...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

VALORANT rośnie. Dając szansę organizacjom i sponsorom na międzynarodową ekspozycję.

 

Riot Games ujawniło plany dotyczące ekosystemu Challenger na sezon 2023. W Challengers zobaczymy 21 lig regionalnych działających na terenie obu Ameryk, APAC i EMEA, których celem będzie wyselekcjonowanie najlepszych, przyszłych gwiazd VALORANT. Challengers odegrają ważną rolę w wyłanianiu nowych talentów i sprawdzeniu umiejętności drużyn aspirujących do walki na arenie międzynarodowej. Ligi te niosą ze sobą rozgrywki rozpoczynane przez otwarte kwalifikacje, tworząc ranking najlepszych drużyn, które będą mierzyć się podczas dwóch splitów podczas jednego sezonu. Co więcej, przed drużynami startującymi w Challengers otworzy się ścieżka do lig międzynarodowych, a w końcu nawet i do wydarzeń globalnych.

„W ciągu ostatnich kilku miesięcy zauważyliśmy wielki głód rywalizacji ze strony drużyn. Skłoniło nas to do rozszerzenia naszych planów dla VCT Challengers” – powiedział Whalen Rozelle, dyrektor ds. organizacji e-sportu w Riot Games. „Solidny ekosystem Challenger, który zbudowaliśmy jest kluczem dla długoterminowego sukcesu esportowego VALORANT i wierzymy, że wspinaczka po każdym poziomie piramidy jest najlepszym sposobem dla aspirujących gwiazd, by zabłysnąć oraz dla drużyn, by wziąć udział w walce o trofea” – dodaje.

 

Punktem kulminacyjnym lig Challenger w przyszłym roku dla każdego z trzech regionów będzie nowa seria turniejów – Challengers Ascension. Trzy kolejne turnieje wyłonią najlepsze drużyny z poszczególnych regionów. Drużyny, które zwyciężą w turniejach Challengers Ascension, zdobędą miejsce w lidze międzynarodowej w kolejnym roku.

 

Poprzez system awansu Challengers, trzy ligi międzynarodowe bedą rozszerzać się o jedną drużynę co roku, aż do osiągnięcia limitu 14 drużyn w 2027. Drużyny, które wygrają Challengers Ascension, zagwarantują sobie dwuletni awans do ligi międzynarodowej ich regionu. Ekipy z awansem będą miały okazję wykazać się w starciu z drużynami ligi międzynarodowej w czasie sezonu VCT, by otrzymać korzyści płynące z gry w lidze oraz równą szansę w kwalifikacji do wydarzeń globalnych, takich jak Masters i Champions. Po dwóch latach drużyny powrócą do swoich lig, aby wywalczyć swoje miejsca z powrotem w turniejach Challengers i Ascension.

Dzisiejsze ogłoszenie ujawnia tylko część planów, które Riot Games ma wobec VALORANT CHAMPIONS TOUR 2023. Wydawca podzielił się wcześniej planami ustanowienia trzech międzynarodowych lig, jako najwyższego poziomu konkurencji na sezon 2023. Nowy model obejmie także długoterminowe relacje partnerskie bez opłat wpisowych dla wybranej liczby drużyn, w celu zapewnienia długofalowej stabilności dla najszybciej rozwijającej się gry esportowej na świecie. Dzięki rezygnacji z opłat za uczestnictwo w przypadku wybranych organizacji, Riot Games stworzy nowe możliwości w sferze rywalizacji esportowej i zyska długoterminowych partnerów umożliwiający wspólne osiąganie sukcesów.

 

W 2022 r. Riot Games zainicjuje proces weryfikacji zgłoszeń w celu wyłonienia właściwych partnerów, dzięki którym VALORANT urośnie do rangi światowego lidera esportu. Spełniające kryteria organizacje otrzymają od Riot Games wsparcie finansowe w postaci rocznego stypendium, jak również wyjątkową możliwość współpracy przy unikalnych inicjatywach związanych z grą.

 

O esporcie VALORANT: 

 

Po rekordowej zamkniętej becie, która przyciągnęła jednocześnie ponad 1,7 miliona widzów na Twitchu, VALORANT szybko został najdynamiczniej rozwijającą się sceną e-sportową 2020 r. Aby wspierać rozwój profesjonalnej rywalizacji, Riot Games dał początek VALORANT Champions Tour – trwającemu cały rok cyklowi globalnych turniejów, który obejmuje trzy poziomy rozgrywek: Challengers, Masters i Champions. Drużyny rywalizują ze sobą w regionalnych wydarzeniach Challengers, a następnie mogą zakwalifikować się do międzynarodowych Masters, gdzie celem jest awans do Champions – dwutygodniowego turnieju, z którego jedna drużyna wróci jako zdobywca zaszczytnego tytułu mistrza świata VALORANT. Zawody w ramach trwających cały sezon rozgrywek będą odbywały się w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Europie i Azji.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

SKADE najlepsze podczas PGE Superpucharu PLE. Rapid Ninjas wygrywa 2. sezon VALORANT EAST: UNITED

Publiczność przybyła na Plażę Miejską w Gdyni mogła obserwować zmagania 100 profesjonalnych zawodników esportowych, którzy rywalizowali o pulę opiewającą na blisko 35000 dolarów.

Sobotnia gorączka esportowych emocji

Jako pierwsze zakończyły się finałowe zmagania 2. sezonu VALORANT EAST: UNITED, gdzie w decydującym meczu spotkały się Lenovo Legion Honvéd i Rapid Ninjas. Górą jednak okazali się ci drudzy, którzy bez straty mapy pokonali oponentów i zgarnęli 5000 dolarów oraz awans do kolejnego sezonu VALORANT Regional League East: Surge.

Potem publiczność licznie zgromadzona na gdyńskiej plaży mogła podziwiać poczynania ekipy HEINZ PLE ALL-STAR. W pierwszym meczu zmierzyła się ona z formacją złożoną z zagranicznych gwiazd. Rywalizacja naprawdę mogła się podobać, wszak każda runda rozgrywana była w innym formacie, co dało dużo frajdy nie tylko publiczności, ale również zawodnikom. W tym starciu lepsi okazali się polscy gracze, którzy na swoje konto zgarnęli 1500 dolarów. Chwilę później drużyna Mariusza “Loorda” Cybulskiego rywalizowała z najlepszymi uczestnikami challenge’u HEINZ i w tym zestawieniu również zanotowała zwycięstwo.

Wisienką na torcie był finał PGE Superpucharu PLE, gdzie pula nagród całego turnieju wynosiła 25000 dolarów. Nic więc dziwnego, że każdej z czterech zaproszonych formacji niesamowicie zależało na końcowym sukcesie. Niestety, Illuminar Gaming pożegnało się z turniejem już w piątkowy wieczór, a w finale rozgrywek zobaczyliśmy SKADE oraz SINNERS. Po blisko dwugodzinnej rywalizowali sukces na swoje konto zanotowali Bułgarzy.

Niezapomniana zabawa na strefach Free-to-Play

Oprócz podziwiania rywalizacji esportowej, kibice mogli odwiedzić tematyczne obszary. Dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa Free-to-Play od Polskiej Grupy Energetycznej, gdzie każdy odwiedzający mógł zagrać na monitorach LG w najpopularniejsze tytuły i zgarnąć wyjątkowe nagrody. Głodni esportowych wrażeń zaspokoili swoje apetyty przy food trucku HEINZ lub w strefie the:protocol. Fani VALORANT z największą przyjemnością sprawdzili też BUS od Riot Games, w którym na przybyłych czekało mnóstwo atrakcji. Na plaży w Gdyni pojawili się też znani gamingowi influencerzy m.in. Karol “Blowek” Gązwa czy Paweł “Leh” Lehmann.

Kotwica w górę, czyli Gdynia Sailing Days

Zwieńczeniem PGE Superpucharu PLE było PGE eGdynia Sailing Days – żeglarski turniej esportowy organizowany przez Polski Związek Żeglarski i Polską Ligę Esportową. Odbywał się on w ramach Gdynia Sailing Days – corocznego święta żeglarstwa w Gdyni, znanego wszystkim miłośnikom sportu i fanom żeglugi. Najlepszy podczas zmagań na wirtualnych wodach okazał się Andrzej Stępkowski, a podczas całego PGE Superpucharu PLE najlepsza była jak zwykle publiczność.


źródło: PLE

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Największa impreza gamingowa tego lata! PGE Superpuchar Polskiej Ligi Esportowej w Gdyni już od 8 lipca

Kulminacją imprezy będą trzy sobotnie finały. O 13:00 kibice zobaczą decydujące starcie 2. sezonu VALORANT East: United, od 16:00 zaplanowane są zmagania HEINZ PLE ALL-STAR, a o 18:00 dzień atrakcji zwieńczy PGE Superpucharu PLE w CS:GO.

W rozgrywkach o PGE Superpucharu PLE wystartują 4 zespoły. Polskę będzie reprezentowała formacja Illuminar Gaming, która podczas PLE.GG Gaming Weekend okazała się najlepsza w krajowych eliminacjach. Biało-Czerwoni sprawdzą się na tle zaproszonych zagranicznych ekip – SKADE, Sinners oraz Endpoint CeX. Wszystkie ekipy plasują się w elitarnym gronie pięćdziesięciu najlepszych drużyn CS:GO według światowego rankingu hltv.org, co zwiastuje nam naprawdę wyjątkowe widowisko.

W sobotę kibice zobaczą również kolejne starcia drużyny HEINZ PLE ALL-STAR. Pięcioosobowy zespół wybrany w głosowaniu społeczności i zaprezentowany podczas PLE.GG Gaming Weekend, po raz kolejny zagra na LAN-ie. Paweł “byali” Bieliński i jego koledzy zmierzą się z drużyną zagranicznych gwiazd i ekipą najlepszych uczestników czerwcowego challenge’u, specjalnie przygotowanego przez HEINZ oraz PLE.

Największy polski lan VALORANT w tym roku!

Fani VALORANTa również znajdą coś dla siebie. Na gdyńskiej plaży rozegrany zostanie turniej finałowy 2. sezonu VALORANT East: United. Od czwartku drużyny będą walczyć o 7500 dolarów, tytuł mistrza i awans do rozgrywek VALORANT East: Stage.

Oprócz najlepszych graczy Europy Środkowo-Wschodniej, na gdyńskiej plaży pojawią się znani środowiskowi eksperci i influencerzy tj. Mateusz “emelejt” Beczkowiak, Tomasz „TheFakeOne” Milaniuk, Kamil „baddyG” Graniczka czy Nikodem “Konieko” Konieczny.

PGE eGdynia Sailing Days – jedyny tak turniej w Europie

Kolejną atrakcją w czasie PGE Superpucharu PLE będzie PGE eGdynia Sailing Days – żeglarski turniej esportowy organizowany przez Polski Związek Żeglarski i Polską Grupą Energetyczną. Odbędzie się on w ramach Gdynia Sailing Days – corocznego święta żeglarstwa w Gdyni, które znane jest wszystkim miłośnikom sportu i fanom żeglugi. To jedna z największych imprez regatowych w basenie Morza Bałtyckiego. Wydarzenie będzie łącznikiem między wirtualną rzeczywistością, a tradycyjnymi regatami.

Strefa Free 2 Play oraz gwiazdy gamingu

To nie koniec niespodzianek przygotowanych przez Polską Ligę Esportową. Na Plaży Miejskiej w Gdyni będzie dostępna strefa Free 2 Play, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Odwiedzający będa mogli zagrać w najpopularniejsze tytuły gier na monitorach i telewizorach LG, a także zmierzyć się z popularnymi graczami i influencerami. Wśród zaproszonych gości specjalnych będą między innymi: Marcin Gortat, Karol “Blowek” Gązwa, Piotr “Izak” Skowyrski, Wojtek “Łozo” Łozowski i Paweł “Leh” Lehmann. Przewidziane są liczne konkursy z nagrodami, a na fanów VALORANT czekać będzie specjalny BUS od Riot Games. Poinformujcie znajomych i rodzinę, bo 8-10 lipca esport przejmuje plażę w Gdyni.


źródło: PLE

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

11 maja ruszy drugi sezon VALORANT Regional League East: Surge

Pierwszy sezon VALORANT EAST Regional League East: Surge pokazał, że VALORANT w naszym regionie ma się dobrze, a Polscy zawodnicy są siłą, z którą należy się liczyć. Prawie trzymiesięczny turniej rozgrywany był w formacie BO3 z finałami w formacie BO5, które wygrała formacja Anonymo Mentos pokonujące zespół AWARIA wynikiem 3:2. Oprócz nagród z puli 20 tys. euro, Anonymo Mentos zakwalifikował się do specjalnego turnieju promocyjnego VALORANT Champion Tour: Challengers.

Pierwszy sezon rozgrywek pokazał, nam jak duży potencjał drzemie w regionalnych rozgrywkach VALORANT. To był także okres intensywnej pracy, ale też nauki, z którego wyciągnęliśmy wiele ważnych lekcji w kontekście produkcji i realizacji drugiego sezonu. Wierzymy, że kolejna odsłona zmagań, będzie jeszcze ciekawsza dla fanów i pozwoli zawodnikom w pełni zaprezentować swojego skilla, zmysł taktyczny i umiejętność gry zespołowej.

Marcin Kilar, dyrektor zarządzający FRENZY

Drużyny

W rozgrywkach w ramach VALORANT Regional League East: Surge weźmie udział 8 drużyn. Cztery z nich brały już udział w 1 sezonie rozgrywek.

 • Anonymo Mentos (Polska), które podpisało skład WATAHA, który z kolei dostał się do ligi awansując dzięki dobrej dyspozycji w VRC EAST: United.
 • Anorthosis Famagusta (Grecja)
 • Entropiq (Czechy)
 • NOM Esports (skład międzynarodowy)

Kolejne cztery drużyny to:

 • Diamant Esports (Słowenia/Serbia), które wykupiło miejsce od Anonymo Esports
 • Enterprise Esports (Czechy), które zakwalifikowało się do ligi poprzez VRC East: United
 • Zero Tenacity (Serbia), które podpisało zawodników drużyny Ownage, która zakwalifikowała się do ligi wygrywając VRC EAST: United
 • TENSTAR (Wielka Brytania), która podpisała m.in. kontrakty z niektórymi zawodnikami znanymi z Anonymo Mentos oraz AWARIA.

Format drugiego sezonu

 • Faza zasadnicza – BO1 Double Round Robin – każdy zagra z każdym dwukrotnie (mecze plus mecze rewanżowe)
 • Faza pucharowa – Double Elimination BO3 (drabinka podwójnej eliminacji, rozstawienie w zależności od wyników z fazy zasadniczej)
 • Wielki finał – BO5 (do trzech zwycięstw).

Drugi sezon, podobnie jak pierwszy będzie realizowany przez FRENZY, które jest jednym z ośmiu operatorów VRL w Europie. Firma zadba również o polski komentarz rozgrywek, a relacje w językach greckim, czeskim i węgierskim zrealizowane zostaną z partnerami regionalni czyli: PVP Media, Hitpoint.cz i Leet Gaming. Spotkania będę transmitowane w każdą środę i czwartek od godz. 16:40 na kanałach VALORANT Regional League East: Surge na Twitchu i YouTube. Informacje o rozgrywkach można też śledzić na stronach na Facebooku i Twitterze.


źródło: FRENZY

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Riot Games ogłasza plany związane ze sceną VALORANT

Pierwszą ważną rzeczą, będzie wprowadzenie dużej ilość turniejów. Będą one na tyle zróżnicowane, że miejsce dla siebie znajdą największe organizacje, jak i te amatorskie, bądź dopiero wchodzące na scenę profesjonalną.  Dla najlepszych drużyn zostaną otwarte całkowicie nowe ligi, które pozwolą mierzyć się z innymi czołowymi reprezentantami swoich regionów.

Wewnątrz gry zostaną wprowadzone nowe zawody. Wziąć udział będą mogli wszyscy gracze.

Oczywiście nie zabraknie contentu skierowanego konkretnie do kibiców. Twórcy gry chcą dać fanom wiele nagród z motywami ich ulubionych drużyn.

 

Adam Daniluk

VALORANT EAST: UNITED – zaczynamy drugi sezon!

Premierowy sezon VALORANT EAST: UNITED okazał się wielkim sukcesem. Wzięło w nim udział aż 100 drużyn z 20 krajów, które zagrały łącznie aż 2000 spotkań. W samych HUB-ach rywalizowało aż 5000 zawodników. To dowód na to, że scena VALORANTa bardzo mocno się rozwija, a zainteresowanie tym tytułem w kraju nad Wisłą rośnie z miesiąca na miesiąc.

Pod koniec ubiegłego roku Polska Liga Esportowa nawiązała współpracę z Riot Games i została wyłącznym operatorem turnieju VALORANT EAST: UNITED, w którym udział wzięli przedstawiciele 20 krajów, m.in. Polski, Czech, Słowacji czy Węgier. Rozgrywki, które rozpoczęły się pod koniec stycznia ubiegłego roku okazały się prawdziwym hitem, a zwycięska ekipa – Ownage trafiła bezpośrednio do VALORANT Regional League East: Surge.

Po udanym pierwszym sezonie nadszedł czas na drugą edycję. Wsłuchując się w głos uczestników, postanowiliśmy dokonać kilku zmian. Przede wszystkim zlikwidowany zostanie podział na regiony. To umożliwia rywalizację na międzynarodowym poziomie od samego początku, co przygotuje drużyny do gry w dalszych etapach piramidy rozgrywek. Zrezygnowano również z tzw. circuit points. Od teraz najlepsza drużyna z każdego Weekly Cup, zapewni sobie udział w Monthly Cupie. Z kolei finaliści comiesięcznego wydarzenia, otrzymają przepustki do finałów sezonu. Poza tymi zmianami schemat rozgrywek wygląda bardzo podobnie do tego, jaki już znaliśmy.

W pierwszym etapie odbędą się trzy Weekly Cupy, po których zawodnicy staną do rywalizacji w Monthly Cupie. Dwie najlepsze drużyny z pierwszych dwóch miesięcznych turniejów (łącznie 4) zagrają na Season Final. Po drugim miesięcznym Cupie będzie jeszcze ostatnia szansa na zakwalifikowanie się do zawodów finałowych dla dwóch drużyn. Pierwsze rozgrywki Weekly ruszają już wkrótce, bo 8 maja.

Oprócz turnieju dla drużyn, VALORANT EAST: UNITED to także rozgrywki w ramach solo HUB-ów z nagrodami indywidualnymi dla graczy. Te ruszają już 2 maja.
Rozgrywki Weekly i Monthly potrwają do czerwca. W lipcu odbędzie się Last Chance Qualifier – turniej ostatniej szansy, z którego dwa ostatnie zespoły uzupełnią stawkę Finału Sezonu. Mecze Weekly oraz Monthly Cupów będą transmitowane na kanale twitch.tv/veu_gg.

Harmonogram rozgrywek VALORANT EAST: UNITED:

 • #1 Weekly Cup: 8 maja
 • #2 Weekly Cup: 15 maja
 • #3 Weekly Cup: 22 maja
 • #1 Monthly Cup: 28-29 maja
 • #4 Weekly Cup: 5 czerwca
 • #5 Weekly Cup: 12 czerwca
 • #6 Weekly Cup: 19 czerwca
 • #2 Monthly Cup: 25-26 czerwca
 • Last Chance Qualifier: 2-3 lipca
 • Finały sezonu: 8-9 lipca (LAN)

źródło: PLE

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Nadchodzi PLE.GG GAMING WEEKEND – gamingowe emocje w sercu Warszawy

Polska Liga Esportowa to czołowy polski organizator rozgrywek esportowych, zajmujący się profesjonalizacją rynku. Głównymi turniejami, organizowanymi z ramienia PLE są rozgrywki PGE Dywizji Mistrzowskiej, Superpucharu, a od 2022 roku – międzynarodowe zawody Valorant East: United, które odbywają się w 21 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Decydujące starcia Rundy Wiosennej PGE Dywizji Mistrzowskiej

Zmiana formatu PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej zaowocowała zwiększoną dawką emocji w meczach najlepszych polskich drużyn CS:GO. Za nami osiem tygodni rywalizacji, po których tylko jeden zespół wciąż może cieszyć się mianem niepokonanego. Niemniej tytuł lidera po ostatniej kolejce rundy wiosennej nadal jest sprawą otwartą. Zwieńczeniem tej części sezonu będzie sześć spotkań, które odbędą się podczas PLE.GG GAMING WEEKEND. Do Warszawy przyjadą wszystkie drużyny PGE Dywizji Mistrzowskiej, a ostatnie starcia zadecydują o układzie tabeli na półmetku sezonu.

Majowe święto esportu

Polska Liga Esportowa zaprasza 21 i 22 maja na Dziedziniec Nowy Świat w Warszawie. PLE przygotowała dla fanów gamingu i esportu mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy. Oprócz finałowych starć w ramach PGE Dywizji Mistrzowskiej, fani będą mogli obejrzeć także eliminacje do PGE Superpucharu PLE. O przepustkę na lipcowy event powalczą cztery najlepsze formacje z PGE Dywizji Mistrzowskiej.

Ponadto kibice będą mogli zobaczyć w akcji zmagania największych gwiazd rodzimej sceny FIFA, a całość transmitowana będzie na kanale Twitch Bartosza “bejotta” Jakubowskiego. To jeszcze nie wszystko! W trakcie PLE.GG GAMING WEEKEND zaplanowane jest również wspólne oglądanie decydującej fazy PGL Major Antwerp 2022. Całość w akompaniamencie wieczornej scenerii jednego z najpopularniejszych miejsc rozrywkowych na mapie Warszawy. O pozostałych szczegółach i kolejnych atrakcjach poinformujemy wkrótce.


źródło: PLE

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

VALORANT EAST: UNITED – Season Final już w ten weekend!

VALORANT EAST: UNITED

Gdy Aleksander „zeek” Zygmunt oraz Patryk „starxo” Kopczyński w zeszłym roku wraz z organizacją Acend zdobywali Mistrzostwo Świata, mało osób przypuszczało jak wielu fanów w tak krótkim czasie zyska FPS od Riot Games. Co ciekawe, dotyczy to także kraju nad Wisłą oraz regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Polska Liga Esportowa, która w najbliższy weekend organizuje finały VALORANT EAST: UNITED – turnieju dla 20 krajów regionu, przedstawiła podsumowanie projektu. W ciągu niewiele ponad miesiąca w ramach 5 hubów ponad 4700 osób rozegrało 1723 meczów. Najbardziej aktywny gracz – bl0ckedd – rozegrał ich aż 255.

VALORANT EAST: UNITED – szansa dla talentów

Gdy startowaliśmy z VALORANT EAST: UNITED nie nastawialiśmy się na sukces komercyjny. Projekt był skierowany do początkujących zawodników, którzy marzą o międzynarodowej karierze. Obecność w oficjalnym ekosystemie esportowym Riot Games otwiera nowe możliwości. Mogliśmy realnie pomóc zawodnikom wykonać pierwszy krok w stronę lig regionalnych i cyklu VCT .

Krystian „TERP” Terpiński , Project Manager w Polskiej Lidze Esportowej odpowiedzialny za VALORANT EAST: UNITED

Pierwszym etapem rozgrywek były HUBy, w których mógł wziąć udział każdy chętny gracz. Miały one dwa formaty – solo oraz drużynowe (dla wszystkich chętnych). Celem HUBów solo było zapewnienie odpowiedniego środowiska i rozwoju dla młodych talentów sceny VALORANTa. Początkujący gracze mieli okazję, by znaleźć drużynę, która będzie osiągała sukcesy. Łącznie zgłosiło się ponad 4700 chętnych graczy.

Do trzech pierwszych turniejów tygodniowych zakwalifikowało się pięć najlepszych drużyn z HUBów drużynowych, pięciu najlepszych zawodników z HUBów solo, także dwie formacje otrzymały zaproszenie od organizatorów. Po trzech tygodniach starć przyszła pora na turniej miesięczny. Wystąpiły na nim cztery drużyny z największą ilością punktów zdobytych w trzech, poprzedzających turniej miesięczny – turniejach tygodniowych. Wówczas nastąpiły zmiany, zasugerowane przez samych graczy.

Po pierwszym miesiącu działania HUBów i funkcjonowania turniejów, postanowiliśmy, jak zresztą zawsze, posłuchać głosu community. Był to moment w którym zrezygnowaliśmy z HUBów drużynowych i zastąpiliśmy je zwyczajnymi turniejami. W tym samym czasie ulepszyliśmy format solo HUBów – 3 regionalne HUBy zamieniliśmy w dwa, wspólne dla wszystkich nacji podpiętych pod VEU. Uczestnicy nowych solo HUBów – Contender oraz Challenger – na przestrzeni trzech tygodni rywalizowali o nagrody rzeczowe o wartości ponad 4 tys. zł. 

Krystian Terpiński, PLE

Uczestnikami finałowego turnieju zostały formacje, które zgromadziły największą liczbę punktów, zarówno w Monthly, jak i Weekly Cupach. Liczyła się suma punktów zdobytych w tych obu formatach – tygodniowym i comiesięcznym.

Finały w najbliższy weekend

Już w najbliższy weekend rusza VALORANT EAST: UNITED – Season Final, stawką którego jest przede wszystkim awans do VALORANT Regional League East: Surge, czyli prościej mówiąc – o szczebel rozgrywkowy wyżej. Zagra tam sześć najlepszych formacji z VALORANT EAST: UNITED, w tym dwie, w pełni polskie drużyny: Wataha oraz Ownage. Triumfator ponadto zgarnie 5000 dolarów.

Stawka jest zatem bardzo wysoka i można być pewnym, że czekają nas emocje na najwyższym poziomie. Przygotowaliśmy również międzynarodowy skład komentatorski, który pozwoli publice z całej Europy śledzić zmagania drużyn. Po raz pierwszy w VALORANT EAST: UNITED dostępny będzie anglojęzyczny stream. Łącznie relacja zostanie przeprowadzona w czterech językach.

Krystian Terpiński

Transmisja odbędzie się na kanale Twitch.tv/veu_gg. Zapraszamy do oglądania i kibicowania.


źródło: PLE

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Riot Games zawiesza europejskie Valorant Champions Tour

Valorant Masters

Trzeci tydzień rozgrywek nie odbędzie się, tak jak pierwotnie planowano. Decyzję podjęto 25 lutego, zaraz po rozpoczęciu agresji kraju ze wschodu na terenie Ukrainy. Nie wiemy jeszcze kiedy gracze wrócą. Zawody miały zakończyć się 27 marca, jednak przez obecną sytuację wątpliwą jest kontynuacja turnieju w najbliższym czasie. W lidze bierze udział 13 zawodników z Rosji i dwóch z Ukrainy.

Adam Daniluk

BLIK kontynuuje swoje działania w świecie gamingu i e-sportu w 2022 roku

beloud CUP powered by BLIK__logo

BeloudGG, czyli organizator turniejów e-sportowych dla amatorów i półprofesjonalistów, nawiązał współpracę z marką BLIK – systemem płatności mobilnych. W ramach kooperacji zostanie przeprowadzona seria 7 turniejów w różnych tytułach gamingowych (CS:GO, VALORANT, TFT, World of Tanks, Starcraft 2 i innych) gwarantująca dotarcie do szerokiego grona graczy. Dwa pierwsze turnieje w VALORANTA oraz TFT już za nami! Odbyły się one pod koniec stycznia i lutego i wzięło w nich udział ponad 670 graczy. Widowisko pozwoliło wygenerować blisko 200 tys. wyświetleń w trakcie transmisji na żywo oraz ponad 4 mln dzięki komunikacji w social mediach.

Turnieje dla amatorów i półprofesjonalistów są tylko jednym z wielu wymiarów aktywności BLIKA w 2022 roku. Chcemy pokazywać, żę dzięki BLIKOWI można “żyć bardziej”. Właśnie dlatego łączymy świat BLIKA ze światem gier – “grać bardziej, streamować bardziej, rywalizować bardziej”. Gaming to świat pozytywnych emocji, cieszymy się, że możemy te emocje wspierać

Krzysztof Ziewiec z Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA

Ważnym elementem w całej kampanii i realizacji turniejów jest wykorzystanie funkcjonalności BLIKA w kolejnych edycjach turnieju. Wspólnie z organizatorami stworzyliśmy dedykowany mechanizm, którym będziemy zachęcać użytkowników do zapisu do rywalizacji poprzez wykonanie Przelewu na telefon BLIK o wartości 1 zł. Dzięki temu, wraz z liczbą zgłoszeń rośnie podstawowa pula nagród.

Tomasz Przeździecki, CEO spółki _game changer

Przed nami trzeci turniej! W dniach 7-13 marca będzie można śledzić zmagania najlepszych zawodników StarCraft 2 w Polsce
BLIK będzie obecny w mediach społecznościowych na profilach beloudGG, w komunikacji realizowanej z udziałem influencerów współpracujących z kreatywną agencją gamingową beloud oraz podczas transmisji prowadzonej z jej warszawskiego studia.

Za współpracę pomiędzy firmami odpowiada agencja _game changer, działająca z ramienia Group One, koordynująca działania związane z gamingiem i e-sportem. W związku z połączeniem marki BLIK z turniejami tworzonymi przez beloudGG gracze otrzymają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w starciu z internetowymi rywalami. Planowane turnieje odbędą się w najpopularniejszych tytułach, takich jak: Fortnite, Valorant, Counter-Strike: Global Offensive, World of Tanks, Starcraft 2, Rocket League i Brawl Stars.

Mecze utalentowanych polskich zawodników będzie można obejrzeć na kanale beloudGG, na platformie Twitch. Dla najlepszych z nich przewidziane są nagrody pamiątkowe, zestawy sprzętu oraz pamiątkowe statuetki, które zostaną wręczone przez komentatorów występujących w merchandisingu przygotowanym specjalnie na potrzeby turniejów.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF