...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

ZOO Market wraca na stołeczne ulice! [BRIEF PATRONUJE]

Zoo_market

W czasie pandemii wszyscy kupowaliśmy online, ale jeśli tęsknicie za spotkaniami to mamy dla Was niezwykłą propozycję. Na Zoo Market spotkacie wyjątkowych zaangażowanych wystawców którzy z radością, po miesiącach przerwy osobiście zaprezentują Wam swoje dzieła i produkty. Będziecie mogli dotknąć, powąchać, spróbować, przymierzyć, ale przede wszystkim porozmawiać z twórcami, a są wśród nich rękodzielnicy, artyści oraz pasjonaci. Kupowanie to nie tylko transakcja pomiędzy stronami. To doświadczenie, które czeka na was w lipcu w Koneserze.

ZOO Market jest inicjatywą organizowaną od 2017r. Organizatorki targów zrzeszają artystów, rękodzielników i co niezwykle  ważne, lokalną społeczność.

Ze swoimi wydarzeniami pojawiają się w najciekawszych miejscach w stolicy. Nadchodzące wydarzenie odbędzie się w weekend 10/11 lipca w godzinach 10.00-17.00 na Placu Konesera.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1316481022078948

Ponad 40 wystawców, a w ofercie produkty – WSZYSTKIE W DUCHU #zerowaste

CERAMIKA | PRINTY | PLAKATY | BIŻUTERIA | ŚWIECE | ZAPACHY | NATURALNE KOSMETYKI | UBRANIA I DODATKI | WYROBY ARTYSTYCZNE | PŁYTY WINYLOWE | VINTAGE i wiele innych.

Zoo Market w Koneserze | Targi plenerowe

Organizatorki zapraszają Was w weekend 10-11 lipca (sobota / niedziela ) na plenerowe targi do Centrum Praskie Koneser.

🪴  Kwiaty, Dekoracje do domu i ogrodu,
🏮 Świece i zapachy
🧝🏻‍♀️ Naturalne kosmetyki i akcesoria
🛍 Ubrania i dodatki
🪡 Rękodzieło
🎧 Vintage oraz płyty winylowe

SAVE THE DATE!!

GDZIE: PLAC KONESERA

KIEDY: 10-11 LIPCA (sob. – niedz.) 10.00-17.00

Partnerzy i media:
KONESER, JET LINE, BRIEF, VIGILANT MAGAZINE, RADIO KOLOR, RADIO KAMPUS


Źródło: ZOO Market 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

Jak zorganizować eko event?

cyrek_ekoevent_cover

O ekologii słychać teraz na każdym kroku, a nasza świadomość w tym temacie stale rośnie. Segregujemy śmieci, używamy toreb wielokrotnego użytku, rezygnujemy z butelek plastikowych, a nawet inwestujemy w bajery typu drewniana szczoteczka do zębów. Wiele firm stara się iść z duchem czasu i dostosować swój biznes pod obecny trend wycofując plastikowe słomki lub wprowadzając papierowe torby.

W branży eventowej również jest ważne, aby zadbać o zrównoważony rozwój, nie tylko ze względu na panujący trend, ale głównie dlatego, aby zwiększyć świadomość ekologiczną innych.

 

1. Zaproszenia

Najlepszym rozwiązaniem będzie wysłanie zaproszeń mailem. W ten sposób zredukujesz koszty i materiały przeznaczone na ich produkcję.

Innym sposobem może być również zastosowanie nowoczesnych technologii i stworzenie dedykowanej aplikacji, przez którą trzeba będzie potwierdzić swój udział w wydarzeniu. Taka aplikacja może również zawierać wszystkie najpotrzebniejsze informacje związane z eventem bez konieczności drukowania kolejnych materiałów (np. agenda, ankieta, lista gości itp.)

Oprócz tego istnieją również innowacyjne formy zaproszeń typu growing paper. Jest to papier czerpany z dodatkiem nasion, który po otrzymaniu od organizatora, można zasadzić w ziemi i oczekiwać na pierwsze łodygi.

 

2. Dekoracje

Żywa scenografia jest zdecydowanie jednym z głównych must-have na eko eventach. Jeżeli sytuacja na to pozwala dobrym pomysłem jest impreza plenerowa pośród zielonych terenów, w przeciwnym wypadku warto wykorzystać coraz popularniejsze ścianki z żywych kwiatów, czy prawdziwego mchu. Dodanie do tego drewnianych mebli lub tych typu DIY, niewątpliwie nadadzą eventowi klimat przyjaznemu środowisku. Pamiętaj, że czasami mniej znaczy więcej! Szczególnie teraz, kiedy większość stawia na minimalizm.

 

3. Organizacja

Ważny jest nie tylko sam event, ale także cała organizacja z nim związana. Wybór odpowiednich podwykonawców jest kluczowy w celu dostosowania wszystkich usług jako proekologicznych. 

O czym należy pamiętać?

 • zajmij się utylizacją odpadów
 • dostarcz kontenery do segregacji śmieci
 • postaw na materiały wielokrotnego użytku

 

4. Catering

Nie wystarczy zadbać o zielony wystrój, aby event mógł być eko. Równie ważny jest catering i sposób jego podania. Na co należy zwrócić uwagę? 

1) Zadbaj o eko zastawę 

Plastikowe talerze i sztućce są w tym momencie nie na miejscu. Zamiast tego lepiej sprawdzą się naczynia drewniane lub wielokrotnego użytku.

2) Ogranicz marnowanie jedzenia 

Dobrym pomysłem jest przygotowanie cateringu w stylu finger foods lub serwowanie mniejszych porcji. Takie rozwiązanie jest idealne w przypadku, gdy chcemy ograniczyć wyrzucenie pozostawionego jedzenia. Zawsze istnieje jednak możliwość, kiedy możesz przeznaczyć nadającą się do spożycia żywność po evencie na działalność charytatywną (Caritas, jadłodajnie, schroniska dla bezdomnych).

3) Zaoferuj lokalne i zdrowe produkty 

Zadbaj o dużą ilość warzyw i owoców, piwo z beczki, czy wodę z saturatora. 

4) Dostosuj catering pod wegetarian i wegan, a także osoby z nietolerancjami pokarmowymi

O tym punkcie należy pamiętać w przypadku każdego rodzaju eventu.

5) Wykorzystaj kawę i herbatę oznaczoną certyfikatem Fairtrade

 

5. Atrakcje

Kolejną kwestią podnoszącą świadomość ekologiczną uczestników eventów są atrakcje! Takim przykładem może być zorganizowanie warsztatów lub konkursów nawiązujących do tematyki eventu. Tak naprawdę, opcji może być wiele. Pamiętaj tylko, żeby w jak największym stopniu ograniczyć zużycie zbędnych materiałów. Takie atrakcje powinny być praktyczne, edukacyjne, a zarazem sprawiać uczestnikom frajdę. 

Poniżej przedstawiamy parę naszych propozycji.

 • warsztaty malowania ekotorby
 • live cooking z lokalnymi dostawcami
 • wykorzystanie eko rowerów jako źródła energii (np. do podładowania telefonu)
 • warsztaty decoupage
 • technologie VR i AR 
 • warsztat tworzenia eko kuli
 • konkurs plastyczny (wykorzystując naturalne surowce)
 • warsztaty robienia lasu w słoikach
 • sportowa olimpiada 
 • eko quiz 

i wiele innych.

 

6. Upominki

Jak konkursy to i prezenty! Ta kwestia również powinna być dobrze przemyślana i dostosowana pod tematykę ekologii. Oprócz upominków, które uczestnicy otrzymają podczas warsztatów, jak ekotorby, czy las w słoiku, warto zadbać również o inne propozycje. Możesz wykorzystać smakołyki i różnego rodzaju rękodzieła od lokalnych przedsiębiorców, a także zamówić eko gadżety reklamowe obrandowane logo Twojej firmy. Takimi upominkami może być butelka wielokrotnego użytku, drewniany zestaw łamigłówek, czy nawet notatnik korkowy.

 

Wpływ naszych działań na ekologię jest ogromny. Warto dostosować organizację eventów pod ekorozwój ze względu na pozytywny feedback uczestników imprezy. Oprócz tego, zastosowanie takich rozwiązań niewątpliwie przełoży się na poprawę wizerunku firmy.

 

Cyrek Events to agencja eventowa, która powstała by łączyć dwie rzeczywistości: offline i online, zamiłowanie do nowych technologii i miłość do eventów. Wiemy, że coraz trudniej zaskoczyć czymś uczestników, dlatego uważnie śledzimy, (a czasem wyprzedzamy!) bieżące trendy, aby zapewnić naszym klientom niepowtarzalne doznania i efekt WOW! cyrekevents.com

Cyrek Events