...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

25 startupów otrzyma ponad 24 mln zł na dalszy rozwój

monety polskie złote

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości opublikowała listę projektów nagrodzonych w IV rundzie konkursu „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”. 25 młodych firm technologicznych z województwa podlaskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego oraz warmińsko-mazurskiego otrzyma wsparcie z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

W IV rundzie konkursu złożono 57 wniosków. Dofinansowanie PARP na łączną kwotę ponad 24 mln zł uzyskało 25 najlepszych projektów. Listę projektów można zobaczyć w sekcji Komunikaty dla działania Rozwój startupów w Polsce Wschodniej.

Konkurs umożliwia sfinansowanie rozwinięcia działalności biznesowej startupów, które zakończyły inkubację w ramach jednej z sześciu „Platform startowych” i chcą wprowadzić swój produkt na rynek krajowy lub zagraniczny.

Startupy na samym początku funkcjonowania poszukują przede wszystkim środków na rozwinięcie swojej działalności. Taką szansę daje ten program. Duże zainteresowanie zakończoną właśnie rundą pokazuje, jak wiele polskich młodych firm innowacyjnych jest głodnych sukcesu. Cieszymy się, że możemy ich wesprzeć na tej drodze.

Edyta Gniazdowska, kierownik w Departamencie Rozwoju Startupów

W konkursie „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej” firmy mogą otrzymać nawet 1 mln zł na sfinansowanie kosztów swojego przedsięwzięcia. Ich wkład musi wynosić co najmniej 15 proc. wydatków kwalifikowalnych projektu. Całkowita pula środków w konkursie wynosi 300 mln zł. Rozwiązania rekomendowane do dofinansowania w obecnej rundzie dotyczą takich obszarów jak m.in. medycyna i zdrowie, IT, handel, żywność oraz sport.

Inwestowanie w biotechnologiczne startupy jest kapitałochłonne dlatego pomoc takiej instytucji jak PARP daje nam możliwość zaistnienia na rynku i rozwijanie już opracowanych technologii jak i tworzenie nowych rozwiązań. Poziom Polskich biotechnologicznych startupów jest bardzo wysoki. Pomoc Państwa i takich instytucji jak PARP może przyczynić się do powstania „biotechnologicznej doliny krzemowej” w Polsce.

Agnieszka Jasińska, prezes spółki BioCellLab

Otrzymane dofinansowanie można przeznaczyć m.in. na usługi doradcze i eksperckie związane z rozwijaniem modelu biznesowego, wynagrodzenia personelu, środki trwałe, nabycie surowców, materiałów lub wartości niematerialnych i prawnych. Finasowanie PARP może także posłużyć startupom na organizację i przeprowadzenie działań służących zagranicznej ekspansji rynkowej.

1 sierpnia 2020 r. rozpoczęła się siódma runda naboru. W jej ramach wnioski o dofinansowanie startupy mogą składać do 30 września 2020 r.

LISTA PROJEKTÓW, KTÓRE ZOSTAŁY NAGRODZONE 


Źródło: informacja prasowa PARP

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF