...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

TikTok podpisał umowę na budowę centrum danych w Europie

TikTok

TikTok konsekwentnie realizuje strategię ochrony danych swojej społeczności w Europie. Firma ogłosiła podpisanie umowy na budowę nowego centrum danych w Dublinie. Nowa inwestycja – zrealizowana we współpracy z uznanym partnerem – obejmie swoją działalnością także Polskę. Centrum zostanie uruchomione na początku 2023 roku, a pełną operacyjność uzyska do końca grudnia.

Do tej pory TikTok przechowywał dane swoich użytkowników z całego świata w Singapurze i USA. Najnowsze centrum, które powstanie w Dublinie w Irlandii, pozwoli zachować spójność z europejskimi celami w zakresie poufności danych i tym samym ograniczyć do minimum przepływ danych poza region. Gromadzone będą w nim dane użytkowników z Wielkiej Brytanii i Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), który obejmuje całą Unię Europejską – w tym Polskę – oraz Islandię, Norwegię i Liechtenstein.

Wspierając uznane w Europie metody bezpiecznego przechowywania danych, TikTok posiada wszystkie standardowe klauzule umowne wykorzystywane w regionie. Firma stosuje szereg rozwiązań technicznych, umownych i organizacyjnych gwarantujących wysoki poziom ochrony danych w obszarze EOG i Wielkiej Brytanii. Oznacza to, że w praktyce wszystkie dane są solidnie zabezpieczone za pomocą różnorodnych zasad i systemów kontroli dostępu do danych, w tym dla pracowników TikToka.

Centrum Danych w Dublinie to już kolejna ważna inwestycja TikToka w Europie. W Irlandii zlokalizowany jest europejski zespół prawny ds. ochrony prywatności oraz Biuro Inspektora Ochrony Danych, a także centra Trust & Safety EMEA, European SMB Hubs oraz Europejski Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności. W 2021 roku platforma ogłosiła także otwarcie Ośrodka Badawczo-Rozwojowego, którego zadaniem jest monitorowanie, wykrywanie i reagowanie na potencjalne zagrożenia, a także gromadzenie danych dotyczących przestępczości cyfrowej.


źródło: TikTok

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Zortrax podpisał list intencyjny z innowatorem w zakresie rozwiązań dla edukacji Skriware

SkriLab Zotrax

Zortrax, dostarczający kompleksowe rozwiązania w zakresie druku trójwymiarowego, podpisał list intencyjny z docenianym za innowacje w zakresie edukacji Skriware. Począwszy od III kwartału 2021 r. drukarka 3D Zortrax M200 Plus będzie elementem rozwiązań dostarczanych przez Skriware do szkół w Polsce i za granicą. Pierwszym wspólnie realizowanym projektem będzie złożenie oferty wyposażenia ponad 4,5 tys. polskich szkół w nowoczesne laboratoria SkriLab w ramach programu „Aktywna Tablica”. Zarówno firma Zortrax jak i Skriware są laureatami naszego Konkursu - 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie.

Strategiczna współpraca z firmą Skriware umożliwia nam realizację jednego z elementów naszej strategii, tj. towarzyszenie przyszłym inżynierom, projektantom czy medykom od najwcześniejszych lat. Pozwala także stać się nam beneficjentem dynamicznie rosnących w skali globu nakładów na nowoczesną edukację. Po wejściu w życie umowy wiążącej Zortrax i Skriware, w każdej szkole i instytucji, która zdecyduje się na skorzystanie z oferty SkriLabów znajdzie się co najmniej jedna drukarka Zortrax M200 Plus.

 Rafał Tomasiak, prezes Zortrax

Drukarki 3D Zortrax M200 Plus znajdą się w podstawowym wyposażeniu SkriLab, czyli laboratoriów edukacyjnych pozwalających wprowadzać w szkołach podstawowych nowoczesne technologie do nauczania w wielu dziedzinach. Interdyscyplinarne i angażujące podejście do nauki szkolnych przedmiotów znacząco zwiększa łatwość przyswajania wiedzy przez uczniów.

Elastyczność systemu pozwala dostosować edukację do indywidualnych potrzeb oraz do warunków nauczania zdalnego. Szczególnie ważne jest to w przypadku uczniów o niestandardowych potrzebach, także tych borykających się z trudnościami z koncentracją lub z niepełnosprawnością intelektualną czy psychoruchową.

Dynamicznie zmieniający się świat stawia przed młodymi ludźmi wchodzącymi w dorosłość nowe wyzwania. To wymaga dostosowania systemu oświaty. Obserwujemy globalny trend stosowania nowoczesnych metod nauczania w obszarach STEAM (science, technology, engineering, arts, mathematics). Rozwiązanie Skriware, którego elementem są drukarki 3D, stanowi odpowiedź na ten globalny popyt.

  Karol Górnowicz, Prezes Skriware

SkriLab Zotrax

Dzięki autorskiemu rozwiązaniu inCloud, urządzenia Zortrax w krótkim czasie będą mogły stać się elementem ekosystemu edukacyjnego Skriware. W efekcie staną się nieodłącznym elementem laboratoriów SkriLab dostarczanych do szkół w Polsce i za granicą. Produkty edukacyjne Skriware dostosowane są do globalnych warunków nauczania, znalazły odbiorców w m.in. w Belgii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Australii czy Indiach.

Naszym celem jest globalna ekspansja, jesteśmy jednak polską firmą, dlatego bardzo zależy nam, aby z naszych działań mogło skorzystać jak najwięcej polskich szkół. Dostosowaliśmy naszą ofertę do rządowego programu „Aktywna Tablica 2020-2024” r., który może w dużym stopniu sfinansować laboratoria SkriLab w kilku tysiącach polskich szkół.

  Karol Górnowicz, Prezes Skriware

Obecnie Skriware posiada sieć składającą się z 12 dystrybutorów, którzy swoimi zasięgami obejmują liczne kraje europejskie, ale także RPA, Malezję, Australię, Indie czy kraje Bliskiego Wschodu. Strategiczna współpraca Zortrax i Skriware pozwoli uwolnić synergię w obszarze dotarcia do klientów na całym świecie. Ponadto globalna sieć dystrybutorów i partnerów Zortrax pozwoli zapewnić pełne wsparcie serwisowe klientom w najbardziej odległych krajach.

Oferta Skriware została wielokrotnie wyróżniana ze względu na swoją innowacyjność i niestandardowe podejście do nauki. Startup znalazł się w finałowej ósemce międzynarodowego konkursu Global EdTech Awards 2020, pokonując tysiące innych startupów branży edukacyjnej.

Firma jest laureatem programu mentoringowego InCredibles wspieranego przez Sebastiana Kulczyka. Zajęła 9. miejsce w kategorii Rising Stars rankingu Deloitte Technology Fast 50 CEE 2020, a w drugiej połowie roku będzie także walczyć w finale The Extreme Tech Challenge organizowanego m.in. przez Glovo. SkriLab otrzymał pozytywną ocenę Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie, jako narzędzie edukacji specjalnej i zintegrowanej.


Źródło: Zortrax

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF