...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

LEC 2022 Summer Split startuje już w tym tygodniu

Wracają letnie rozgrywki LEC! Kto tym razem zatriumfuje? Czy będzie to ponownie zespół G2, głodni sukcesów zawodnicy Rogue, a może... polskie BDS?

 

W zeszłym splicie czekało nas niespodziewane zwycięstwo G2, które w play-offach nie miało sobie równych i po drodze pokonali faworytów — Fnatic i Rogue (z Trymbim w składzie). Jak sobie poradzą tym razem?

Duże rotacje w nastąpiły w szeregach dwóch najsłabszych drużyn — Team BDS oraz Astralis. Ta pierwsza organizacja postanowiła przygotować dla swoich podopiecznych wyjazd do Korei, mający na celu wyłonić pierwszy skład. I tak też się stało, że w ich głównej drużynie zobaczymy aż 3 Polaków. Prócz Cinkrofa, który zachował swoje miejsce, oglądać będziemy mogli również Agresivoo oraz Erdote grających do tej pory dla akademii w lidze francuskiej. Ciekawymi ruchami na rynku popisała się również drużyna Astralis. Poza wyciągnięciem weteranów Vizicsacsiego i Xerxe drużynę w roli wspierającego zasiliła koreańska perełka JeongHoon.

Małe zmiany poczyniły także drużyny Mad Lions oraz Misfits. Na środkowej alei „lwów” zobaczymy byłego zawodnika Fnatic Nisqy’ego, a Misfits pożegnało się z Hiritem, którego zastąpi utalentowany gracz z lig regionalnych Irrelevant.

Mecze rozpoczną się już 17 czerwca, a w pierwszym tygodniu czekają nas aż 3 dni rozgrywek. Polski komentarz fani jak zwykle będą mogli usłyszeć na kanale Polsat Games. Pula nagród całego turnieju opiewa na 200 000 euro.

Adam Daniluk