...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Plakat motywacyjny – dekoracja, która zmieni nie tylko pokój

plakat motywacja sypialnia

W wielu poradnikach, które dotyczą aranżacji wnętrza, podkreśla się, jak wiele w naszym życiu może zmienić odświeżony wystrój salonu czy sypialni. Mogłoby się wydawać, że to słowa na wyrost. Tymczasem to prawda i znakomitym dowodem na to jest plakat motywacyjny!

Efektowny wystrój wnętrza poprawi nam humor i sprawi, że będziemy się lepiej czuć we własnym domu. Ale nie tylko o to chodzi, gdy mówimy o motywacyjnych plakatach. Ich rola jest znacznie większa. To, na czym należy się skupić, to przesłanie, jakie w sobie kryją. Są takie chwile, gdy każdy z nas potrzebuje wsparcia, dobrego słowa czy zachęty do tego, by podjąć się dużego wyzwania. Zawieszony na ścianie wzór z pogodnym cytatem będzie jak znalazł.

Mogłoby się wydawać, że to tylko ścienna dekoracja. Tymczasem, jeśli potraktujemy taki cytat poważnie, przyniesie nam naprawdę świetne rezultaty. Zobaczmy, jakie wzory mamy do wyboru i w jakich pomieszczeniach sprawdzi się taki plakat.

Salon, w którym świetnie się poczujesz

plakat motywacja salon
Źródło: Redro.pl

https://redro.pl/plakaty/tematy/motywacyjne/

Zacznijmy od salonu, bo to tutaj toczy się codzienne życie. Zadbajmy więc o to, by panowała w nim pogodna atmosfera. Możemy zrobić to na kilka sposób. Świetne okażą się kolorowe dodatki – na przykład tekstylia – które ożywią przestrzeń. Dobry klimat zapewnią nam także rośliny: zarówno te cięte, jak i doniczkowe. Wreszcie, akcentem, który bezpośrednio do nas przemówi i pozwoli nam zmienić nastawienie do życia, jest typograficzny plakat z pogodnym hasłem. Jego treść może dotyczyć wielu różnych zagadnień.

Nas urzekły wzory, które kładą nacisk, by doceniać to, co się ma i by cieszyć się z drobnych przyjemności, których możemy doświadczać każdego dnia. „Enjoy little things”, „The best dreams happen, when you’re awake”, a może proste hasło „Be positive” – propozycji nam nie zabraknie.

Pogodny przedpokój – najlepsza wizytówka domu

plakat motywacja beautiful
Źródło: Redro.pl

https://redro.pl/plakaty/

Często zapominamy o przedpokoju. To znaczy wyposażamy go w niezbędną szafkę i wieszaki, czasami także lustro, ale zapominamy o tym, że mogą się tutaj pojawić także akcenty dekoracyjne. Bo choć obiektywnie nie spędzamy tutaj dużo czasu, przedpokój pełni istotną rolę w domu i mieszkaniu. Po pierwsze, jest to nasza wizytówka – miejsce, które jako pierwsze widzą odwiedzający nas goście. Po drugie, to przestrzeń, którą widzimy jako ostatnią, opuszczając nasze domowe zacisze.
Jeśli więc przedpokój będzie nas dobrze nastrajał, wyjdziemy z domu z o wiele lepszym nastawieniem. Właśnie dlatego motywacyjny plakat z optymistycznym przesłaniem będzie tutaj pasował jak ulał. Nasza propozycja brzmi: „Smile” lub „Hello beautifu!”. Na widok takiego napisu uśmiechnie się każdy, a o to nam właśnie chodzi! W dobrym humorze zdziałamy więcej – w biurze, urzędzie czy na zakupach.

Biuro z atmosferą idealną do pracy

plakat motywacja never
Źródło: Redro.pl

Skoro wspomnieliśmy o biurze, zostańmy na chwilę przy tym temacie. Wielu z nas siedzibę firmy zamieniło na pokój w swoim mieszkaniu. Praca zdalna to dla wielu już codzienność. W Internecie znajduje się wiele poradników, jak urządzić taką przestrzeń, by była wygodna i funkcjonalna. My natomiast chcemy się skupić na tym, by stworzyć w niej odpowiedni klimat do pracy. I tutaj z pomocą przychodzi nam plakat motywacyjny do biura.

Bez względu na to, jak lubimy swoją pracę, każdy z nas może mieć gorszy dzień, spadek formy czy energii. Warto w takiej chwili przypomnieć sobie o dobrych stronach naszego zawodu, pamiętać, że po deszczu zawsze wychodzi słońce. Zawieśmy więc nad biurkiem jeden z takich napisów: „Never give up”, „Success is the best revenge”, „The best way to get something done is to begin” lub „Slow progress is better than no progress”.

Wiele w naszym życiu zależy od tego, z jakim nastawieniem do niego podchodzimy, dlatego pogoda ducha jest bardzo ważna. „Believe in yourself” czy „Change your thoughts and you’ll change your world” to znakomity przykład motywacyjnych plakatów.

Mogłoby się wydawać, że zawieszony na ścianie plakat nie zmieni wiele w wystroju. Tymczasem odmieni on nie tylko wygląd pokoju, w którym się znajdzie, ale i wprowadzi zmianę do naszego życia. Doda nam energii i wiary w siebie, a także zmotywuje na przykład do lepszej i bardziej owocnej pracy.


Źródło: Redro.pl

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF