...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

#DomZSerca już stoi!

Dom z Serca Budimex

Konstrukcja domu dla Pani Magdy i jej wielodzietnej rodziny z Wierzbicy pod Radomskiem już jest gotowa. Na fundamentach wylanych 29 października, dwa tygodnie później, rozpoczął się montaż pierwszych elementów. Bryła domu jest już gotowa!

Stawianie zamkniętej konstrukcji obiektu o powierzchni 220 m2 wraz z zadaszeniem zajęło jedynie 5 dni roboczych. Budynek powstał z gotowych modułów. Następne etapy budowy to m.in. prace instalacyjne i wykończeniowe wewnątrz domu. Całość inwestycji zakończą roboty ziemne i montaż ogrodzenia.

Generalnym wykonawcą projektu jest Budimex, który połączył siły razem z innymi firmami w Polsce, aby wybudować, wyposażyć i przekazać dom piętnastoosobowej, potrzebującej rodzinie pani Magdy z Radomska. To prawdziwy gest serca. Pani Magda aktualnie mieszka ze swoimi dziećmi w dwóch pokojach. Do nowego domu rodzina przeprowadzi się na wiosnę 2021 roku.

Dom z Serca dla Pani Magdy Budimex
fot. Budimex SA

Historia Pani Magdy poruszyła serca wielu osób. Cieszymy się, że możemy brać udział w tak istotnym projekcie. Dzięki całej naszej ekipie budowlanej montaż konstrukcji obiektu przebiega zgodnie z harmonogramem. Oprócz niezbędnego wyposażenia dom zyska także stałe szybkie łącze internetowe. Pojawili się również darczyńcy, którzy chcieliby ufundować stypendia części uczących się dzieci.

Dariusz Blocher – Prezes Budimex SA

Jesteśmy pod wrażeniem tempa na budowie, widać wielkie zaangażowanie ekipy. Nasza firma jest już na etapie doboru kolorystyki i kompletowania materiałów wykończeniowych, nie możemy doczekać się montażu. Z zaciekawieniem obserwujemy postęp prac i czekamy na naszą kolej.

Katarzyna Jankowska, Kierownik Działu Obsługi Klienta –RedNet Dom

Tempo, w jakim powstaje ten projekt jest imponujące. Jednak jeszcze bardziej imponuje nam fakt, jak bardzo potrafią jednoczyć szlachetne inicjatywy. Ten prawdziwy gest serca, który wykonał Budimex, pociągnął za sobą prawdziwą lawinę dobra, której mamy przyjemność być częścią. Już niebawem będziemy mogli przystąpić do prac związanych z wyposażeniem i aranżowaniem części pomieszczeń. Wszystkie nasze projekty są już gotowe, więc nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na zielone światło.

Wojciech Tokarz, Wiceprezes Zarządu Black Red White

Budimex SA Dom z Serca
fot. Budmiex SA

Udział w projekcie #DomZSerca był błyskawiczny, dlatego cieszymy się, że prace nad budową domu również idą w błyskawicznym tempie. Radujemy się, że tak wiele firm podjęło się pomocy Pani Magdzie, a Nasza wspólną inicjatywa przybiera na sile. Czekamy na dalsze postępy prac na budowie, i oczywiście na swoją kolej aby móc wpuścić trochę światła do życia tej rodziny.

Agnieszka Berne, kierownik biura Candellux Lighting

W PORTA wiemy, jak ważne jest dawanie czegoś od siebie. Dlatego od wielu lat wspieramy lokalnie i globalnie. Rok 2020 pokazał, że dzięki wspólnemu działaniu, możemy stworzyć coś dobrego. Nie mogliśmy więc przejść obok tego projektu obojętnie. Z przyjemnością dołączamy swoją cegiełkę do budowy nowego domu dla potrzebującej rodziny.

Piotr Chodak Kierownik ds. PR i Digital Marketingu PORTA DRZWI

Postęp prac w ramach projektu „Dom z Serca” pozytywnie nas zaskoczył. Brawo! Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem i z niecierpliwością czekamy na kolejne etapy budowy. Z naszej strony przygotowania już trwają, razem z kolorami na ścianach dodamy moc pozytywnej energii.

Michał Piestrzeniewicz, Dyrektor Sprzedaży AkzoNobel

 

 

Budimex zjednoczył się w szczytnym celu z innymi firmami i postanowił wybudować #DomZSerca dla jednej z potrzebujących rodzin. Nowy obiekt będzie przestrzenią do życia, w której dzieci będą miały odpowiednie warunki do nauki i rozwijania talentów. Pani Magda zamieszka w nim już na wiosnę przyszłego roku. Przeprowadzi się ze swojego obecnego 2-pokojowego lokum do 9-pokojowego budynku z dwoma łazienkami, dwoma garderobami i ośmioma pokojami dla dzieci. Dom zostanie wyposażony „pod klucz” dzięki zaangażowaniu partnerów: OBI, AkzoNobel, BlackRedWhite, Candellux Lighting, Dyckerhoff Polska, .mdd, Porta, RedNet Property, RTV EURO AGD. Wsparcia komunikacyjnego akcji udzielają Synertime, Komunikacja Plus i Procontent.

Impulsem do zorganizowania akcji była trudna historia Pani Magdy i jej rodziny. Na początku roku media zainteresowały się ich losem, ponieważ sąd miał zadecydować o odebraniu matce prawa do opieki nad jedenaściorgiem niepełnoletnich dzieci. Decyzja ta miała zapaść ze względu na trudne warunki mieszkaniowe. Marzeniem Pani Magdy było zapewnienie jej dzieciom solidnego, bezpiecznego domu pełnego ciepła i miłości. Obecne miejsce zamieszkania nie stwarza takich możliwości. Dzięki chęci pomocy i zaangażowaniu kilku firm, marzenie Pani Magdy zostanie już niedługo spełnione.

Na stronie domzserca.pl – można poznać historię Pani Magdy i jej rodziny oraz zobaczyć postęp prac nad realizacją projektu.

Partnerzy akcji: AkzoNobel, BlackRedWhite, Candellux Lighting, Dyckerhoff Polska, Synertime, Komunikacja Plus, .mdd, OBI, Porta, Procontent, RedNet Property, RTV EURO AGD.


Źródło: Budimex SA 

 

 

 

 

 

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF