...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Ranking kont firmowych

Wielu przedsiębiorców nie wyobraża sobie funkcjonowania bez produktu finansowego, jakim jest konto firmowe. Z jego pomocą możliwe jest wygodne rozliczanie się i oddzielenie finansów prywatnych od firmowych. Z racji tego, że większość banków ma rachunek firmowy w swojej ofercie, wybór może być trudny. Z pomocą przychodzi ranking kont firmowych, dzięki któremu możliwe jest znalezienie najlepszego konta!

Jakie korzyści daje konto firmowe?

Konto firmowe daje wgląd w historię rachunków, obecne finanse, a także pozwala na wykonywanie przelewów. Banki coraz częściej rozszerzają funkcjonalności oferowanych przez siebie kont firmowych, dzięki czemu dostępne są również wygodne rozwiązania takie jak szybkie przelewy i płatności internetowe.

Poza powyższymi możliwościami, przedsiębiorcy mogą także ułatwić funkcjonowanie swoich firm i spółek, korzystając z automatycznych cyklicznych przelewów. Obok standardowych funkcji związanych z obsługą bankowości i przesyłem pieniędzy, dostępne są także lokaty, płatności zagraniczne i możliwość wypłacenia pieniędzy w formie fizycznej za pomocą bankomatu. Przeglądając ranking kont firmowych, warto zwracać uwagę na to, jakie opcje oferuje dany rachunek.

Czym jest ranking kont firmowych?

Internetowe zestawienie, określane jako ranking kont firmowych, zawiera najlepsze rachunki dla przedsiębiorców. Obecne w rankingach oferty to produkty finansowe cieszące się uznaniem nie tylko przedsiębiorców, lecz także specjalistów branżowych. Korzystanie z rankingów pozwala znaleźć konto firmowe, które cechuje się aktualnie najlepszymi warunkami.

Przedsiębiorcy zazwyczaj odpowiedzialni są za wiele kwestii związanych z prowadzoną działalnością. Ranking kont firmowych pozwala oszczędzić cenny czas, i znaleźć rachunek dopasowany do oczekiwań i potrzeb danego klienta. Internetowe rankingi dostępne są całodobowo z poziomu większości urządzeń z dostępem do internetu, takich jak smartfony, tablety i komputery osobiste. Najlepsze konta firmowe znaleźć można w rankingu na https://finhack.pl/ranking-kont-firmowych/ 

Ranking kont firmowych – na co zwracać uwagę?

Szukając rachunku dla firmy poprzez ranking kont firmowych, warto kierować się własnymi priorytetami aby znaleźć najlepiej dobraną usługę. Aby pomóc naszym czytelnikom, postanowiliśmy przygotować spis czynników, na jakie warto zwracać uwagę podczas wybierania konta firmowego.

Na co zwracać uwagę, wybierając konto firmowe?

  • przelewy – prowadzenie działalności gospodarczej zazwyczaj wiąże się z koniecznością wykonywania dużej ilości przelewów. Warto szukać konta, które nie obciąży przedsiębiorcy prowizjami za taką czynność. Mimo iż opłaty za poszczególne przelewy mogą wydawać się niewielkie, to w skali kilku lat budżet przedsiębiorcy może się w ten sposób uszczuplić o pokaźną sumę.
  • opłaty za konto – prowadzenie konta i powiązanej z nim karty płatniczej może skutkować naliczaniem miesięcznych opłat. Na szczęście, część banków oferuje swoim klientom konto firmowe za darmo, gdzie po spełnieniu odpowiednich warunków przedsiębiorcy nie dotyczą te koszty.
  • możliwości – bezpłatne przelewy na konto, tanie przewalutowania, i inne opcje mogą zaważyć na wyborze. Osoby ceniące sobie wygodę powinny zwracać uwagę na to, czy dane konto firmowe pozwala na zarządzanie nim i korzystanie z wszystkich możliwości za pomocą aplikacji mobilnej.

Ranking kont firmowych – specjalne promocje

Internetowy ranking kont firmowych ulega niezmiennej rotacji, ponieważ banki często zachęcają nowych klientów limitowanymi czasowo promocjami. Korzyści wynikające ze skorzystania z takiej specjalnej oferty są spore. Przedsiębiorcy mogą otrzymać dodatkową gotówkę, korzystać z funkcji bez darmowych opłat, czy też cieszyć się lepszymi warunkami prowadzenia konta. Często zdarza się, że konto firmowe założone w ramach promocji nie oferuje benefitów na czas stały, a jedynie na pierwszych kilka miesięcy. Warto dokładnie czytać regulaminy promocji i podpisywaną umowę, aby dobrze znać warunki działania takiego konta.

Co, jeśli znajdę lepsze konto w innym banku?

Warto pamiętać o tym, że w każdym momencie można takowe konto zamknąć, jednak z obowiązkowym 30-dniowym okresem wypowiedzenia. Ze względu na to, że rynek kont firmowych stale się zmienia, dobrze jest na bieżąco śledzić ranking kont firmowych, aby w razie potrzeby zmienić rachunek na korzystniejszy.

Czy konto firmowe jest obowiązkowe?

W niektórych przypadkach konto firmowe nie będzie obowiązkowe. Osoby, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, mogą rozliczać się z Urzędem Skarbowym i ZUSem za pomocą konta prywatnego. Takie działanie nie zawsze jest wygodne, i utrudnia oddzielenie życia prywatnego od zawodowego. Dla większej wygody, warto zajrzeć w ranking kont firmowych i wybrać dogodny rachunek dla swojej firmy.

Dla jakich podmiotów konto firmowe jest obowiązkowe?

  • spółki cywilne
  • spółki z.o.o.
  • spółki jawne
  • fundacje

Jak założyć konto firmowe?

Jeżeli poprzez ranking kont osobistych przedsiębiorca wybrał interesującą go ofertę, to kolejnym krokiem będzie założenie rachunku. Coraz częściej możliwe jest złożenie odpowiedniego wniosku przez internet, co jest znacznie prostsze i szybsze niż wypełnianie formalności w placówce. Po wpisaniu we wniosku odpowiednich informacji i potwierdzeniu swojej tożsamości, można korzystać ze swojego konta firmowego. W niektórych przypadkach konieczne może być odwiedzenie placówki w celu zawarcia umowy w formie papierowej.

Ranking kont firmowych zawiera bezpośrednie odnośniki do stron banków. Oznacza to że w ciągu kilku sekund, klikając w odpowiedni przycisk, zostaniesz przeniesiony na witrynę umożliwiającą złożenie wniosku. W ten sposób będziesz mógł od razu zawnioskować i korzystać ze swojego konta niemal natychmiast!

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF