...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Peter Vesterbacka gościem konferencji BeZee w Gdańsku!

– Edukacja to często zbiór dawno przebrzmiałych mądrości, które powstały w oderwaniu od dzisiejszej wiedzy i realiów. Podczas BeZee będziemy rozmawiać i nauczać, jak się uczyć; jak podsycać w uczniach głód edukacyjny i sprawiać, że sami chętnie karmią się nowymi informacjami; jak wychodzić z ławki wciąż pozostając w szkole oraz jak podążać i adaptować zmiany zamiast je odrzucać – mówi Kinga Kuczyńska, koordynatorska konferencji BeZee z ramienia Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER, który wspólnie z Miastem Gdańsk odpowiada za organizację wydarzenia.

To pierwsza tego typu konferencja kierowana zarówno do edukatorów, nauczycieli czy coachów, ale i do startupów reprezentujących innowacyjne rozwiązania wspierające naukę oraz do młodych przedstawicieli Generacji Z, którym poświęcono jeden z bloków konferencji. Oprócz odpowiedzi na pytanie, jak projektować edukację, która odpowiada potrzebom nowego pokolenia, uczestnicy spotkania dowiedzą się, jak wykorzystanie zabawy w nauce wpływa na budowanie kreatywności i zaangażowania (blog Fun Learning) oraz czym jest gamifikacja i jak dzięki wykorzystaniu mechanizmów gier motywować uczniów. Oprócz wystąpień znanych ekspertów z Polski i zagranicy, wszystkie osoby przybyłe na wydarzenie będą mogły wcielić się na chwilę w uczniów, by zaznajomić się z mediami społecznościowymi i wykorzystać je również podczas zajęć. Konferencję zamknie debata, m.in. z udziałem Derry’ego Hannama reprezentującego Uniwersytet Londyński.

Wydarzenie, które odbędzie się 18 listopada w Europejskim Centrum Solidarności, poprowadzi Piotr Bucki. Zapisy, dokonywane na stronie: BeZee, już trwają. Koszt udziału w konferencji to 79 zł przy zakupie do 15 listopada. Na zniżkę (20 proc.) mogą też liczyć szkoły, z ramienia których zjawi się trzech i więcej nauczycieli.

Wydarzeniu towarzyszą bezpłatne warsztaty przygotowujące do wykorzystania systemów klocków LEGO® Education na zajęciach, na które obowiązuje osobna rejestracja

::

Program konferencji BeZee

 

08:00-09:00 – Rejestracja
09:00-09:30 – Otwarcie konferencji 

Przedstawiciel Miasta Gdańsk
Katarzyna Hall / Stowarzyszenie Dobra Edukacja

09:30-10:40 – Generacja Z: Komunikacja i Media Społecznościowe

Natalia Hatalska / hatalska.com – O różnicach pokoleniowych
Daria Maczukin / Personal PR – Snapchat w szkolnej ławce, czyli edukacja inaczej
Daniel Biegaj i Agnieszka Stelmaszczyk / Fenomem – Generacja Z i komunikacja INSTANT

10:40-11:00 – Przerwa kawowa 

11:00-12:35 – Fun Learning 

Peter Vesterbacka / Rovio / Angry Birds
Pär Andler / Fun Academy – Startup Rovio – Nauczyciele i cyfrowa rewolucja Fun Learning
Lauri Järvilehto / University of Jyväskylä – Przyszłość nauczania zaczyna się tutaj
Artur Dyro / Learnetic – 25 lat ICT w edukacji, czyli czy fun learning naprawdę istnieje

12:35-12:50 – Prezentacje startupów edukacyjnych

12:50-13:30 – Lunch

13:30-14:40 – Gamifikacja

Enrique Perez / Gamification Lab – Gamifikacja jako narzędzie eksperesji, dialogu i zrozumienia
Joanna Mytnik-Ejsmont i Wojciech Glac / Uniwersytet Gdański – Grywalizacja. Lubię to!
Jacek Siadkowski / Fundacja HighLight – Jak gamifikacja może zmienić świat?/ Szanse i zagrożenia zgamifikowanego społeczeństwa

14:40-15:10 – Zakończenie prelekcji

Derry Hannam / University of London – Uczestnictwo, kreatywność i uczenie się czy reglamentacja, strach przed porażką i depresja. Czego naprawdę chcemy od naszych szkół?

15:10-16:30 – Debata: Jak być (z) „Z”?

::

źrodło: Materiały prasowe

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF