...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

TGTR #TogetherImprove pomoże polskim przedsiębiorcom

pomoc dla przedsiebiorcow

COVID-19 ma bezpośredni wpływ na ciągłość biznesu. Na skutek obecnych zawirowań i niepewności, firmy borykają się z mniejszą ilością operacji biznesowych, kurczącymi się łańcuchami dostaw i spadającym popytem. To w konsekwencji szybko może doprowadzić je do utraty płynności, presji do zaciągania dodatkowych zobowiązań finansowych i ryzyka utraty zaufania partnerów biznesowych.

Obecna sytuacja najbardziej odbija się na małych i średnich przedsiębiorstwach. Z inicjatywą pomocy firmom wyszła grupa międzynarodowych ekspertów – praktyków w dziedzinie zarządzania i nowych technologii. Czym jest ta globalna inicjatywa?

Nazwaliśmy ten projekt TGTR #TogetherImprove, ponieważ od samego początku założyliśmy, że będziemy chcieli zaangażować grupę doświadczonych specjalistów Naszym celem jest pomoc firmom w nakreśleniu ram nowych modeli biznesowych pomagających przetrwać nadchodzący kryzys. Tego typu wsparcie to często praca nad innowacyjnymi rozwiązaniami, a takie nigdy nie powstają w izolacji i głowie jednej osoby. Zależało nam na tym, aby wśród zaproszonych do projektu osób każda miała niepowtarzalną wiedzę z innej dziedziny, ale też, żeby nasze doświadczenia przenikały się ze sobą, tak abyśmy mogli stworzyć głęboką i kompleksową analizę wyzwań, z którymi zgłaszają się do nas firmy, i żeby z tej analizy powstały bardzo konkretne biznesowe rozwiązania.

Emilia Stankiewicz, inicjatorka TGTR #TogetherImprove

Together We Can Improve

W pomocowy think-tank zaangażowali się eksperci z całego świata, poczynając od Wielkiej Brytanii, USA, Polski, Singapuru i Holandii. Wszystko po to, aby wspierać małe i średnie firmy, które zmagają się ze skutkami koronawirusa. Kiedy wybuchła pandemia, a kolejne kraje zamykały swoje gospodarki, mieszkająca w Wielkiej Brytanii Emilia Stankiewicz postanowiła zorganizować w sieci projekt, do którego zaprosiła znajomego konsultanta projektów biznesowych z USA, Arka Skuzę, a następnie grupę międzynarodowych praktyków biznesu z doświadczeniem w pracy w startupach, średnich przedsiębiorstwach i korporacjach. Dzięki szerokiemu doświadczeniu zespołu i globalnemu charakterowi projektu, po wsparcie w przebudowie modeli biznesowych mogą zgłaszać się przedsiębiorcy z całego świata, na czele z Polską.

Obecnie, światowe gospodarki wchodzą w recesję. Niestety, ta wcześniej, czy później odbije się na wielu firmach. Nawet jeśli jeszcze teraz tego nie widać, dane makroekonomiczne są jednoznaczne i nie pozostawiają złudzeń co do nadchodzących wydarzeń. Dlatego ważne jest, aby przedsiębiorstwa szybko dostosowały się do nadchodzących turbulencji i zbudowały przewagi konkurencyjne w tych obszarach, które pomogą im przetrwać trudne czasy. Istotne w tym kontekście jest, aby modele biznesowe firm były elastyczne, tak aby w zwinny i szybki sposób właściciele i zarządzający mogli reagować na nadchodzące sygnały.

Emilia Stankiewicz, inicjatorka TGTR #TogetherImprove

Pomoc rozpoczyna się od zrozumienia wyzwania, z jakim boryka się dana firma. W tym celu, przedsiębiorstwa zgłaszające się ze swoim problemem, wypełniają ankietę, która znajduje się pod adresem: https://tgtr.online Następnie eksperci opracowują dane i pracują wspólnie z firmą potrzebującą wsparcia.

Wszyscy mamy doświadczenie w rozwijaniu własnych przedsięwzięć biznesowych. Budując swoje firmy, przechodziliśmy przez różne etapy, od pozyskiwania finansowania na rozwój, przez zarządzanie operacyjne i strategiczne, po zmiany modeli biznesowych, kiedy były konieczne. Cześć z nas jest również zaangażowana w pracę konsultingową i naukową. Stwierdziliśmy, że sytuacja, w której znalazły się, obecnie stwarza dużą potrzebę zmian i dostosowania się do nowych warunków biznesowych, a my mamy doświadczenie, którym chętnie się podzielimy.

Emilia Stankiewicz, inicjatorka TGTR #TogetherImprove

Projekt ma również wymiar naukowy. Na podstawie zebranych danych powstanie praca badawcza, która pomoże zrozumieć, jak przedsiębiorcy radzą sobie w czasach niepewności i w jaki sposób podejmują decyzje oraz z jakimi wyzwaniami biznesowymi muszą się zmierzyć.

Więcej o projekcie można dowiedzieć się na:
https://www.tgtr.online/

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF