowiskowa. Uznamska plaża od kilku lat zajmuje pierwsze miejsce w rankingach na najlepszą plażę w Polsce, za sprawą swojego białego piasku, łagodnego zejściu do morza i temperatury wody sięgającej 26 °C.

wyspa Uznam

2. Rezerwat „Karsiborskie Paprocie”

Rezerwat o powierzchni niemal 38 ha słynie na całą Polskę z bujnych, sięgających ponad 2 metry paprociowych zarośli. Do tego w karsiborskim labiryncie mieszka wiele niezwykłych ptaków, w tym bielik, zimorodek czy gąsiorek, dlatego spacer tam będzie wyjątkowym przeżyciem.

3. Tajemnicze Podziemne Miasto

Podobno to właśnie stąd planowano atomowy atak na Skandynawię i do dziś zachowały się tu plany III wojny światowej. Podziemne Miasto na wyspie Wolin to system fortyfikacyjny, który składa się z pięciu betonowych schronów połączonych siecią długich korytarzy. Do niedawna były wielką tajemnicą, a w ich głębi w czasach zimnej wojny ważyły się losy świata.

podziemne miasto

4. Stawa Młyny

Stawa, czyli znak nawigacyjny w kształcie wiatraka, znajduje się na końcu Falochronu Zachodniego, przy ujściu Świny do Bałtyku. Oprócz tego, że dodaje plaży romantycznego charakteru, skrywa także historyczne sekrety. Legenda głosi, że właśnie w tym słynnym wiatraku wyczerpany długimi rejsami marynarz doświadczył cudownego odmłodzenia. Warto przekonać się na własnej skórze czy magia stawy nadal działa.

Stawa Mlyny

5. Promenada nadmorska

Świnoujski deptak prowadzi od dzielnicy uzdrowiskowej do samej granicy polsko-niemieckiej. Latem stara promenada tętni życiem – jest tu bowiem kasyno, muszla koncertowa, a nawet oceanarium, a do tego tłumy spacerowiczów.

Promenada nadmorska

6. Dawne osiedle Chorzelin

Cofnąć się w czasie można także w Chorzelinie, nazywanym świnoujską Atlantydą. To dawne osiedle, które przestało istnieć w wyniku przemian dziejowych. Śladów po osiedlu na prawobrzeżu wyspy Wolin znajdziemy sporo, w tym wielki, 400-letni dąb Mars, który okrywa swoimi konarami szereg budynków i stary cmentarz.

Dawne osiedle Chorzelin

7. Twierdza Ujścia Świny

To najbardziej historyczne miejsce Świnoujścia. Choć samo miasto ma zaledwie 250 lat, twierdza liczy sobie ponad 1000 lat, a pierwsze fortyfikacje zbudowane zostały przez pradawnych Słowian. Składa się z czterech fortów, z czego trzy przetrwały do naszych czasów i są udostępnione do zwiedzania.

Twierdza Ujścia Świny

8. Uzdrowisko Świnoujście

Uzdrowiskowe tradycje okolic sięgają czasów przedwojennych. Świnoujście może pochwalić się znanym i uznanym ośrodkiem uzdrowiskowym. Powietrze jest tu krystalicznie czyste, pełne jodu i soli morskiej, dlatego to popularna destynacja wśród miłośników tego typu wypoczynku.

Uzdrowisko Świnoujście

9. KiteFORT

Mogłoby się wydawać, że wielbiciele kite- i windsurfingu wybrać się mogą jedynie na Hel. Nic bardziej mylnego! Świnoujście to idealne miejsce do pływania na desce. Miejscowa szkoła KiteFORT to pierwsza i jedyna na Pomorzu Zachodnim baza szkoleniowa SUP, windsurfingu i kitesurfingu na stałe zlokalizowana na plaży.

KiteFORT

10. Wyspa Wolin

Listę kończymy wyspą Wolin, która jest domem dla wielu wspaniałych zwierząt i niespotykanych roślin. Woliński Park Narodowy, znajdujący się na wyspie, to pierwszy w Polsce park morski, gdzie, o dziwo, spotkać można prawdziwego żubra!

Wyspa Wolin

Po jeszcze więcej niezwykłych inspiracji zapraszamy na stronę Magazynu Travelist. Na stronie można znaleźć bogaty artykuł o Świnoujściu. Zapraszamy również do obejrzenia filmu na YouTube i posłuchania podcastu na Spotify.


Źródło: informacja prasowa Travelist

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Travelist rusza z kampanią ”Poznaj Polskę”. Redakcja odwiedzi miejsca w całym kraju

wiatrak

Internetowy portal rezerwacyjny Travelist rozpoczął multichannelową kampanię “Poznaj Polskę”, skierowaną do polskich turystów. Zespół redakcyjny wyruszył w podróż po Polsce, na bieżąco relacjonując ją swoim odbiorcom.

Choć świat powoli uczy się funkcjonowania w postpandemicznej rzeczywistości, niektóre branże wciąż pozostają pod ogromnym wpływem koronawirusa – wśród nich m.in. turystyka. Ograniczenia w przemieszczaniu się i strach przed podróżowaniem za granicę spowodowały całkowitą zmianę trendów i tendencji rynkowych, co zainicjowało działania marki.

Z badań, które przeprowadziliśmy na grupie ponad 3000 gości hotelowych wynika, że aż 85% Polaków spędzi tegoroczne wakacje i dni wolne w kraju. Przy tworzeniu kampanii Poznaj Polskę położyliśmy zatem nacisk na odkrywanie nowych i niedocenianych miejsc oraz ukazanie ich w różnych perspektywach.

Oliwia Kiermasz, Head of Brand&Communications Travelist

Twórcy kampanii postawili na wysokiej jakości treści, które redaktorzy serwisu tworzą na podstawie własnych pobytów i doświadczeń. Zespół dziennikarzy i fotografów co tydzień relacjonuje w mediach społecznościowych kilkudniową podróż do opisywanych regionów, na bieżąco przygotowując kolejne działania towarzyszące.

Elementami kampanii content marketingowej – poza aktywnością w social media – są także własne artykuły w magazynie, artykuły sponsorowane w mediach ogólnopolskich, podcasty w serwisie Spotify, współpraca z influencerami, wysyłka newslettera oraz dedykowane regionom krótkie formaty wideo, przedstawiające najważniejsze punkty turystyczne.

Kampania Poznaj Polskę jest kolejnym krokiem w zmianie sposobu, w jaki komunikujemy się z naszymi klubowiczami oraz potencjalnymi klientami. Dotychczas jako marka dostarczaliśmy użytkownikom przede wszystkim benefity funkcjonalne, jak szeroki wybór luksusowych hoteli oraz gwarancję najlepszej ceny na rynku. Obecnie dodajemy do tego coś ekstra – solidną dawkę inspiracji i wiedzy merytorycznej. Wierzymy, że to jedyny słuszny kierunek, a najlepszą nagrodą i motywatorem do kolejnych działań jest pozytywny feedback jaki dostajemy od naszych użytkowników.

Krzysztof Dębski, Marketing Director Travelist

Ostatnim przystankiem na trasie Poznaj Polskę było Świnoujście, w którym redaktorzy odwiedzili m.in. najszerszą plażę w Polsce, będący na liście 7 Cudów Polski Fort Gerharda, czy uwielbianą przez dzikie konie wyspę Karsibór. Spotkali się także z lokalnymi przewodnikami, instruktorami sportów wodnych i władzami miasta.

Dotychczasowe działania Travelist możecie zobaczyć tutaj:

Facebook | Instagram | Spotify | Magazyn | YouTube


Źródło: informacja prasowa Travelist 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Poznaj Polskę z Travelist – nowy cykl inspiracji

poznaj pomorze travelist

Rok 2020 dał nam się we znaki. Odczuło to wiele branż, między innymi turystyczna. Z tego powodu, w tym sezonie wybieramy Polskę, ponieważ jest bezpieczniej, można odpocząć, a przede wszystkim, w naszym kraju jest wciąż mnóstwo do odkrycia! Już od 22 czerwca Travelist rusza z zupełnie nową, inspirującą akcją „Poznaj Polskę z Travelist”. W ramach cyklu, który ukaże się w Magazynie Travelist, marka co tydzień będzie odkrywać kolejny region i pokaże, dlaczego warto poznać go bliżej, co warto zobaczyć, gdzie zjeść i jaki hotel wybrać. W pierwszej odsłonie, w roli głównej wystąpi Pomorze Gdańskie. Czy jesteście gotowi, aby odkryć Polskę na nowo? Jest tego warta!

Polska, jakiej nie znacie

Ponad 500 km bałtyckich plaż, 7 tys. jezior, 4 tys. km szlaków górskich, 12 tys. km tras rowerowych, 23 parki narodowe, 16 obiektów na liście UNESCO, 3 restauracje z gwiazdkami Michelin – jest wiele powodów by zachwycić się Polską, a to zaledwie kilka z nich! O atrakcyjności turystycznej Polski świadczy nie tylko bogata historia i dziedzictwo kulturowe, ale również ogromna różnorodność krajobrazu, dzięki czemu każdy znajdzie tutaj taką formę wypoczynku, jaką lubi najbardziej. Nowy cykl Travelist przedstawia zakamarki naszego kraju, które ciężko znaleźć w popularnych przewodnikach, odsłaniając miejsca piękne, nietypowe i warte poznania.

Pomorze Gdańskie – zabytki, natura, historia

W pierwszej odsłonie cyklu Travelist przedstawia Pomorze Gdańskie – niesamowicie ciekawy region, ze względu na swoje znaczenie historyczne, a także różnorodność oferowanych atrakcji. Podczas podróży na Pomorze Gdańskie pierwszym kierunkiem staje się zwykle Trójmiasto, w którym nie brak atrakcji, świetnych restauracji i historycznych miejsc. Dla fanów bardziej ekstrawaganckich kurortów Sopot będzie kierunkiem idealnym, z kolei festiwalowicze co roku czekają na odbywający się w Gdyni Opener (w tym roku wyjątkowo odwołany z powodu pandemii). Miłośnicy przyrody również znajdą w Trójmieście coś dla siebie: urzekający Las Oliwski czy malowniczy Klif Orłowski na długo pozostają w pamięci.

Niecała godzina drogi od centrum Gdańska zaprowadzi nas natomiast do rezerwatu Ptasi Raj, na plaże Mikoszewa i przepiękną Mierzeję Wiślaną. Stamtąd możemy udać się na malowniczy Półwysep Helski, a dalej zobaczyć Słone Łąki, Gwiazdę Północy, największą europejską wydmę Wielbłądzi Grzbiet i głęboki na 50 metrów wąwóz Lisi Jar, schodzący wprost do morza.

W Trójmieście i jego okolicach do dziś można znaleźć ślady, które historia odcisnęła na tym fascynującym obszarze. Ogromne znaczenie strategiczne Pomorza Gdańskiego sprawiło, że na przestrzeni lat na jego scenie rozgrywały się najważniejsze wydarzenia ostatnich stuleci. Brzeg Motławy, Kościół Mariacki, pomnik na Westerplatte, słynne organy w Katedrze Oliwskiej, Stocznia Gdańska, w której ma swoje początki “Solidarność”.

Dla poszukiwaczy aktywnego wypoczynku Pomorze Gdańskie ma do zaoferowania cały przekrój sportów wodnych. Zatoka Pucka czy Chałupy to doskonałe miejsce dla fanów kite czy windsurfingu, zarówno tych bardziej doświadczonych, jak i dopiero rozpoczynających swoją przygodę. Dla nurków świetnym kierunkiem okaże się Zatoka Gdańska i Okolice Helu, gdzie można oglądać zatopione jachty. Jeśli natomiast nie mamy ochoty opuszczać suchego lądu, region pełen jest malowniczych tras rowerowych i szlaków stworzonych do pieszych wycieczek.

Pomorze Gdańskie to również wspaniały kierunek rodzinnych wypraw. Helskie fokarium, SeaPark w Sarbsku, Akwarium Gdyńskie czy Centrum Hawelianum wypełnią czas podróżnikom i starszym i młodszym, którzy po długim dniu zwiedzania będą mogli obejrzeć panoramę miasta z koła widokowego AmberSky. Aby nabrać sił i złapać chwilę oddechu po tych wszystkich atrakcjach, nie trzeba daleko szukać – region obfituje w restauracje, kawiarnie i smażalnie, oferujące świeże ryby, regionalne przysmaki i specjały kuchni z całego świata.

Uroki Pomorza Gdańskiego można wymieniać bez końca, ale jedno jest pewne – nie sposób się tam nudzić. Więcej atrakcji, nietypowych miejsc, obiektów kulturalnych i pięknej przyrody można znaleźć w pierwszym materiale z cyklu “Poznaj Polskę z Travelist”. W Magazynie Travelist co tydzień będą się ukazywały starannie przygotowane materiały o kolejnych regionach naszego pięknego kraju.

Więcej o nowym cyklu znajdziecie tutaj, natomiast pierwszą odsłonę cyklu można obejrzeć tutaj. Dodatkowe informacje w ciekawej formie można znaleźć na kanale Poznaj Polskę z Travelist na Spotify.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF