...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Ubisoft aktualizuje swoją scenę e-sportową

Ubisoft gry

E-sportowy dział Ubisoftu pod kierownictwem Xaviera Daniele planuje duże zmiany w systemie turniejów. Celem jest ujednolicenie kierunku dla wszystkich działań regionalnych. Co to może oznaczać?

Xavier Daniele, dotychczasowy dyrektor ds. e-sportu w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) powołał specjalny dział. Jego celem jest nadanie wspólnego kierunku wszystkim podmiotom e-sportowym Ubisoftu. W firmie wszystko zaczęło się sypać po tym jak biura w regionie EMEA i NCSA zostały przejęte przez główne zarządy swoich regionów. To wszystko wywołało zaburzenie komunikacji pomiędzy poszczególnymi ligami. Doszło do tego, że w 2020 Ubisoft posiadał cztery ligi posiadające zupełnie różne formaty!

Skonsolidowany zespół ds. e-sportu podejmie się wyzwania na wszelkich płaszczyznach organizacji struktury e-sportowej w firmie. Do ich zadań należeć będą produkcja treści, planowanie wydarzeń, formatów przy jednoczesnym wspieraniu oddziałów odpowiedzialnych za produkcję gier. Celem jest wspomniane wcześniej ujednolicenie lig i uformowanie oddziałów sceny e-sportowej tak, by przypominały charakterem działania jedną, zwartą organizację.

Od sześciu lat prowadzimy działania e-sportowe na całym świecie na wielu płaszczyznach. W tym: na turniejach amatorkich, półprofesjonalnych i profesjonalnych. Jeśli spojrzymy na nasz flagowy projekt – Rainbow Six Siege, możemy śmiało powiedzieć, że wraz z naszą społecznością, graczami profesjonalnymi i organizacjami partnerskimi zbudowaliśmy cały ekosystem od zera, krok po kroku.

Xavier Daniele, Ubisoft, Dyrektor Działu ds. E-sportu 

Scena Rainbow Six Siege rozpoczyna swój 7 rok działania. W grze istnieją 4 ligi, w których bierze udział ponad 60 drużyn. Poza tym tytułem scentralizowany dział będzie również pracował nad turniejami gier Brawlhalla, Trackmania i For Honor oraz nad innymi, przyszłymi tytułami e-sportowymi Ubisoftu.

 

 

Adam Daniluk