...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Biegnij i pomagaj!

Już 14 września odbędzie się trzecia edycja Poland Business Run. Charytatywny bieg biznesowy rośnie w siłę. W ubiegłym roku udało się zebrać pieniądze dla ośmiu podopiecznych fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

Agnieszka, Tomek, Robert, Łukasz, Monika, Damian, Antoni i Krzysztof mogą sprawnie funkcjonować na co dzień i spełniać swoje marzenia. Ich życie nabrało nowych kolorów. Wszystko zmieniło się 14 września 2013, w dniu kiedy w trzech miastach – Krakowie, Poznaniu i Katowicach, o tej samej porze wystartował Poland Business Run – charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety. Biznesmeni, dyrektorzy, szeregowi pracownicy korporacji, a także małych i dużych lokalnych firm – „Pobiegli, pomogli”. Choć wielu z nich po raz pierwszy od lat założyło na nogi sportowe buty, udowodnili, że moda na bieganie to nie samolubna rozrywka, ale może przynieść wiele dobrego. Teraz, dzięki nim aż osiem osób otrzymało protezy nóg, które wcześniej były tylko marzeniami poza zasięgiem.

Poland Business Run to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, który już po raz trzeci wystartuje jednocześnie w różnych miastach Polski.

14 września 2014 roku o godzinie 10:30, w ramach tej ogólnopolskiej inicjatywy wystartują:

Kraków Business Run

Poznań Business Run

Katowice Business Run

Łódź Business Run

Warszawa Business Run

Bieg łączy w sobie chęć pomagania ze zdrowym stylem życia i dobrą zabawą. Jego celem jest pomoc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. To osoby, które w wyniku różnych zrządzeń losu – wypadków lub chorób, zostały poddane amputacjom. Ta sytuacja zmieniła całe ich życie. Często poruszają się na wózkach, o kulach lub na kiepskiej jakości protezach. Borykają się z odrzuceniem, problemami finansowymi, nie potrafią zaakceptować swojej sytuacji. Ale przy tym mają swoje marzenia – o normalnym funkcjonowaniu, o życiu w społeczeństwie, a nie poza nim, o podjęciu nauki i pracy. Najczęściej jednak marzą o tym by bez strachu wyjść z domu, wsiąść do tramwaju, iść na zakupy, wyjść po schodach, jeździć na rowerze, zagrać w piłkę, tańczyć czy biegać…

Jak mówi Jan Mela, prezes Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty- Poland Business Run trwa tylko jeden dzień. Ten jeden dzień na zawsze może zmienić życie naszych podopiecznych. Twoje dwie nogi wystarczą by wziąć udział w biegu. Twoje dwie nogi wystarczą by komuś pomóc.

Wszystko zaczęło się kilka lat temu kiedy Radisson Blu Hotel Kraków oraz UBS Kraków rozpoczęły wspólne starania o zorganizowanie biegu w Krakowie. Do inicjatywy szybko przyłączyły się kolejne firmy i partnerzy, a wkrótce i miasta. Pierwsza edycja biegu odbyła się w 2012 roku w Krakowie, pobiegło w niej 1200 osób i udało się pomóc jednej osobie. Młodej dziewczynie – Justynie Topa. Jak szybko można zarazić się dobrą ideą, pokazuje fakt, że w 2013 roku odbyły się już Kraków Business Run, Poznań Business Run i Katowice Business Run. W w wyniku drugiej edycji imprezy udało się sfinansować zakup dziesięciu protez i pomóc ośmiu osobom.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF