...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Facebook i promowanie swojej marki

Facebook jest narzędziem, które umiejętnie wykorzystane może w znaczący sposób pomóc nam w promowaniu naszej marki w internecie. Warto wiedzieć z jakich usług skorzystać, żeby wspomóc takiego rodzaju działania.

 

Jak promować się na Facebooku?

W dzisiejszych czasach standardowym działaniem jest promowanie swojej marki, produktu a nawet – profilu osobistego, w mediach społecznościowych. O popularności profilu, prywatnego czy zawodowego. świadczą lajki, komentarze, udostępnienia – szeroko pojęta aktywność odbiorców. Kwestia zasięgów jest też trochę jak kula śnieżna – lajki na fb napędzają popularność profilu (co z kolei powoduje, że zdobywamy tych polubień jeszcze więcej). Warto więc wiedzieć jak wykorzystać algorytm fb like i zwiększyć potencjał naszych stron w mediach społecznościowych.

W ostatnim czasie pojawiły się dodatkowe narzędzia, które pomagają skuteczniej budować bazę odbiorców i w znaczący sposób zwiększyć nasze zasięgi. Powstają strony, na których można z łatwością zakupić usługi takie jak lajki na facebooku, fani. Wśród social mediowych aktywności, które możemy dzięki tego typu stronom rozkręcić są też konkursy, wydarzenia, ankiety. Warto w tym miejscu dodać, że wszystkie usługi realizowane są przez polskie facebook like, co znacząco zwiększa wiarygodność działań i samego profilu. Nie są wykorzystywane ani konta zagraniczne, ani anonimowe.

Algorytmy social mediów są projektowane w taki sposób, aby uwiarygodnić wszelkie aktywności użytkowników. Dlatego też lajki są dodawane w taki sposób, aby rozłożyć je w czasie w naturalny sposób. Takie działanie z pewnością zadziała pozytywnie na zasięgi naszego profilu i dodawanego przez nas contentu. O jakim contencie mowa? Media społecznościowe dają nam wiele opcji. Możemy dodawać posty, pozostawać w bieżącym kontakcie z fanami za pomocą relacji. Bardzo angażującym materiałem są tak zwane rolki. Organizacja wydarzeń i ankiet nakłania odbiorców do wejścia w interakcję z nami jako twórcami treści.

Usługi wspomagające markę na Facebooku

Czy like facebook to jedyna usługa, jaką można nabyć aby promować facebooka? Absolutnie nie, wybór jest naprawdę spory. Można kupić dodawanie lajków pod postami, komentarzami. Dostępne ssą nie tylko polubienia, ale też inne reakcje – wow, śmiech, serduszko. Warto pamiętać, że usługę tę można zrealizować w ramach grup otwartych, nie będzie ona dostępna na grupach prywatnych. Kolejnym rozwiązaniem jest dodawanie fanów z Polski. Żeby jednak skorzystać z tej usługi, należy mieć dostępną opcje „Lubię to”. W razie jej braku da się jednak wykupić dodanie polskich obserwujących.

Za zwiększanie zasięgów odpowiadają nie tylko lajki, ale również udostępnianie postów na polskich profilach. Również ta opcja jest realizowana w takim rozłożeniu czasowym, aby social media nie zablokowały naszych działań. Wcześniej wspomniano już o innych działaniach angażujących odbiorców. Do takich należy na przykład głosowanie w ankiecie. Jeśli bowiem prowadzimy jakiekolwiek badania za pomocą social mediów, żeby były one relewantne, musimy mieć wystarczającą ilość odpowiedzi. Usługa głosowania z polskich (nie zagranicznych i nie anonimowych) kont pozwala ankiecie na dostrzeżenie jej przez fanów i zwiększenie ilości odpowiedzi, co ma pozytywny wpływ na całe badanie.

Współczesny e-marketing to już nie tylko pięknie zaprojektowana strona internetowa. Wiele marek, żeby zbudować bazę odbiorców, fanów dba o to, aby na bieżąco dostarczać im wartościowego contentu, czasem wybiegającego nawet stricte poza asortyment marki, a niosącego lifestylowe treści. Usługi pomagające w promowaniu profilu w social mediach pomogą nam w znaczący sposób zwiększyć popularność, dotrzeć z wartościowymi treściami do osób, które poszukują takiego contentu w internecie. Zaangażowani odbiorcy to nasi potencjalni klienci i o tym warto pamiętać.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF