...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Rusza faza zasadnicza VRL East: Surge

Znamy już wszystkich uczestników fazy zasadniczej turnieju VRL East: Surge. W otwartych kwalifikacjach, zakończonych 28 stycznia, zwyciężyły drużyny: Anonymo Mentos, l3wandowski i Team Finest. To one wraz z pięcioma zaproszonymi zespołami z największych krajów regionu zmierzą się w walce o nagrody z puli 20 tys. euro i możliwość awansu do rozgrywek wyższego szczebla. Faza zasadnicza wystartuje już 16 lutego o godz. 16:40, a transmisja będzie realizowana w pięciu językach: polskim, rumuńskim, węgierskim, czeskim i greckim.

Zasady rywalizacji w otwartych kwalifikacjach VRL East: Surge zakładały, że pięć najlepszych drużyn, po jednej z Czech, Polski, Rumunii, Węgier i Grecji, otrzyma przepustki do udziału w fazie zasadniczej turnieju. O trzy pozostałe miejsca walczyły natomiast formacje z całego regionu East, na który składa się 20 państw. W sumie do kwalifikacji zgłosiło się 85 zespołów. Po zaciętych pojedynkach ze starć zwycięsko wyszły Anonymo Mentos i l3wandowski walczące pod biało czerwoną flagą i Team Finest, który reprezentuje Izrael. Lista uczestników fazy zasadniczej wygląda następująco:

  • Polska: Awaria (zaproszenie), Anonymo Mentos (otwarte kwalifikacje) oraz l3wandowski, w skład którego wchodzi trzech Polaków, Czech i Duńczyk (otwarte kwalifikacje)
  • Grecja: Anorthosis Esports (zaproszenie)
  • Rumunia: KTRL (zaproszenie)
  • Węgry: need more DM (zaproszenie)
  • Czechy: Straight Outta Retirement (zaproszenie)
  • Izrael: Team Finest, w skład którego wchodzi trzech Izraelczyków, Białorusin i Fin (otwarte kwalifikacje)

W otwartych kwalifikacjach VRL East: Surge wzięło udział 85 drużyn z 20 krajów, co pokazuje, że europejska scena Valorant ma się dobrze. Trzeba też wspomnieć o świetnej dyspozycji drużyn z polskimi zawodnikami w składzie, które zdominowały kwalifikacje i wywalczyły aż dwa z trzech miejsc. Dzięki temu w fazie zasadniczej polski kibic na pewno nie będzie narzekał na brak rozgrywek z udziałem naszych rodaków. Aby zapewnić naszym widzom jak najlepsze wrażenia z oglądania meczów, zdecydowaliśmy się na uruchomienie dodatkowego studia do transmisji.

Marcin Kilar, Dyrektor Zarządzający FRENZY

Wraz z zakończeniem otwartych kwalifikacji VRL East: Surge wkracza w fazę zasadniczą. Począwszy od 16 lutego, aż do 10 marca w każdą środę i czwartek najlepsze drużyny będą rywalizować o nagrody pieniężne i zaproszenie do turnieju promocyjnego VALORANT Champions Tour – esportowego odpowiednika Ligi Mistrzów. W drugim splicie zwycięzca VRL East: Surge wywalczy udział w VCT Promotion, w którym spotkają się najlepsze drużyny ze wszystkich ośmiu lig regionalnych oraz dwie najsłabsze z VCT EMEA Stage 1 Challengers.

Format pierwszego sezonu fazy zasadniczej to klasyczny Round Robin Bo3, czyli każdy z każdym, do dwóch zwycięstw w spotkaniu. W fazie pucharowej zobaczymy natomiast format Double Elimination Bo3, czyli drabinkę podwójnej eliminacji i rozstawienie w zależności od wyników fazy zasadniczej. Wielki finał to z kolei Bo5, do trzech zwycięstw.

Za organizację rozgrywek od strony administracyjnej i operacyjnej oraz polską transmisję i promocję wydarzenia odpowiedzialna jest spółka FRENZY. Z uwagi na regionalny charakter projektu, firma będzie współpracowała z czterema partnerami z Rumuni, Czech, Węgier i Grecji, którzy zorganizują transmisję w swoich ojczystych językach. Firmy te to PVP Media (Grecja), Digital Crusade (Rumunia), Hitpoint (Czechy) i Leet (Węgry).

Adam Daniluk