...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Malmo lokalizacją finału LEC 2022. Riot zmienia lokalizację półfinałów Worlds 2022

Riot Games na dniach ogłosili, że finały LEC po raz pierwszy od 2019 roku będą miały miejsce na międzynarodowej scenie.

Ostatni finał poza Berlinem miał miejsce w Atenach, jeszcze przed pandemią. Producent League of Legends od tamtej pory mierzył się z wieloma restrykcjami, które były spowodowane pandemią COVID-19. Wydarzenie odbywać się będzie 11-12 września 2022 na Malmö Arenie w Szwecji. Miejsce to miało być gościć finalistów już dwa lata temu, ale plany pokrzyżowała pandemia.

Szwecja więc będzie pierwszy raz gospodarzem finałów od 2015 roku (wtedy jeszcze rozgrywki nazywały się EU LCS). Szwedzka Agencja Zdrowia Publicznego ogłosiła, że żadne ograniczenia ani zakazy nie mają zastosowania przeciw odegraniu finałów LEC właśnie w tym miejscu. Polityka Riot Games jednak może nakazać widzom noszenie masek, tak jak ma to miejsce podczas tegorocznych rozgrywek w Berlinie.

 

Poza ogłoszeniem miejsca rozegrania spotkań finałówych dostaliśmy również informację o zmianie lokalizacji półfinałów tegorocznych Mistrzostw Świata w League of Legends. Pierwotnie miały się odbywać w Toronto. Z powodów możliwych restrykcji zmianom ulegnie arena, całość się przeniesie do Atlanty, a konkretnie na State Farm Arena, gdzie swoje mecze NBA rozgrywa lokalna drużyna — Atlanta Hawks.

Adam Daniluk