...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

3M Poland ponownie wybrany Solidnym Pracodawcą Roku

17 listopada br. kapituła konkursu Solidnego Pracodawcy Roku po raz kolejny doceniła wyjątkową politykę personalną firmy 3M Poland. W jubileuszowej, XV edycji konkursu lider innowacyjnych technologii dla przemysłu otrzymał tytuł Solidnego Pracodawcy 2017.

W listopadzie br. poznaliśmy firmy, które zostały wyróżnione w jubileuszowej, XV edycji konkursu Solidny Pracodawca Roku. 3M Poland już po raz szósty został wyróżniony w tym prestiżowym, ogólnopolskim konkursie i otrzymał tytuł Solidnego Pracodawcy 2017.

Celem konkursu organizowanego pod patronatem dzienników „Rzeczpospolita” i „Parkiet”, jest wyłonienie najlepszych pracodawców na polskim rynku, których polityka personalna przekłada się na wizerunek firmy oraz jakość produktów i świadczonych usług. Przede wszystkim brano pod uwagę te firmy, które promują najciekawsze rozwiązania z zakresu HR i które dzielą się swoimi doświadczeniami w mediach.

Wzorcowa polityka personalna

Do programu może zgłosić się każda firma, jednak kandydatury są bardzo szczegółowo analizowane przez kapitułę programu, na podstawie licznych, wystandaryzowanych kryteriów. W wyborze laureatów brane są pod uwagę przede wszystkim warunki pracy w świetle przepisów BHP i prawa pracy, terminowość wypłat, warunki i świadczenia socjalne, możliwości rozwoju ścieżki kariery m.in. poprzez różnorodne i indywidualnie dobierane szkolenia pracowników, systemy motywacyjne, zewnętrzne i wewnętrzne opinie o firmie, wspieranie inicjatyw pracowniczych, działania CSR, a także dynamika zatrudnienia na przestrzeni ostatnich lat.

Budowanie zróżnicowanych, zaangażowanych i osiągających ponadprzeciętne wyniki zespołów stanowi jedną z podstawowych strategii biznesowych 3M. Wyróżnienie przyznane 3M Poland przez kapitułę konkursu Solidny Pracodawca Roku to dla nas powód do dumy i dowód na to, że firma 3M działa w sposób klarowny, rzetelny i profesjonalny. Dzięki temu, w oczach współpracujących z nami podmiotów jesteśmy wiarygodnym partnerem biznesowym – komentuje Małgorzata Golatowska, dyrektor ds. HR w 3M Poland.

Sukces firmy poprzez inwestycje w rozwój pracowników

Firma 3M od wielu lat wdraża programy mające na celu rozwój i zaangażowanie pracowników, a jej działania w obszarze polityki zarządzania zasobami ludzkimi są od wielu lat doceniane przez profesjonalistów HR. Oprócz otrzymywanego od kilku lat z rzędu tytułu Solidnego Pracodawcy Roku, firma 3M Poland zdobyła także tytuł TOP Pracodawcy w Polsce 2017 (PulsHR) oraz wyróżnienie Great Place to Work® w 2016 oraz 2017 roku.

***

O 3M w Polsce3M Poland Sp. z o.o. jest oddziałem międzynarodowego koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. W 2016 roku 3M obchodził 25-lecie działalności na polskim rynku. W tym czasie firma zainwestowała w naszym kraju ponad 500 mln USD. 3M w Polsce posiada cztery ośrodki produkcyjne: dwa we Wrocławiu, w Janinowie k/Grodziska Mazowieckiego oraz Rabce. Firma zatrudnia ponad 3 000 pracowników i oferuje około 10 000 produktów w ramach 5 grup biznesowych: Ochrona Zdrowia, Produkty Konsumenckie, Bezpieczeństwo i Grafika, Przemysł, Elektronika i Energetyka. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy. W czerwcu 2013 roku we Wrocławiu swoją działalność rozpoczęło nowoczesne Centrum Innowacji 3M, przestrzeń w której firma prezentuje innowacyjne technologie i rozwiązania. Trzy lata później, również we Wrocławiu, koncern uruchomił jeden z trzech globalnych Centrów Usług Wspólnych 3M, a we wrześniu 2017 r. Centrum Szkoleniowe 3M na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Zaangażowanie i wkład firmy w rozwój polskiej gospodarki zostały wielokrotnie nagrodzone. Na przestrzeni ostatnich lat, 3M Poland otrzymał m.in. w 2016 roku wyróżnienie PAIIZ za całokształt działalności oraz Wektor 2016 za współpracę z biznesem i lokalną społecznością, a w 2015 roku odznakę honorową za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej przyznaną przez Ministerstwo Rozwoju. Firma 3M Poland tworzy dla swoich pracowników doskonałe warunki pracy i możliwości rozwoju, czego dowodzi otrzymywanie przez kilka lat z rzędu tytułu Solidnego Pracodawcy czy podwójnego wyróżnienia Great Place to Work® w 2017 oraz 2016 roku. Działalność firmy 3M Poland jest doceniana także przez organizacje branżowe. W 2017 roku projekt marketingowy 3M pod hasłem „Starcie Szlifierzy” wyróżniono Brązowym Mieczem KTR. Rok wcześniej projekt ten został nagrodzony przez Związek Firm PR Srebrnym oraz Złotym Spinaczem, a kampania reklamowa promująca naukowe rozwiązania firmy 3M zdobyła brązową statuetkę Effie®.

O firmie 3M 

W ramach struktur 3M wykorzystujemy i dzielimy się odkryciami naukowymi naszej firmy, aby ulepszać codzienne życie milionów ludzi na całym świecie. Wartość sprzedaży 3M sięga ponad 30 miliardów dolarów, a 90 000 naszych pracowników efektywnie współpracuje z Klientami na całym świecie. Więcej na temat kreatywnych i odpowiadających na światowe problemy rozwiązań 3M – można przeczytać na stronie internetowej www.3M.com lub obserwując kanał firmy na Twitterze pod nazwą @3M lub @3MNewsroom.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF