...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Startuje Ultraliga TFT oraz europejskie eliminacje do Mistrzostw Świata Teamfight Tactics: Losy

Ultraliga TFT

15 lutego na kanale Polsat Games rozpoczną się pierwsze profesjonalne rozgrywki w Teamfight Tactics w Polsce. Jednocześnie, w najbliższych dniach zaczną się kwalifikacje do Mistrzostw Świata TFT: Losy.

Już 15 lutego najlepsi polscy zawodnicy Teamfight Tactics powalczą o miano pierwszego Mistrza Ultraligii TFT, w turnieju organizowanym przez Riot Games i Polsat Games.
Ultraliga TFT to kontynuacja współpracy Polsatu i Riot Games, w wyniku której powstała profesjonalna liga League of Legends. Tym razem to właśnie najlepsi zawodnicy Teamfight Tactics po raz pierwszy będą mieli okazję zmierzyć się w zawodach tak wysokiej rangi, w dodatku transmitowanych na żywo za pośrednictwem kanałów Polsat Games (telewizja + internet).
Wszystkie mecze turnieju Ultraliga TFT będą transmitowane na kanale Polsat Games w poniedziałki o godzinie 18:00.

Do tej pory Ultraliga skierowana była tylko do fanów LoL-a, ale nie mogliśmy przejść obojętnie obok rozwoju innych tytułów ze stajni Riot Games. Zaangażowanie społeczności oraz cenne wsparcie Riotu zaowocowało nowym projektem. Chcemy, żeby Ultraliga w Teamfight Tactics stała się kolejną flagową produkcją stacji Polsat Games, która na stałe wpisze się w harmonogram najważniejszych polskich rozgrywek esportowych.

Marcin Kilar, Dyrektor Operacyjny w firmie Frenzy

Format Turnieju Kwalifikacyjnego – Ultraliga TFT

W Ultralidze TFT udział weźmie 16 graczy z serwerów EUW i EUNE. Do turnieju dołączyć będą mogli na dwa sposoby: 8 najlepszych graczy (według rankingu w grze) otrzyma zaproszenia do udziału w turnieju, pozostali uczestnicy zostaną wyłonieni w drodze otwartych kwalifikacji, w których będzie mogło wziąć udział nawet 128 graczy spełniających wymogi rangi: Diament I na serwerze EUW oraz Master na serwerze EUNE.

Kwalifikacje składają się z czterech otwartych turniejów kwalifikacyjnych oraz dwóch turniejów kwalifikacyjnych dla najlepszych spośród tych, którzy nie doszli do finału drabinki turniejowej. Ostateczna ósemka zawodników, którzy trafią do Ultraligi TFT składać się będzie z 4 graczy, którzy wygrają drabinkę turniejową, oraz z 4, którzy wygrają turnieje kwalifikacyjne dla tzw. „lucky loosers”.

Ultraliga TFT odbędzie się między 15.02, a 05.04, czyli na przestrzeni patchy 11.3-11.7.
Zwycięzcy Ultraligi TFT automatycznie zakwalifikują się do międzynarodowych zawodów, w których będą mierzyć się z najlepszymi zawodnikami z Europy Środkowo-Wschodniej i Bałkanów. Więcej szczegółów na temat tych rozgrywek zostanie ogłoszone wkrótce.

Mistrzostwa Teamfight Tactics: Losy – Europejskie Kwalifikacje

Równocześnie zaczynają się europejskie kwalifikacje do Mistrzostw Świata TFT: Losy. To pierwsze zawody, w których do regionów EUNE, EUW i CIS dołączą gracze z Turcji. Pełny opis oraz FAQ turnieju znajduje się na oficjalnej stronie League of Legends.

W Mistrzostwach weźmie udział 64 najlepszych graczy z Europy ― w tym 40 graczy z EUW, 10 z EUNE, 10 z TR i 4 z CIS. Proces kwalifikacji rozpocznie się od patcha, który zostanie wypuszczony 18 stycznia i wprowadzi miękki reset rankingu. Sam cykl rozgrywek kwalifikacyjnych rozpocznie się we wtorek 26 stycznia o godzinie 00:01 CET.

Proces kwalifikacji uczestników w Europie zajmie 4 tygodnie. Trzykrotnie, w każdy poniedziałek, rejestrowana będzie punktacja najlepszych graczy na serwerach. 150 zawodników na serwerze EUW, po 100 na TR i EUNE oraz 50 z CIS. Aby brać udział w rankingu gracze będą musieli w danym tygodniu rozegrać przynajmniej 10 gier. Od pozycji w rankingu zależy ilość punktów, które zawodnicy dostaną, aby zakwalifikować się do Mistrzostw. Zawodnicy nieaktywni, lub korzystający z drugorzędnych kont nie będą otrzymywać punktów w rankingu.

Po wyłonieniu 64 najlepszych zawodników rozpocznie się międzynarodowy turniej, w którym zawodnicy zmierzą się o pulę nagród wynoszącą 30 000 euro. Lwia część nagrody – 15 000 przypadnie zwycięzcy, podczas gdy pozostałym uczestnikom przypadnie proporcjonalnie mniejsza część puli nagród.
Zasady udziału w kwalifikacjach są zamieszczone w Globalnej polityce dotyczącej graczy TFT.


Źródło: Informacja prasowa Lighthouse

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF