...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

CD-Action Expo 2024

CD-Action Expo 2024 to dwudniowa impreza skupiona wokół gier wideo i rozrywki. Odbędzie się w dniach 1-2 czerwca w Atlas Arenie w Łodzi. Za jej organizację odpowiada redakcja CD-Action, kultowego, ukazującego się od 1996 roku magazynu o grach.

KONCEPCJA 

Gaming ma różne oblicza. My tworzymy imprezę, która połączy wszystkich graczy i graczki. To festiwal zarówno dla hardkorowców i entuzjastów esportu, jak i fanów retro, rodziców grających z dziećmi czy wciąż wielkiej grupy wiernych fanów naszego CD-Action. 

Jako weterani branży czujemy odpowiedzialność za to, aby prezentować nie tylko najnowsze hity i najpopularniejsze produkcje sieciowe. Łączymy pokolenia, pokazując całe spektrum mądrej i przystępnej rozrywki. Na naszej imprezie znajdzie się miejsce dla gier planszowych, karcianek, strefy rodzinnej, nowoczesnych technologii, zajęć z programowania czy paneli dyskusyjnych. A gdy odwiedzającym zabraknie energii, pożywimy się w specjalnej strefie foodtrucków. 

GŁÓWNE ATRAKCJE 

Gaming Expo 

To klasyczna przestrzeń targowa, na której sprawdzicie najnowsze gry na komputery i konsole. Dostępne będą sprzęty z międzynarodowymi hitami od największych, światowych wydawców, jak i stoiska wielu znakomitych polskich firm, które zaprezentują swoje produkcje i osobiście wam o nich opowiedzą. 

Polska Liga Esportowa: Nowy Poziom 

Nowy Poziom PLE to unikalny projekt esportowo-edukacyjny i pierwsze w Polsce masowe rozgrywki osadzone w profesjonalnej strukturze. W ramach projektu stworzono pionierską sieć rozgrywek na poziomie amatorów, której celem jest oddolne budowanie struktur polskiej sceny esportowej oraz rozwijanie kompetencji graczy w grze i poza nią. Projekt zdobył również nagrodę Stowarzyszenia Sport Biznes Polska jako najlepsza inicjatywa łącząca esport i biznes. 

Podczas CD-Action Expo odbędą się finały turnieju Nowy Poziom PLE w grach Counter-Strike 2, League of Legends, EA Sports FC 24 oraz Clash Royale, a odwiedzający imprezę będą mogli skorzystać ze strefy edukacyjnej, Free to Play, wziąć udział w wyzwaniach gamingowych oraz spotkać ulubionych twórców i profesjonalnych zawodników.  

Strefa Retro 

Tu nie tylko zobaczysz, ale także pograsz na kultowych sprzętach z lat 80. i 90. – Amiga, Atari, Commodore 64, Pegasus, Nintendo 65, Sega Dreamcast, a także PC przystosowane do uruchamiania dawnych tytułów. Spotkasz się z ulubionymi grami dzieciństwa albo pokażesz je swoimi przyjaciołom czy rodzinie i wspólnie zasiądziecie przed starymi monitorami CRT. 

Strefa CD-Action Family 

CD-Action wprowadza nową jakość na imprezy w całej Polsce. Nie chcemy tworzyć małego kącika z prostymi atrakcjami, nie chcemy dać odczuć dzieciom i rodzicom, że najmłodsi są tam “na doczepkę”. W strefie CD-Action Family znajdziecie gry wideo, planszówki, karcianki i komiksy dobrane do wszystkich grup wiekowych.

Komputery i konsole, stanowiska do samodzielnego i rodzinnego grania, stoły do gier bez prądu oraz przestrzeń do odpoczynku. Najmłodsi mogą liczyć na liczne, dodatkowe atrakcje, a osoby od 6 roku życia wezmą udział w cyklu warsztatów z programowania! A kto będzie chciał odetchnąć od gorących emocji na wydarzeniu, będzie mógł wskoczyć na dmuchańca przed Atlas Areną :). 

Wioska Gothic 

Urządzamy pierwszy tego typu konwent w historii! We współpracy z organizatorami popularnej terenowej gry fabularnej Larp Gothic postawimy strefę stylizowaną na Górniczą Dolinę z kultowej, pierwszej części gry studia Piranha Bytes. A tam spotkacie nie tylko znane z gry postaci, ale też zagracie w karciankę i przetestujecie fanowskie modyfikacje do gry przez sieć. Wiosce towarzyszyć będzie spotkanie z twórcami contentu i pokaz filmowy. 

Strefa Planszówek 

Gry klasyczne, karcianki, bitewniaki. Gramy w planszówki z animatorami – wersje dla młodszych, starszych, początkujących i zaawansowanych. Malowania figurek – figurki, pędzelki, farbki i dostarczamy my, a strefa znajduje się pod stałą opieką animatora. Gry karciane, takie jak Lorcana czy Magic: The Gathering. 

Spotkanie z redakcją CD-Action

Jak zawsze odbędzie się na scenie głównej sesja Q&A (pytań i odpowiedzi) z redakcją tworzącą magazyn, serwis internetowy i kanał na YouTubie. Ale w tym roku chcemy przyszykować jeszcze jedną atrakcję. 

Od 2023 prowadzimy również CD-Action Air – podcast o grach wideo prowadzony przez Krzyśka “Bastiana” Freudenberga i Dawida “spikaina” Bojarskiego. O tym, co działo się w branży gier na przestrzeni minionego tygodnia, ale też o rzeczach, którymi świat graczy żył równe 10 lat temu. W czasie CD-Action Expo 2024 poprowadzony zostanie odcinek podcastu na żywo. Możliwe również, że dołączą do nich różni goście :). 

BILETY 

Wstęp na CD-Action Expo 2024 jest biletowany. Bilet kosztuje jedyne 30 zł i uprawnia do wejścia w oba dni wydarzenia. Osoby do 10 roku życia wchodzą za darmo. Oprócz tego można zaopatrzyć się w pakiety Premium i VIP, a na nabywców czeka worek pełen gadżetów, wejście na after party oraz dodatkowe bonusy. 

Wszystkie bilety kupimy na stronie https://sklep.cdaction.pl/ oraz przy głównym wejściu na wydarzenie 1 i 2 czerwca. Standardowy bilet można także nabyć poprzez aplikację Łódź.pl na smartfony – posiadacze Karty Łodzianina zapłacą za wejsciówkę jedyne 10 złotych. 

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE 

CD-Action Expo 2024 odbywa się 1 czerwca w godzinach 10:00-19:00 oraz 2 czerwca w godzinach 10:00-18:00 na terenie Atlas Areny w Łodzi. Dokładny adres obiektu to: aleja ks. bp. Władysława Bandurskiego 7, 94-020 Łódź. 

Do Atlas Areny można dojechać bezpośrednio autobusem lub tramwajem, a także pociągiem na peron PKP Łódź Kaliska. 

Łódź posiada rozbudowaną bazę noclegową, a dzięki współpracy z CD-Action można wynająć pokój hotelowy ze zniżką. Lista współpracujących z nami placówek znajduje się pod tym adresem: https://expo.cdaction.pl/cd-action-expo-2024-noclegi-hotel-promocja-rabat/ 

Partnerem honorowym CD-Action 2024 jest Miasto Łódź. 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF