...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Zamień kanapę na matę – zadbaj o swoje zdrowie podczas pracy zdalnej

trening praca zdalna

Ostatnimi czasy wszyscy się trochę zasiedzieliśmy. Praca zdalna w wielu osobach wyzwala małego leniuszka, a zimowa, nie zawsze przyjemna aura nie sprawia, że chce się spędzać czas wolny na aktywnościach na świeżym powietrzu. Jednak grunt to zacząć.

Nie daj się leniuchowi!

Każdy z nas, zwłaszcza jeśli pracuje zdalnie i spędza sporo czasu przed ekranem monitora, powinien zadbać o balans w życiu zawodowym i prywatnymi. Ruch to zdrowie, ale również pomaga zadbać o higienę umysłową. W pracy zdalnej szczególnie ważną. Wskocz więc w buty do biegania i zadbaj o codzienną dawkę aktywności fizycznej.

50 minut pracy, 10 minut ćwiczeń

Dobrą praktyką jest robienie sobie krótkich, nawet kilkuminutowych przerw w trakcie pracy, by pomóc swojemu ciału odpocząć od ciągłego siedzenia. Na YouTube można znaleźć wiele propozycji ćwiczeń, które można w prosty sposób wprowadzić w codzienne nawyki, pomiędzy wysyłaniem kolejnych maili. W wykonywaniu ich na pewno pomoże ci odpowiedni strój. Choć odzież sportowa dla wielu z nas stała się pewnego rodzaju codziennym mundurkiem, są osoby, które wolą home office traktować jak wyjście do biura i ubierać się tak jakby wychodzili codziennie z domu. Niektórych zmusza do tego po prostu sytuacja. Klasycznym stał się zestaw, w którym łączona jest koszula i dresy sportowe.

Nasze szafy przeszły gruntowną odmianę. Na dobre zagościły w nich bluzy dresowe zamiast koszul. Wiele kobiet pokochało staniki sportowe i legginsy sportowe noszone na co dzień. Trudno się teraz odzwyczaić od takiej wygody. I nie ma w tym nic dziwnego. Odzież sportowa damska, która obecnie jest dostępna na rynku, jest naprawdę dobra jakościowo i sprawia, że noszenie ich i ćwiczenia to przyjemność. Nowe technologie wykorzystywane w procesie projektowania i produkcji takich ubrań czynią je wygodnymi i przyjemnymi dla ciała. Dobre ubrania sporotwe nie zostawiają po treningu czy po całodziennym noszeniu otarć, odgnieceń i przede wszystkim – oddychają. Dlatego tak często stają się naszym domowym outfitem.

Odzież sportowa męska to przede wszystkim spodnie i koszulki treningowe. O ile kobiety miewają potrzebę poczuć jakąś odmianę i zamieć home-office’owy dres na przykład na sukienkę to mężczyźni raczej nie odczuwają spontanicznej potrzeby założenia garnituru do pracy w domu. Choć oczywiście z powodu różnych obowiązków czasem może być to konieczne. Dlatego równie ważne będą dla nich kwestie wygody, jakości i tego czy materiał oddycha. Bardzo ważne jest to, by odzież sportowa, która ma nam służyć do treningów, czy to w domu czy na siłowni, nie krępowała ruchów i dobrze sprawdzała się w swoim podstawowym przeznaczeniu.

Zarówno kobiety jak i mężczyźni, niezależnie od preferencji i gustów w ubiorze, powinni zadbać o swoje zdrowie. Jeśli krótkie przerwy między pracą nie są dla nas, warto poświęcić dłużą chwilę rano bądź wieczorem na dzienny trening. Do dyspozycji mamy również szereg zajęć organizowanych na siłowniach. Możliwości jest całe mnóstwo, najważniejsze, to przekonać się do nich i spróbować. W ostateczności, dobry będzie nawet codzienny spacer.

Tym, którym zima niestraszna polecamy sporty zimowe

Tym strachliwym i ciepłolubnym również, z tym że rekomendujemy się ciepło ubrać. Najlepiej na cebulkę. Odzież narciarska ma to do siebie, że jest dość uniwersalna. Jej elementy można wykorzystać na nartach czy snowboardzie, ale także na zimowe wyprawy w góry. Świetnie sprawdzi się również podczas dłuższych wyjść z dziećmi i zabaw na śniegu i wieczornych spacerów. Dobre kurtki zimowe dla całej rodziny to podstawa. Warto zaopatrzyć się także w ciepłą odzież termiczną. Sklepy internetowe takiej jak SportStyleStory mają potężną i różnorodną ofertę, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Tak więc odziej się i działaj!

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF