...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Nadchodzi nowy Wiedźmin

The Witcher

CD Projekt Red poinformował o pracach nad nową częścią Wiedźmina. Tytuł będzie oznaczał również początek nowej współpracy.

Na nowym logotypie serii widnieje napis „A New Saga Begins”. Czy to może zwiastować zmiany w serii? Oficjalnie nic jeszcze nie wiadomo. Redsi nie podali nawet przybliżonej daty premiery.

Dzisiejsze notowania CDP wzrosły aż o 7%.

Współpraca z Epic Games

Jak podaje polska firma, zespół przechodzi szkolenia związane z pracą na autorskim silniku Epic Games — Unreal Enginge 4 oraz 5. To właśnie na tym nowszym opierać się ma nowa część przygód Wiedźmina. Do tej pory zespół pracował na ich własnej technologii o nazwie REDengine, na którym stoi m.in. Cyberpunk 2077. Silnik jednak nie idzie w odstawkę. CD Projekt potwierdza, że wydadzą na nim pełnoprawny dodatek do gry z 2021 roku.

Sednem partnerstwa jest współpraca deweloperów CD Projekt RED i Epic Games nad ulepszaniem silnika UE5 w zakresie obsługi gier typu open world oraz jego optymalizacja pod kątem wymagań nowego Wiedźmina i naszych kolejnych gier. To zdecydowanie więcej, niż prosty zakup licencji na korzystanie z silnika – nawiązujemy strategiczne partnerstwo, którego częścią jest obopólnie korzystna wymiana doświadczeń, wiedzy i pomysłów między naszymi zespołami. Nasza umowa z Epic Games dotyczy wyłącznie silnika i związanych z nim technologii; nie obejmuje natomiast praw autorskich do gier.

Adam Kiciński, prezes CD Projekt Red

Umowa została zawarta na 15 lat z możliwością przedłużenia. Nie zawiera żadnych odgórnie narzuconych granic co do wykorzystywania silnika Epic Games.

 

 


Chętnych wiedzy zapraszamy na specjalnie przygotowany panel dyskusyjny na Śniadaniu społeczności Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie. Już 29 marca w FOOD TOWN w Fabryce Norblina eksperci porozmawiają o komunikacji w środowisku gamerów.

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU

Adam Daniluk

Naukowcy z UW stworzyli dokładną mapę z uniwersum Wiedźmina

mapa Wiedźmin

Uniwersum wykreowane przez Andrzeja Sapkowskiego przyciąga do siebie wiele fanów. Nic więc dziwnego, że grono czytelników porywa się na ambitniejsze projekty związane z ich ulubionym światem. Tym razem to eksperci z UW stworzyli coś niesamowitego. Pełnoprawna mapa świata Wiedźmina pozwoli zmierzyć realną odległość między Wyzimą, a Nowigradem, a także sprawdzić jak wysoko nad poziomem morza znajduje się Kaer Morhen.

Mapę świata Wiedźmina stworzył zespół kartografów z Uniwersytetu Warszawskiego. Całość została zaprojektowana przy pomocy informacji zawartych w książkach, grach, a także netflixowym serialu i mniej znanych dziełach z uniwersum Sapkowskiego. Autorzy mapy uzupełnili ją o nową zawartość, gdyż niektóre fragmenty pozostałyby puste.

To pierwsza mapa dokładnie pokazująca rzeźbę terenu, granice państw, lokalizację miast, a także liczbę ludności.

Więcej o mapie znajdziesz pod tym LINKIEM.


O trendach panujących w gamingu i esporcie dowiecie się podczas śniadania społeczności Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

Najbliższe bezpłatne spotkanie już 29 marca 2022 r. o godz. 9:00 w Food Town w Fabryce Norblina oraz online!
Temat przewodni: Gaming Decoded — jak komunikować do środowiska gamerów

Adam Daniluk

Byli pracownicy CDPR otwierają własne studio

rebel-wolves

Weterani Polskiego studia postanowili opuścić statek i rozpocząć prace na swoim. Studio ma pozostać niedużym twórcom nieograniczanym przez tabelki i dział finansowy.

Rebel Wolves, taką nazwę nosi studio, za którym stoją osoby odpowiedzialne m.in. za takie produkcje jak Wiedźmin 3, Cyberpunk 2077 oraz odbiegając od produkcji czerwonych Shadow Warrior 2. Tak doświadczony zespół może dawać nadzieje na produkcje naprawdę wysokiej jakości pomimo stosunkowo niedużego zespołu. Wraz z ogłoszeniem swojej działalności studio zapowiedziało również iż już ruszyły prace nad własnym tytułem AAA na pc oraz konsole nowej generacji. Informacji na ten moment jest niewiele, wiemy jednak, że gra ma być przedstawicielem gatunku RPG utrzymanego w mrocznych klimatach dark fantasy oraz opierać się na silniku Unreal Engine 5.

Pokazana również została grafika koncepcyjna, która naprowadzić ma nas na klimat produkcji.

rebel-wolves-koncept

Czyżbyśmy byli świadkami narodzin nowego liczącego się gracza na Polskim rynku game devu?

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Nowa gra CD Projekt Red jeszcze w tym roku

golden nekker

Od premiery Cyberpunk 2077 studio skupiło się na naprawianiu swojego flagowego projektu. Gracze musieli więc poczekać na informacje dotyczące nowych produkcji, w końcu jednak się doczekali.

Z początkiem tego roku Studio oficjalnie potwierdziło informacje, iż pracują nad nową grą w uniwersum Wiedźmina. Mimo iż ‘Project Golden Nekker’ zadebiutować ma się jeszcze w tym roku, to wiadomo niewiele, a nawet tytuł może doczekać się zmian. Pewne jednak jest to, że gra będzie karcianką, ale w przeciwieństwie do Gwinta skupić się będzie na rozgrywce dla jednego gracza. Należy spodziewać się pewnych zapożyczeń ze znanego nam już Gwinta, jednak twórcy obiecują powiew świeżości oraz większy nacisk na opowieść.

To nie jest kolejna gra z cyklu Wiedźmińskie opowieści, ale coś innego. Naszym celem jest zapewnienie wciągającego trybu dla jednego gracza tym, którzy wolą go od konkurencyjnego Gwinta dla wielu graczy
Paweł Burza, kierownik ds. komunikacji w zespole odpowiedzialnym za Gwint

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Nowy sezon Wiedźmina już na Netflixie

wiedzmin sezon 2

Po sukcesie pierwszego sezonu fani czekali rok na dalszy ciąg przygód Geralta z Rivii. W końcu się doczekali!

Dziś na platformie pojawiło się osiem nowych odcinków Netflixowskiej produkcji. A według nieoficjalnych informacji zaakceptowane zostały prace nad kolejnym sezonem.

Poprzedni sezon adaptacji opowiadań Andrzeja Sapkowskiego okazał się ogromnym sukcesem, dzięki czemu decyzja o kontynuacji serii zapadła niemal zaraz po premierze.

W rolę głównego bohatera bez zmian wciela się Henry Cavill, na planie towarzyszą mu Anya Chalotra(Yennefer), Freya Allan(Ciri) oraz Joey Batey (Jaskier). A za produkcje odpowiad Lauren Schmidt.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

CD Projekt Red i Netflix przedstawiają WitcherCon!

WitcherCon

CD PROJEKT RED i Netflix ogłosiły dziś datę i pierwsze informacje na temat WitcherCon - wirtualnego święta fanów serii Wiedźmin na całym świecie! Marcini Iwiński, CEO CD Projekt Red jest laureatem 2. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

Zapowiedź WitcherConu pojawiła się w konwersacji na Twitterze pomiędzy Netflix a CD PROJEKT RED, które łączą siły, aby zaprezentować pierwsze w historii wieloformatowe wydarzenie poświęcone uniwersum Wiedźmina.

WitcherCon, który odbędzie się w piątek 9 lipca 2021 roku, to niezwykłe święto, które łączy światy gier wideo i serialu skierowane zarówno do oddanych od wielu lat, jak i nowych fanów Wiedźmina. W programie m.in.:

  • Interaktywne panele z udziałem osób, które powołały do życia Wiedźmina w grze i na ekranie.
  • Najnowsze informacje, materiały zza kulis i niepublikowane wcześniej informacje dotyczące całej serii Wiedźmin.
  • Możliwość przyjrzenia się z bliska procesowi tworzenia i produkcji gier CD PROJEKT RED, w tym nadchodzącej gry na urządzenia mobilne The Witcher: Monster Slayer. Prezentacje dotyczące komiksów i sprzętu dla fanów, a także serialu Netflix Wiedźmin oraz licencjonowanych produktów i filmu anime Wiedźmin: Zmora Wilka
  • Analizy ekspertów dotyczące tradycji, legend, potworów i genezy Kontynentu.

Fani będą mogli oglądać WitcherCon na dwóch oddzielnych transmisjach, z których każda będzie zawierać unikalne treści. Pierwsza relacja z WitcherCon rozpocznie się na Twitchu i YouTube 9 lipca o godzinie 19:00. Druga – 10 lipca o 03:00 rano.

Link do kanału Youtube: https://www.youtube.com/netflix

Link do kanału Twitch: https://www.twitch.tv/netflix


Źródło: CD Projekt Red

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Będę grał w gry!

Masz 30-40 lat, dawno w nic nie grałeś, ale kiedyś to lubiłeś. Jak wrócić do gry?

Czas pandemii i spędzanie czasu domu sprzyja poszukiwaniom coraz to nowych form rozrywki. Ile można oglądać Netflixa, czy grać w gry planszowe? Chociaż przyznaje, ostatnio szachy również przyciągają moją uwagę.

Stwierdzenie „Będę grał w grę. Tomb Rider” świetnie podsumowuje jak byli traktowani gracze jeszcze kilkanaście lat temu. Stereotypowy gracz był raczej nerdem, który się alienuje i siedzi sam w domu i gra. Dzisiaj gry weszły do mainstreamu, zawodnicy esportowi są zadbanymi idolami młodzieży, w gry grają właściwie wszyscy, a szereg organizacji stara się promować zdrowe i prawidłowe wzorce.

Gry komputerowe potrafią dostarczyć mnóstwo pozytywnych emocji, a komputer ma tę przewagę nad konsolami, że nawet jak grasz w obecne na konsolach tytuły takie jak najnowszy Cyberpunk 2077 (który nie ma bugów na PC!), czy już trochę bardziej wiekowego Wiedzmina, czy GTA 5 – to masz o wiele większą kontrolę na grą.

Tyczy się to szczególnie tytułów esportowych – takich jak niezwykle popularne w Polsce Counter-Strike, League of Legends, czy Call of Duty Warzone, które potrafią dostarczyć dosłownie setek godzin świetnej zabawy, a do tego sprzyjają nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji towarzyskich.

Wystarczy wskoczyć na Discord, TeamSpeak, Skype czy inny komunikator głosowy i już po chwili można grać i rozmawiać ze znajomymi. Świetny pomysł na spotkania online w czasie pandemii!

Znam wiele osób, które lubiły grać w czasach nastoletnich, czy studenckich, a potem na wiele lat ich przygoda z grami się z różnych powodów zakończyła – bo praca, bo rodzina, bo inne priorytety. Jeśli kiedyś miał być lepszy moment na powrót do wykorzystywania gier jako jednej z form rozrywki… to teraz!

Kiedyś składanie komputera stacjonarnego to było wyzwanie. Dzisiaj wystarczy wybrać jeden z gotowych konfiguracji. Jednym z liderów w branży jest ACTINA, której komputery łączą w sobie świetną wydajność, z dobrą ceną i eleganckim wyglądem. Niezawodność i trwałość to domeny ich konfiguracji. Pełna gama komputerów dostępna jest w sklepie Sferis 

Czemu ACTINA? Dlatego, że to wybór najlepszych. Z tych komputerów korzystają profesjonalni zawodnicy esportowi z takich zespołów jak PACT (Mistrz Polskiej Ligi Esportowej), czy K1CK (Mistrzowie Europy League of Legends). Do tego ACTINA jest głównym partnerem technologicznym ESPOT, miejsca które ma potencjał aby stać się gamingowym sercem Warszawy.

Czy w 2021 roku będziesz grał w gry? 🙂 Ja na pewno!

fot. ESPOT

Redaktor Prowadzący sekcji Brief Esports. Business Consultant z ponad 15 letnim doświadczeniem w branży esportu i gamingu. Organizator ponad 20 esportowych wydarzeń i turniejów dla profesjonalistów i amatorów. Pracował z najważniejszymi organizacjami esportowymi w Polsce takimi jak Pride, Team Kinguin, AGO Esports, czy Illuminar Gaming jako manager drużyny, dyrektor ds. esportu i dyrektor ds. rozwoju. Doświadczenie biznesowe zdobywał m.in. w McKinsey & Company. Regularny mówca na konferencjach poświęconych tematyce gamingu i esportu w Polsce. Doradca Esports Associations w temacie Narodowej Drużyny Esportu i strategii rozwoju esportu w Polsce.

Jarosław Śmietana