...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

WoshWosh wspiera najstarszych rzemieślników

szewc Woshwosh

Pan Józef to ponad 90-letni szewc z Torunia. Swój zakład szewski prowadzi od 1944 r. W ostatnich latach, ma coraz mniej zleceń. Jego pracownia, a tym samym realizacja pasji (oraz sens życia - jak podkreśla Pan Józef) stoi pod ogromnym znakiem zapytania. Martyna Zastawna – założycielka WoshWosh jest laureatką 7. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

Wtedy z pomocą przychodzi WoshWosh – firma zajmująca się czyszczenie, renowacją oraz naprawą obuwia, która oprócz realizacji usług, organizuje liczne akcje społeczne i charytatywne.

Na reakcję nie trzeba było długo czekać.

Martyna ZastawnaZobaczyłam na instagramie post na temat Pana Józefa i 5 minut później, byliśmy już po rozmowie oraz ustaleniach z Panem Józefem i Panią Adą, która pomaga niedosłyszącemu Pani Józefowi przy pracy.

Martyna Zastawna, założycielka WoshWosh i pomysłodawczyni akcji

W ramach pomocy WoshWosh w swojej pracowni na ul. Międzyborskiej 57/65 od 24 sierpnia do 7 września zbiera obuwie do naprawy, a także projekty do uszycia nowych butów. Następnie zebrane buty i projekty WoshWosh zawiezie do toruńskiego zakładu Pana Józefa.

To jednak nie koniec, “

Martyna ZastawnaRozmawiamy już z Panem Józefem, aby akcję pomocy przemianować na stałą współpracę i tym samym co miesiąc przesyłać określoną ilość obuwia do naprawy, aby zakład Pana Józefa mógł przetrwać jak najdłużej.

WoshWosh już od kilku lat pomaga zagrożonym likwidacją zakładom szewskim. Bardzo często po boomie wywołanym akcjami pomocy, przychodzi zastój w zamówieniach. Dlatego tak ważna jest cykliczna współpraca. Tylko wtedy uda się uratować takie wspaniałe zakłady rzemieślnicze jak zakład szewski Pana Józefa.

Martyna Zastawna, założycielka WoshWosh

Szczegóły jak przekazać obuwie dla Pana Józefa , za pośrednictwem Woshwosh, znajdziecie na FB i IG WoshWosh. .

Zakład Pana Józefa znajduje się w Toruniu na ul. Radiowej 41.


Źródło: WoshWosh

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF