...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Koniec największego projektu na polskim YouTube. Co dalej z Ekipą?

Karol "Friz" Wiśniewski kończy swój flagowy projekt i skupia się na kolejnym. "Ekipa" postanawia się rozjeść, a każdy jej członek planuje kontynuować karierę po swojemu.

Karol „Friz” Wiśniewski na swoim kanale, gdzie do tej pory pojawiały się filmy Ekipy, uzbierał ponad 4,5 mln subskrybentów. Od lat znajduje się on w ścisłej czołówce polskiego Youtube’a. Jednak w ostatnich dniach zaczęły pojawiać się doniesienia o zakończeniu projektu.

Informację te potwierdził sam youtube, który za pośrednictwem Twittera poinformował, że drogi Ekipowiczów się rozchodzą i teraz każdy będzie podążał własną ścieżką. Niektórzy członkowie jednak dalej będą współpracować z Frizem przy najnowszych projektach.

Główną rzeczą, wokół której skupiać będzie się Friz będzie kanał GENZIE. Jak sam kiedyś wspominał, promowanie nowych influencerów to ścieżka jaką chce podążać. Kanał uzbierał już 800 tys. subskrypcji, a nowe gwiazdy internetu mają już po kilka set tysięcy obserwujących w mediach społecznościowych.

Projekt Ekipa rozpoczął się w sierpniu 2018 r. Największy wzrost popularności przypada na rok 2019, kiedy to członkowie postanowili zamieszkać razem w wynajętej pod Krakowem willi. W ubiegłych latach zdążyli wejść na giełdę pod szyldem Ekipa Holding S.A., a także wypuścić na rynek swoje markowe produkty i to na niespotykaną do tej pory skalę, jeśli chodzi o akcesoria powiązane z influencerami. Wśród nich mogliśmy znaleźć zeszyty produkowane z firmą Herlitz oraz lody i napoje jako współpraca z marką Koral. Ekipa posiada również swój własny merch, a także wypuściła w 2021 roku płytę.

Adam Daniluk