...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Polska transmisja IEM Dallas na kanałach izaka

Counter-Strike ponownie wypływa za ocean. Powraca IEM Dallas w ramach festiwalu DreamHack. Najlepsze drużyny będą rywalizować w Centrum Kongresowym Kay Bailey Hutchison o koronę mistrzów setnej imprezy IEM. Polska transmisja turnieju będzie dostępna na kanałach Piotra ‘izaka’ Skowyrskiego zarówno w serwisie Twitch, jak i Youtube.

Rozpocznie się 27 maja i potrwa do 2 czerwca. 16 drużyn zagra o nagrody z puli wynoszącej 250 tysięcy dolarów oraz slot na IEM Cologne 2024. Turniej podzielony będzie na fazę grupową, w której drużyny będą podzielone na dwie grupy po osiem zespołów. Trzy najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do fazy play-off.

Mocnym faworytem turnieju wydaje się MOUZ, które jest ostatnio na fali. “Myszy” Kamila “siuhego” Szkaradka wygrały niedawno m.in. ESL Pro League. Ich zapędy postarają się powstrzymać inne marki z czołówki. Mowa tu przede wszystkim o FaZe Clan, Natus Vincere, Vitality czy G2 Esports. Jedno jest pewne – tytuł z ubiegłego roku nie zostanie obroniony, bowiem ten zdobyło wtedy ENCE, a w tegorocznej edycji ekipy z czterema Polakami w składzie na amerykańskiej ziemi zabraknie.

Polacy za oceanem

Poza wspomnianym “siuhym”, na IEM Dallas 2024 pojawi się jeszcze trzech Polaków. Jeden zawodnik, czyli Szymon “kRaSnaL” Mrozek z Monte oraz dwóch trenerów – Filip “NEO” Kubski z FaZe Clan i Wiktor “TaZ” Wojtas z G2 Esports.

Pełna lista drużyn uczestniczących w turnieju to: MOUZ, FaZe Clan, Natus Vincere, Vitality, G2 Esports, Spirit, Complexity, Virtus.pro, Team Liquid, Heroic, Falcons, FlyQuest, M80, BIG, Monte oraz 9z.

Polska transmisja IEM Dallas

Prawa do polskiej transmisji nabyła agencja Fantasyexpo, a za jej realizację odpowiedzialne będzie GX Studio. Mecze będą pokazywane na kanałach Piotra “Izaka” Skowyrskiego w serwisach Twitch i YouTube. Skład komentatorski stworzą: Łukasz “Hermes” Pożyczek, Radek “Mad1” Florkowski, Kuba “Kubik” Kubiak, Jakub “Swelder” Grzegorski, Maciej “Morgen” Żuchowski, Olaf “Szeregowy” Ostrowski, Sławek “Troglodyta” Bąk, Mikołaj “URF” Palimąka, Jakub “Thoreq” Gertych, Dominik “Assasino” Gryzełko oraz Szczepan “Cherry” Wałęga.

Partnerami polskiej transmisji z IEM Dallas 2024 są Hellcase, logitech G, Alior Bank, a patronat medialny objął serwis Cybersport oraz radio RMF MAXX.

Wakacje w tej branży nigdy nie trwają długo, więc żadna z drużyn nie chce na nie pójść w złych humorach, będąc zawiedzionym swoimi wynikami. Szykuje się zatem wiele zaciętych pojedynków i zwrotów akcji, które dostarczą wielu esportowych emocji. Warto odnotować, że jest to setny turniej z serii Intel Extreme Masters.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF