IEM Esport – zapowiedź sobotnich półfinałów!

iem-esport-zapowiedz-sobotnich-polfinalow-betcris-zaklady-bukmacherskie

IEM Winter 2021 powoli zbliża się do końca. Turniej, w którym do wygrania jest 250 000 dolarów i punkty ESL PRO Tour ma już na placu boju tylko cztery zespoły. Kto ostatecznie sięgnie po zwycięstwo? Warto przypomnieć, że na starcie do rywalizacji stanęło 16 najlepszych drużyn!

IEM Winter 2021 – format rozgrywki

Do turnieju zakwalifikowało się 16 najlepszych drużyn. W fazie grupowej zostały one podzielone na 8 zespołów. Rozgrywka w grupie odbywała się w formacie GSL w drabince podwójnej eliminacji z meczami Bo3. W kategorii do dwóch wygranych map odbędą się również zmagania półfinałowe, ale tutaj mamy do czynienia z systemem pojedynczej eliminacji. Dopiero starcie finałowe odbędzie się w formacie Bo5, czyli zwycięzca będzie potrzebował aż 3 wygranych map, aby sięgnąć po końcowy triumf.

Zwycięzca całego turnieju zgarnie 100 000 dolarów, natomiast przegrany w finale otrzyma 42 tysiące.

Vitality vs Virtus.pro

W pierwszym starciu półfinałowym ekipa Vitality zmierzy się z Virtus.pro. Zakłady bukmacherskie w tej rywalizacji faworyzują Vitality, jednak zanim przejdziemy do statystyk, warto przeanalizować drogę tego zespołu do półfinałów.

Vitality jest aktualnie drugą drużyną światowych rankingów, dlatego też nic dziwnego, że zakłady bukmacherskie spodziewają się awansu tego zespołu do finału. Francuzi rozpoczęli zmagania na IEM Winter od dwóch wygranych z NIP i MOUZ. Mimo wszystko Vitality nie przeszło suchą stopą przez fazę grupową, ponieważ przegrali tam z G2, ale ostatecznie i tak awansowali do ćwierćfinałów, gdzie czekała na nich ekipa Gambit.

Starcie z Gambit zakończyło się zwycięstwem, które wprowadziło francuski zespół do półfinału. Warto podkreślić jeszcze bardzo dobrą formę ZywOo podczas tego meczu, który skończył na bilansie KD +21. Słabo zaprezentował się za to Kyojin, który miał najgorszy rating z całego zespołu Vitality.

Vitality – statystyki:

  • Vitality w ćwierćfinale wygrało z Gambit.
  • W meczu z Gambit – ZywOo skończył na bilansie KD +21.
  • Najgorszym zawodnikiem Vitality w ćwierćfinale był Kyojin – rating 0.77.

vitality-statystyki-esport

Następnym przeciwnikiem Vitality w drodze po końcowy triumf będzie Virtus.pro. Aktualnie ta drużyna plasuje się na siódmej pozycji w światowych rankingach, dlatego też można napisać, że ich obecność w półfinale tego turnieju jest małym zaskoczeniem, zarówno dla kibiców, jak również analityków zakładów bukmacherskich.

Virtus.pro rozpoczęli zmagania od wygranej z ENCE, Gambit, a także GODSENT. Widać, że obecnie znajdują się w bardzo dobrej formie i mają na koncie trzy kolejne zwycięstwa. W związku z takimi statystykami nic dziwnego, że część osób liczy tutaj na niespodziankę. Vitality jest do pokonania na tym turnieju, co pokazało już G2.

Gwiazdą Virtus.pro na tym turnieju jest YEKINDAR. To właśnie na nim będzie ciążyć największa presja, ponieważ fani spodziewają się, że tylko on może poprowadzić Virtus.pro do wygranej z Vitality. Dobrą formę w starciu z GODSENT zaprezentował również Jame, który może wesprzeć YEKINDARA w sobotnim półfinale.

Jedna z drużyn miała tutaj dzień odpoczynku więcej, jednak ze względu na bardzo długą przerwę między meczami – nie powinna mieć ona większego znaczenia.

Virtus.pro – statystyki:

  • Virtus.pro w ćwierćfinale wygrali z GODSENT.
  • Najlepszym zawodnikiem Virtus.pro w poprzedniej rundzie był YEKINDAR – rating: 1.43.
  • W meczu z GODSENT Jame skończył na bilansie KD +21.

virtus-pro-statystyki

Kursy w zakładach bukmacherskich?

Tak jak wcześniej wspomniałem, zgodnie z rankingiem obu zespołów faworytem tego meczu jest Vitality, jednak nie można zapominać, że Virtus.pro przystąpi do tego starcia z serią trzech kolejnych wygranych.

Jak układały się ostatnie rywalizacje między tymi drużynami? W tym sezonie mieliśmy tylko 3 starcia, w tym 2 na IEM-ach. W Katowicach zwyciężyła formacja Virtus.pro 2:0, na IEM Summer lepsze okazało się Vitality, a na Majorze w Sztokholmie również wygrali Virtusi.

W ofercie zakładów bukmacherskich Betcris oprócz przeliczników na wygraną którejś ze stron znajdują się również handicapy, sumy map, dokładne wyniki, a także wiele innych opcji do przeanalizowania.

Drugi półfinał

W drugiej parze faworyzowane G2 zmierzy się z NiP. Zakłady bukmacherskie spodziewają się tutaj wygranej trzeciego zespołu rankingu.

G2 rozpoczęło zmagania od serii trzech zwycięstw, dlatego też nic dziwnego, że są stawiani w roli faworyta do wygranej w całym turnieju. Po drodze udało im się nawet pokonać wyżej rozstawione Vitality. W pierwszym meczu wygrali z TYLOO 16:13, a następnie pokonali Liquid 2:0 i wcześniej wspomniane Vitality 2:1.

Ich przeciwnikiem będzie NiP. Szwedzko-duńska formacja w pierwszym starciu pokonała Astralis 16:8, nie pozostawiając rywalom złudzeń, ale w drugim meczu przegrała z Vitality. Po porażce udało im się jednak szybko otrząsnąć, ponieważ zwyciężyli w trzech kolejnych meczach, mimo że nie byli oni faworytem zakładów sportowych. Czy będą w stanie sprawić kolejną niespodziankę w starciu z G2?

Zakłady bukmacherskie na ten mecz

Analitycy zakładów bukmacherskich wyraźnie faworyzują tutaj drużynę G2. Nic dziwnego, jeśli weźmiemy pod uwagę aktualną formę, a także statystyki meczów bezpośrednich. W tym sezonie te formacje zmierzyły się 7 razy i pięciokrotnie górą z tych rywalizacji wyszła ekipa G2.

Wśród proponowanych typów na to spotkanie dominuje opcja z wygraną G2 i w pełni się z nią zgadzam. Ta drużyna na IEM Winter prezentuje się doskonale i niewiele jest argumentów, które przemawiają na korzyść underdoga.

IEM Winter 2021 w Betcris?

Betcris Zakłady Bukmacherskie to nowy, legalny bukmacher, który rozpoczął działania na terenie naszego kraju. Warto podkreślić, że w opinii graczy jest to obecnie najlepszy bukmacher do obstawiania Esportu ze względu na bardzo wysokie kursy, a także szeroką ofertę zdarzeń. Na palcach jednej ręki można wymienić operatorów, którzy pod kątem liczby oferowanych rezultatów mogą się równać z Betcrisem w esporcie.

Więcej sportowych informacji znajdziesz tutaj -> https://brief.pl/kategorie/styl-zycia/sport/

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej pod adresem www.betcris.pl na podstawie licencji (PS4.6831.1.2019) wydanej przez Ministra Finansów w dniu 19 grudnia 2019 r. na urządzanie zakładów wzajemnych – bukmacherskich przez sieć Internet na okres 6 lat.


Autor: 

Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF
Poprzedni
«