...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Nowa platforma do umawiania badań obrazowych online od ZnanyLekarz

umawianie badania diagnostycznego ZnanyLekarz

Należący do Grupy DocPlanner, serwis ZnanyLekarz, powiększa portfolio swoich produktów. Obok platformy do rezerwacji wizyt lekarskich i specjalistycznych online, uruchamia serwis do rezerwacji badań z zakresu diagnostyki obrazowej - badania.znanylekarz.pl. Platforma powstała w odpowiedzi na potrzeby pacjentów, którzy zgłaszają trudności w realizacji tego typu świadczeń i ma być wsparciem w szerszym i szybszym procesie profilaktyki i leczenia. Mariusz Gralewski, CEO DocPlanner, grupy do której należy ZnanyLekarz.pl, został wyróżniony w 4. i w 7. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

Czas oczekiwania na badania obrazowe różni się w zależności od miasta czy regionu. Według niektórych źródeł na rezonans magnetyczny (średnia krajowa) trzeba czekać 63 dni, 23 – na tomografię komputerową, a na badanie PET – 26 dni. Czy mamy na to czas? Niestety niejednokrotnie nie mamy wyjścia. Coraz częściej jednak, podobnie jak z wizytą do lekarza, nie chcemy czekać, stawiamy na profilaktykę, szybsze badania i – konsultację z lekarzem. Teraz z pomocą przychodzi ZnanyLekarz, dając pacjentom możliwość umówienia się online również na badania obrazowe.

Potrzeby pacjentów i placówek w zakresie diagnostyki obrazowej są nieco inne niż w przypadku wizyt umawianych do lekarzy i specjalistów za pośrednictwem portalu ZnanyLekarz. Dzięki współpracy z centrami diagnostycznymi, a przede wszystkim z Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie, udało nam się jednak opracować rozwiązanie, które pomaga zarówno pacjentowi jak i lekarzowi (placówce) w sprawnym umówieniu badania oraz w jego wykonaniu.

Karol Traczykowski, Head of New Ventures w ZnanyLekarz

Jak wynika z danych platformy, pacjenci najczęściej umawiają się na badania rezonansu magnetycznego, w tym najpopularniejszy to – kręgosłupa lędźwiowego, głowy i stawu kolanowego. Duża grupa użytkowników, bo prawie połowa, dokonuje rezerwacji poza godzinami pracy placówki, tj. w godzinach 17.00 – 9.00 lub w weekendy. Widać również wzrost zainteresowania ofertą platformy przez pacjentów, z miesiąca na miesiąc rośnie on o kilkadziesiąt procent.

Chcemy, żeby pacjent, który, np. w weekend szuka informacji, gdzie i jak najszybciej zrobić konkretne badanie, mógł – bez potrzeby telefonicznej rejestracji – umówić się już na poniedziałek, w odpowiadających mu godzinach i w placówce, którą wybrał na podstawie ceny, lokalizacji, opinii pacjentów, ale także – informacji od lekarza.

Karol Traczykowski

Za pośrednictwem platformy badania.znanylekarz.pl pacjenci mogą umówić się na tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny, badania USG czy RTG. Trzeba pamiętać o skierowaniu w przypadku TK i RTG. Placówki medyczne, oferujące rezerwację usługi online, zlokalizowane są obecnie już w 12 miastach w Polsce, m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu, Opolu, Lublinie i Toruniu. W pozostałych, np. Rzeszowie można sprawdzić i porównać ceny, lokalizację lub znaleźć kontakt. Docelowo, w związku z dużym zapotrzebowaniem, usługa będzie wdrażana w kolejnych miastach i placówkach oferujących zakres badań obrazowych. Z kolei placówki, które nie posiadają własnego systemu do rezerwacji online, mogą współpracować z nową platformą i kierować tam swoich pacjentów, w ten sposób lepiej odpowiadać na ich potrzeby (rezerwacja badań w nocy czy weekendy).

Niejednokrotnie proces badań jest stresujący dla pacjentów, dlatego w serwisie znajdują się również informacje, jak się przygotować, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz inne przydatne wskazówki, np. badania.znanylekarz.pl/informacje/rezonans-magnetyczny.


Źródło: informacja prasowa ZnanyLekarz

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

ZnanyLekarz i Medfile ogłaszają współpracę. Obie firmy chcą przyspieszyć cyfrową transformację polskiej służby zdrowia

ZnanyLekarz, cyfrowa platforma łącząca pacjentów i lekarzy oraz Medfile® – pionier w dostarczaniu elektronicznej dokumentacji medycznej łączą siły. Współpraca pomiędzy platformami pozwoli na automatyzację procesów i skróci czas potrzebny na rejestrację wizyty lekarskiej oraz wypełnianie wybranych elementów dokumentacji medycznej.

Ciągle zmieniająca się pod wpływem cyfrowej transformacji rzeczywistość biznesowa w polskiej ochronie zdrowia wymusza na szpitalach, placówkach medycznych czy pojedynczych gabinetach nowe sposoby zarządzania i implementowania innowacyjnych rozwiązań. Dziś oprócz dobrej kadry medycznej liczy się czas wykonywania usług i nieograniczony dostęp do specjalistów.

Nawiązanie współpracy z portalem ZnanyLekarz idealnie wpisuje się w założenia projektu e-zdrowie i cyfryzację polskiej służby zdrowia. Promujemy ideę Value Based Healthcare – modelu opieki zdrowotnej wartościowanej jakościowo, w której to pacjent znajduje się w centrum zainteresowania. Reforma służby zdrowia i digitalizacja procesów diagnostyczno-medycznych ma polepszyć jakość obsługi pacjentów, usprawnić przepływ danych, rejestry centralne, poprawić komunikację: lekarz – pacjent – NFZ – apteka. E-recepty i e-zwolnienia to rozwiązania, które nie tylko podnoszą komfort wszystkich podmiotów zaangażowanych w leczenie pacjenta, ale również być może w przyszłości dostarczą wielu jakościowych danych, takich jak pomiar skuteczności leków, konkretnej metody leczenia, itd. Cieszymy się, że portal ZnanyLekarz jest w tym procesie z nami, a lekarze mogą korzystać z wachlarzu możliwości, jakie oferują im nasze  platformy – mówi Rafał Piszczek, ekspert ds. elektronicznej dokumentacji medycznej.

Dzięki połączeniu kompetencji obydwu firm, najwięcej zyskają lekarze, którzy zgodnie z powszechnym obowiązkiem wynikającym z informatyzacji służby zdrowia, w swojej codziennej pracy z pacjentami korzystają z elektronicznych form realizowania wizyt. Docelowym beneficjentem jest także Pacjent, skrócenie bowiem czasu na formalności umożliwi lekarzom większe skupienie się na problemie zdrowotnym pacjenta.

Dążymy do wypracowania idealnego rozwiązania dla lekarzy, w którym z poziomu jednej aplikacji mają możliwość zarządzania grafikiem wizyt oraz dokumentacją medyczną pacjentów. Wierzę, że porozumienie zawarte pomiędzy Medfile i ZnanyLekarz to istotny krok do osiągnięcia tego ambitnego celu – wyjaśnia Ewa Tkocz, v-ce prezes i współwłaściciel Medfile.

EDM w ZnanyLekarz – korzyści dla lekarzy i pacjentów

EDM czyli elektroniczna dokumentacja medyczna to szeroki wachlarz korzyści dla lekarza. Przede wszystkim w jednym miejscu, oszczędzając czas i formalności, ale też minimalizując ryzyko pomyłki, zyskuje możliwość elektronicznego wystawiania recept, skierowań czy zwolnień. Oprogramowanie dla gabinetu lekarskiego przynosi również wymierne korzyści pacjentom. Dzięki pełnej automatyzacji i płynnemu przejściu pomiędzy poszczególnymi sekcjami (karta wizyty, rachunek, zwolnienie, recepta, itp.) lekarz oszczędza czas na konieczne formalności, co przekłada się na jakość przeprowadzanej wizyty. To także duże ułatwienie dla pacjentów, przede wszystkim oszczędność czasu, bo wystawienie e-zwolnienia trwa krócej niż wypisanie papierowej wersji, a pracodawca widzi je od razu na swoim profilu PUE. Od  2020 r. lekarze będą musieli także liczyć się z wystawianiem recept tylko w formie elektronicznej.

EDM to także większe bezpieczeństwo danych osobowych i zdrowotnych, dzięki wprowadzeniu m.in. środków kryptograficznej ochrony danych czy nadaniu odpowiednich uprawnień użytkownikom.

Nasza współpraca pojawiła się w najlepszym możliwym momencie. Od jakiegoś czasu mierzyliśmy się z potrzebami naszych lekarzy odnośnie dokumentacji medycznej. Ten temat pojawiał się na wielu rozmowach. Cieszymy, się, że możemy nawiązać współpracę z firmą tworzącą oprogramowanie medyczne, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zarówno lekarzy jak i pacjentów – mówi Piotr Radecki, dyrektor zarządzający ZnanyLekarz.pl. – Chciałbym także podkreślić, że nasze partnerstwo z firmą Medfile to pierwszy krok z wielu na naszej drodze do wdrażania i rozwijania aplikacji oraz narzędzi, pozwalających na wsparcie lekarza/recepcji w codziennej pracy. Dotyczy to pacjentów, ale też zarządzania dokumentacją medyczną czy rozliczeniami – dodaje Radecki.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF

ZnanyLekarz.pl wspiera naukę programowania dla dzieci

Wywodzący się z Polski, portal do umawiania wizyt lekarskich online, rozpoczyna nową inwestycję. We współpracy z fundacją Girls Code Fun, wspiera edukację programistyczną dzieci. Od lutego br. uczniowie i uczennice w wieku 8-12 lat, mieszkańcy Radomia, rozpoczęli bezpłatną naukę programowania komputerowego - Girls Code Fun Lab powered by ZnanyLekarz.pl

Wybraliśmy pomoc w nauce programowania, bo wierzymy, że język programowania, to podobnie jak język angielski, sposób komunikowania się teraz ze światem. Ta umiejętność i samodzielność w niej, daje szansę na niezależność w życiu. Tak było ze ZnanyLekarz.pl – pierwszy był pomysł, żeby stworzyć bardziej ludzki sposób korzystania ze służby zdrowia. Potem zaprogramowaliśmy serwis, który to robi. Programowanie to jeden z najszybszych sposobów realizowania swoich pomysłów i pokazywania go ludziom – mówi Mariusz Gralewski, założyciel ZnanyLekarz.pl.

Partnerem merytorycznym projektu jest Fundacja Girls Code Fun, która od 3 lat prowadzi zajęcia programowania dla najmłodszych. Do tej pory zajęcia prowadzone były wyłącznie w Warszawie i są płatne dla uczestników.

W Radomiu pracownia Girls Code Fun Lab ruszy po raz pierwszy, projekt adresowany jest szczególnie do tych dzieci, których rodziców nie stać finansowo na naukę programowania. Finansuje ją firma ZnanyLekarz.

Wybraliśmy Radom jako pierwsze miasto do stworzenia szkoły kodowania dla dzieci. Sam pochodzę z tego miasta. Jest tam wiele dzieci z potencjałem, którym trzeba pomóc rozwinąć cyfrowe kompetencje i my chcemy to zrobić – dodaje Mariusz Gralewski.

Pracownia oferuje bezpłatny kurs semestralny podstaw programowania dla dzieci w wieku 8-12 lat. Kurs prowadzony jest w soboty. Oprócz kursu, uczniowie mogą korzystać z pracowni komputerowej w ciągu tygodnia, aby rozwijać we własnym tempie umiejętności cyfrowe, ze wsparciem mentora. Połowa miejsc zarezerwowana jest dla dziewczynek.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1540394045995806/

Więcej info: http://girlscodefun.pl/

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF