...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Grupa Santander i Laspau wspierają innowacyjne nauczanie poprzez kolejny program stypendialny

stypendium kobieta biblioteka

Do 26 lipca trwa rekrutacja do kolejnego z programów stypendialnych Grupy Santander. W projekcie weźmie udział 150 uczestników z 11 krajów. Na stypendystów czeka cykl kursów, podczas których zapoznają się z innowacyjnymi programami nauczania z całego świata. Stypendium przeznaczone jest dla wykładowców akademickich, którzy, dzięki udziałowi w programie, będą mieli okazję wymiany doświadczeń w międzynarodowym środowisku. Uczestnicy będą stosować metody aktywnego uczenia się oraz nauczania wstecznego na podstawie własnych projektów edukacyjnych.

Program szkolenia będzie prowadzony w języku hiszpańskim, angielskim i portugalskim. Jest skierowany do wykładowców uniwersyteckich pracujących w Polsce oraz w Niemczech, Argentynie, Brazylii, Chile, Kolumbii, Hiszpanii, Meksyku, Portugalii, Urugwaju i Wielkiej Brytanii. Kursy poprowadzą eksperci z organizacji Laspau, powiązanej z Uniwersytetem Harvard.

Wsparcie kadry akademickiej w rozwoju jest jednym z naszych priorytetów. Innowacyjność w nauczaniu jest kluczowym aspektem umożliwiającym dostosowanie kompetencji młodych ludzi do rynku pracy, który zmienia się bardzo dynamicznie. Dodatkową niezwykle istotną wartością tego stypendium, szczególnie w czasie pandemii, jest możliwość wymiany wiedzy oraz nawiązanie relacji z przedstawicielami zagranicznych uczelni. Mamy też nadzieję, że uczestnicy z Polski po zakończeniu szkoleń będą ambasadorami innowacyjności w swoim środowisku i będą dzielić się zdobytą wiedzą.

Wojciech Leśniewski, dyrektor Santander Universidades w Polsce

Misją organizacji Laspau jest promowanie wysokiej jakości edukacji. Od początku działania Laspau opracowała i zarządza ponad 240 programami stypendialnymi, z których skorzystało już przeszło 20 tys. osób.

Nasza sieć ekspertów i 55-letnie doświadczenie w dawaniu dostępu do wysokiej jakości szkolnictwa wyższego pomogły zaprojektować program, w którym ludzie mogą uczyć się zaawansowanych technik; nawiązać więzi z uniwersytetami o światowej renomie; stać się lepszymi nauczycielami; i promować zmiany, które wpływają na ich instytucje.

Angelica Natera, dyrektor wykonawcza Laspau

Kurs rozpocznie się w październiku. Kandydaci mogą sprawdzić kryteria naboru i złożyć wniosek na https://app.becas-santander.com/pl/program/becas-santander-skills-innovation-in-teaching-laspau. Termin upływa 26 lipca. Uczestnicy, którzy pomyślnie ukończą wszystkie działania w ramach programu, otrzymają certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności.


Źródło: Santander

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Santander Universidades we współpracy z British Council ogłaszają nabór na Stypendium Językowe Santander | Angielski i IELTS z British Council

Santander stypendia

Dla osób, które planują rozpocząć swoją karierę w międzynarodowej firmie, gdzie wymagana jest znajomość języków obcych, oraz dla wszystkich innych, którzy chcą pogłębić swoje kompetencje językowe, Santander Universidades we współpracy z Bristish Council stworzył program stypendialny „Stypendium Językowe Santander | Angielski i IELTS z British Council”. Projekt jest częścią globalnej kampanii Grupy Santander pod hasłem #LifelongLearning promującej ideę uczenia się przez całe życie.

Santander od lat angażuje się we wspieranie środowisk akademickich na świecie. Staramy się przez nasze działania tworzyć platformę, która wspiera edukację i tworzy przestrzeń do współpracy między studentami, uczelniami a światem biznesu. W trakcie pandemii zaobserwowaliśmy, że wśród absolwentów uczelni i pracowników wielu firm wzrosła potrzeba przekwalifikowania czy pogłębienia kompetencji, które dotąd nie były im niezbędne. Z drugiej strony widzimy, że dynamicznie zmienia się zakres kompetencji, których obecnie oczekują pracodawcy od kandydatów na określone stanowiska. Ze względu na popularyzację pracy zdalnej, ograniczenia geograficzne przestają być kluczowe na rynku pracy a coraz więcej osób poszukuje możliwości pogłębienia kompetencji językowych. Dlatego uruchamiamy kolejną edycję Stypendium Językowego w partnerstwie z British Council w Polsce. Aplikować może każdy, kto ukończył 18 lat, niezależnie od wykształcenia, doświadczenia czy statusu zawodowego.

Wojciech Leśniewski, Dyrektor Santander Universidades w Polsce

Stypendium Językowe Santander | Angielski i IELTS z British Council oferuje 500 miejsc na e-learningowy kurs języka angielskiego LearnEnglishSelect, który koncentruje się na rozwoju praktycznych umiejętności. Najlepszych 250 osób otrzyma dodatkowo zajęcia online z lektorami, a w kolejnym etapie 125 najlepszych osób uzyska wsparcie w przygotowaniu oraz możliwość bezpłatnego zdania egzaminu IELTS. Projekt kierowany jest do studentów, absolwentów oraz wszystkich, którzy ukończyli 18 lat i chcą rozwijać kompetencje językowe.

Do udziału w stypendium można aplikować do 6 czerwca 2021 r., do godz. 23:00 poprzez wypełnienie formularza na stronie: https://app.becas-santander.com/pl/program/bc-ielts

Głównym celem British Council jest tworzenie programów, które zaspokajają potrzeby i ambicje młodych ludzi, wspieranie ich rozwoju osobistego, społecznego i gospodarczego, a także promowanie otwartych i inkluzywnych społeczności. Next Generation, najnowsze badanie szczegółowo analizujące polskie pokolenie młodych dorosłych, pokazało wyraźnie, że ambicja, umiejętności i ciężka praca to najważniejsze czynniki decydujące o udanym życiu. Wskazało je aż 80% respondentów. Mimo, iż Polska plasuje się bardzo wysoko w rankingach biegłości w znajomości angielskiego, młodzi ludzie często deklarują, że nie czują się wystarczająco przygotowani językowo do międzynarodowych wyzwań. Tymczasem to umiejętność, która otwiera wiele drzwi, pozwala sięgać po lepszą przyszłość, poszerza perspektywy. Stypendium językowe realizowane z Santander Bank Polska to kolejna inicjatywa, dzięki której możemy wspólnie wspierać ambitne osoby.

Colm McGivern, Dyrektor British Council w Polsce

Santander Bank Polska, który od lat wspiera szkolnictwo wyższe i edukację realizując program Santander Universidades, prowadzi jednocześnie rekrutację na wiele innych projektów stypendialnych. Pełną ich listę można znaleźć na stronie platformy santander-grants.com.


Źródło: Santander Bank Polska

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF