...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

TV dla operatorów ISP

W dniach 30-31 października w Wieliczce odbył się Pierwszy Kongres eTV czyli wydarzenie dedykowane operatorom internetowym (ISP) pragnącym wprowadzić usługę telewizji do swojej oferty i sprzedawać ją pod własną marką. Organizatorem spotkania była firma Everitum, a partnerami strategicznymi firmy EVIO Polska i Orange Polska.

Tematem głównym wydarzenia była kwestia budowania atrakcyjnej oferty TV mającej uzupełnić usługi skierowane do wymagającego użytkownika Internetu. Uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się jak tworzyć konkurencyjne pakiety programowe, jak skutecznie je promować we własnej sieci oraz jak budować własną lokalną markę.

Prezentację dotyczącą zagadnień wdrożenia usługi eTV, stworzonej właśnie dla operatorów ISP, poprowadził Mariusz Filipiak, Prezes Zarządu EVIO. Propozycja ta pozwala operatorom na uruchomienie telewizji we własnej sieci, bez konieczności inwestowania w kosztowne zaplecze technologiczne oraz zajmowania się czasochłonnymi kwestiami logistycznymi związanymi z pozyskaniem licencji od nadawców.

Popołudniowa sesja została podzielona na dwa równoległe szkolenia. Pierwsze z nich dotyczyło sprzedaży usług TV i zostało przeprowadzone jako trening związany z coachingiem sprzedażowym oraz doradztwem w sprawie organizacji działu sprzedaży. Szkolenie prowadzili trenerzy z wieloletnim praktycznym doświadczeniem w sprzedaży usług telekomunikacyjnych z firm Future Skills oraz SaleFormation, a także przedstawiciele nadawcy kanałów Canal+.

Drugi warsztat był dedykowany pracownikom działów technicznych i dotyczył technologicznych wymagań potrzebnych do wdrożenia, konfiguracji i obsługi usługi eTV. Eksperci z działu technicznego EVIO na podstawie zgromadzonych case-study przedstawili cały proces uruchomienia telewizji cyfrowej w sieci ISP.

Podczas kongresu zaplanowano także wydarzenia towarzyszące skupione wokół zagadnień dotyczących przyszłości TV. Odpowiedzi na pytania o współistnienie tradycyjnej telewizji i treści dystrybuowanych w Internecie szukali uczestnicy debatypt. „Jakiej telewizji chce abonent?” czyli Paweł Tutka (HbbTV), Karol Wyszyński (LifeTube) oraz Radosław Juźwin (NC+). Moderatorem był Janusz Kołodziej, redaktor naczelny magazynu TELEPRO. Dobrym przykładem angażujących trendów, których oczekują współcześni odbiorcy był pokaz trzech projektów crossmedialnych zaprezentowanych podczas Filmteractive Market 2014. Inicjatywy te oparte są w głównej mierze na treściach wideo, idealnie integrują się z innymi formami komunikacji z odbiorcami i tworzą razem całość wzmacniającą interakcję.

Pierwszy Kongres eTV zakończyła wieczorna integracja w salach Kopalni Soli Wieliczki, która na tę okazję została przemieniona w iście przerażający plan filmowy rodem z krwawego horroru. Organizatorzy zaserwowali takie atrakcje jak pokaz światła i dźwięku w cmentarnej mgle, występ wiecznie żywego Michaela Jacksona oraz przejście tunelu strachu wypełnionego profesjonalnie ucharakteryzowanymi zombie.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF