...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Kredyt gotówkowy dla rolnika. Jakie trzeba spełniać wymogi?

Prowadzenie gospodarstwa rolnego – niezależnie od skali – wymaga sporych nakładów finansowych. Jesteś rolnikiem i potrzebujesz dodatkowego zastrzyku środków? Sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić, aby ubiegać się o kredyt gotówkowy. Dzięki temu dowiesz się, jakie masz szanse na uzyskanie tego typu finansowania.

 

Kredyty gotówkowe są niezwykle popularne, co wynika z ich specyfiki. Otrzymane pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel, dzięki czemu istnieje możliwość sfinansowania różnych wydatków. Nic więc dziwnego, że osoby prowadzące działalność rolniczą interesuje gotówkowy kredyt dla rolników (RRSO 23,3%) – taki, który można otrzymać na podstawie dochodów z gospodarstwa.

Gotówkowy kredyt dla rolników – na co można go przeznaczyć?

Tylko od ciebie zależy, jak wykorzystasz pieniądze otrzymane w ramach kredytu dla rolników. Możesz wydać je na zakup przedmiotów przeznaczonych na cele osobiste. Tego rodzaju finansowanie może też zastąpić kredyt dla rolnika na zakup ziemi, czy maszyn niezbędnych do rozbudowy gospodarstwa.

To, że kredyt dla rolnika może być przeznaczony na dowolny cel, czyni go rozwiązaniem bardzo popularnym.

Jak otrzymać kredyt dla rolników?

Chcesz otrzymać kredyt dla rolnika na dowolny cel? Podobnie jak w przypadku każdego innego finansowania, musisz spełnić określone warunki. Chociaż każdy bank może mieć własne zasady jego udzielania, zwykle da się wskazać kilka wspólnych cech.

Aby ubiegać się o kredyt dla rolników, trzeba:

  • uzyskiwać stały dochód – w tym przypadku akceptowane są również dochody z działalności rolniczej;
  • wykazywać odpowiednią zdolność kredytową – adekwatną do kwoty finansowania oraz okresu spłaty;
  • mieć dobrą historię kredytową – mowa o terminowej spłacie aktywnych zobowiązań.

Warto przy tym podkreślić, że dostępny jest również kredyt dla młodego rolnika. Wystarczy mieć ukończone 18 lat i spełniać powyższe kryteria.

Kolejny krok to wypełnienie wniosku lub formularza kontaktowego. Ta druga opcja może być korzystna, ponieważ skontaktuje się z tobą doradca, aby dobrać rozwiązanie dopasowane do twoich oczekiwań. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że kredyt gotówkowy wpisuje się w twoje potrzeby.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu dla rolników?

Jeśli prowadzisz gospodarstwo rolne i chcesz otrzymać kredyt dla rolnika na dowolny cel, poszukaj dedykowanego finansowania. Nie wszystkie instytucje finansowe oferują produkty skierowane do tej grupy zawodowej. Gdy jednak znajdziesz taki bank, weź pod uwagę kilka aspektów. Znaczenie mają m.in.:

  • koszty finansowania – patrz na rzeczywistą roczną stopę oprocentowania (RRSO), która uwzględnia nie tylko odsetki, ale również koszty pozaodsetkowe;
  • maksymalna kwota kredytu – im jest ona większa, tym poważniejsze inwestycje możesz zrealizować; niektóre banki proponują kredyt dla rolnika w kwocie nawet do 200 000 zł;
  • okres spłaty – im dłuższy, tym niższych rat możesz oczekiwać; może ci to poprawić również zdolność kredytową przy zachowaniu ustalonej kwoty finansowania (to istotne w przypadku, gdy pierwotne parametry nie pozwalają na zaciągnięcie kredytu).

Kredyt dla rolników to dobre rozwiązanie, dzięki któremu otrzymasz środki z opcją przeznaczenia ich na dowolny cel. Przy ich wykorzystaniu możesz sfinansować nie tylko cele związane z gospodarstwem rolnym, ale też te prywatne.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF