...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Wydawca Pixel Magazine kupuje prawa do magazynu PSX Extreme

Spółka Advertigo poinformowała o podpisaniu przedwstępnej umowy sprzedaży praw do tytułu PSX Extreme, zajmującego się tematem gier video na konsole. Nowym właścicielem zostaje wydawca magazynu PIXEL — spółka Idea Ahead, należąca do Roberta Łapińskiego.

Advertigo ogłosiło w komunikacie giełdowym, że PSX Extreme wkrótce zostanie sprzedane innemu wydawcy. Zakończenie negocjacji przewidziane jest na drugą połowę maja 2019. Nowym właścicielem tytułu jest spółka Idea Ahead należąca do Roberta Łapińskiego — wydawca m.in. magazynu PIXEL.

Jako Idea Ahead rozwijamy działalność wydawniczą, ale też eventową adresowaną zarówno do graczy, jak i biznesu game development. Stąd przejęcie tak zasłużonej medialnie dla branży marki PSX Extreme zdecydowanie pozwoli nam na dalszy rozwój — komentuje Robert Łapiński, właściciel Idea Ahead.

PSX Extreme ukazuje się od 1997 roku. Redaktorem naczelnym jest Roger Żochowski. Po zakończeniu transakcji dotychczasowy skład redakcji PSX Extreme pozostanie bez zmian.

Spółka Advertigo będzie nadal rozwijać portal dla graczy PPE.pl, na którym planowane są zmiany w obrębie funkcjonalności dla społeczności.

Wydawaliśmy „PSX Extreme” przez ostatnich osiem lat. To było piękne, ale i trudne wyzwanie. Dzisiaj chciałbym podziękować wszystkich osobom, które przyczyniły się do tworzenia tego pisma w ostatnich latach. To ich pasja i zaangażowanie sprawiły, że co miesiąc tysiące graczy czekają na kolejny numer miesięcznika.  Nadszedł jednak czas na zmiany. Cieszę się, że PSX Extreme trafia do wydawnictwa Idea Ahead, firmy, która rozumie graczy i w której DNA wpisany jest gaming — powiedział Leszek Jastrzębski, prezes wydawnictwa Advertigo.

 

Anita Florek