...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Telewizor LG OLED i konsola Xbox Series X gwarantują najwyższy poziom satysfakcji z gier

LG OLED Xbox series X

Doskonała jakość obrazu, niesamowite efekty dźwiękowe i najnowsze funkcje gamingowe w telewizorze LG OLED oraz konsoli Xbox to dla graczy spełnienie marzeń. Firma LG Electronics i marka Xbox podpisały umowę o współpracy marketingowej na zasadach wyłączności. Jej celem jest podkreślenie niepowtarzalnych wrażeń, jakie zapewni użytkownikom długo oczekiwana konsola Xbox Series X w połączeniu z telewizorem LG OLED.

Wyrazem partnerstwa będą działania marketingowe w kluczowych krajach Europy, Afryki, Bliskiego Wschodu oraz Azji i Pacyfiku.* W regionach tych LG OLED stanie się telewizorem rekomendowanym do nowej konsoli firmy Microsoft. W sklepach detalicznych zostaną zorganizowane specjalne pokazy. Konsumenci osobiście doświadczą niesamowitych emocji, dzięki najbardziej zaawansowanym technologicznie telewizorom LG OLED z roku 2020 w połączeniu z najnowszą, najwydajniejszą konsolą Xbox.

Zarówno na okazjonalnych, jak i tych bardziej ambitnych graczy czekają zupełnie nowe doznania gamingowe. A to za sprawą niezwykle krótkiego czasu reakcji (1 milisekundy), małemu opóźnieniu sygnału wejściowego oraz zgodności z najnowszą specyfikacją HDMI – w tym z technologią VRR (Variable Refresh Rate), trybem ALLM (Auto Low Latency Mode) i zwrotnym kanałem audio eARC. Wymienione parametry zapewniają wyższą jakość obrazu i dźwięku oraz umożliwiają jeszcze szybszą reakcję podczas gier. Funkcje obsługiwane są przez cztery porty. Dzięki temu do telewizorów LG OLED można jednocześnie podłączyć kilka zestawów sprzętu – od konsol po komputery PC.

Duża moc obliczeniowa procesorów w konsoli i telewizorze pozwala na wyświetlanie gier w rozdzielczości 4K z prędkością do 120 klatek na sekundę. Tym samym zapewnia użytkownikom pełną satysfakcję z produkcji wykorzystujących nowoczesną technologię Ray-Tracing. Telewizory LG OLED z roku 2020 jako pierwsze obsługują profil HGiG. Jako członkowie – założyciele HDR Gaming Interest Group, firmy LG i Microsoft są przekonane, że najnowsze gry z obrazem HDR będą wyglądać dokładnie tak, jak zamierzali ich twórcy.

LG OLED dzięki matrycy z samoświęcącymi pikselami zapewnia doskonałą jakość obrazu – prezentuje żywe, naturalne kolory i nieskończony kontrast. Co więcej, telewizor LG OLED i konsola Xbox Series X są pierwszymi urządzeniami gamingowymi z obsługą formatu Dolby Vision i systemu Dolby Atmos. To sprawia, że dynamika obrazu i dźwięku jeszcze bardziej angażują emocjonalnie gracza.**

W związku z występującym problemem zmęczenia wzroku podczas grania, wszystkie modele LG OLED z roku 2020 wyposażone zostały w specjalne matryce z certyfikatem Eye Comfort Display międzynarodowego laboratorium badawczego TÜV Rhineland. Gwarantuje to spełnienie surowych kryteriów dotyczących ochrony oczu. Certyfikat poświadcza, że ekran nie migocze i emituje minimalną ilość niebieskiego światła. Obraz na telewizorach OLED charakteryzuje się także szeroką paletą wyświetlanych barw, znakomitym odwzorowaniem HDR oraz stałą jakością nawet pod szerokim kątem. Aby dodatkowo potwierdzić bezpieczeństwo dla wzroku, modele LG OLED zostały zweryfikowane również przez firmę Underwriters Laboratories (UL). Wykazała ona brak migotania i niską emisję światła niebieskiego, co oznacza, że nie ma zagrożenia fotobiologicznego.

Podczas prac nad telewizorami OLED bardzo poważnie traktujemy potrzeby graczy. Dzięki temu mogliśmy zostać oficjalnym partnerem konsoli Xbox Series X, a współpraca ta ma dla nas duże znaczenie. Jesteśmy przekonani, że podwyższona jakość obrazu za sprawą połączenia telewizora LG OLED i konsoli Xbox Series X powali graczy na kolana.

S.P. Baik, szef oddziału planowania produktów TV w dziale Home Entertainment firmy LG

* Umową objęte są m.in. następujące kraje: Australia, Austria, Belgia, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Indie, Irlandia, Izrael, Włochy, Japonia, Holandia, Nowa Zelandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rosja, Arabia Saudyjska, Singapur, Słowacja, RPA, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Turcja, ZEA i Wielka Brytania.

** W chwili wprowadzenia na rynek konsola Xbox Series X obsługuje system Dolby Atmos, a wkrótce zostanie zapewniona obsługa formatu Dolby Vision.


Źródło: informacja prasowa LG

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF