...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Adrino wprowadza pierwszy produkt rozliczany za widzialne odsłony

Adrino pierwszy produkt rozliczany za widzialne odsłony

Adrino, największa w Polsce sieć reklamy native i rich media, poinformowała o wprowadzeniu nowych produktów Commercial Break, zapewniających bardzo wysokie wskaźniki wyświetleń na ekranie (viewability). Nowy format będzie rozliczany m.in. w modelu vCPM (View Cost Per Mille), dzięki temu klienci będą płacili tylko za odsłony reklamy, które faktycznie pojawią się użytkownikom na ekranach urządzeń stacjonarnych oraz mobilnych. Za mierzenie efektów odpowiada firma Meetrics.

Adrino oferuje formaty Commercial Break zarówno w wersji desktop, jak i mobile. Wśród oferowanych rozwiązań są pakiety: Standard, Full Page oraz Premium, różniące się między sobą wielkością wyświetlonej grafiki. Wszystkie formaty obsługują HTML5, a co za tym idzie, pozwalają na wykorzystanie zaawansowanych kreacji rich mediowych. Rozwiązanie to jest dostępne między innymi na takich portalach, jak eGospodarka.pl, Spidersweb.pl, Styl.fm, Pacjenci.pl, Teleman.pl, Auto.com.pl, Gram.pl oraz w Grupie Eurozet.

Nasze kreacje są szyte na miarę oczekiwań klientów pod zamawiane przez nich kampanie. Dzięki połączeniu trzech kluczowych cech: angażującej, atrakcyjnej wizualnie kreacji, formatu o bardzo wysokim viewability oraz zasięgu wydawców z naszej sieci, klienci zyskują gwarancję dotarcia do konsumentów z odpowiednim komunikatem.

 Dorota Łoboda-Kąkowicz, Managing Director w Adrino

Partnerem Adrino, który odpowiada za pomiary viewability, jest firma Meetrics. Rozwiązanie Meetrics jest niezależnym narzędziem, spełniającym standardy m.in. IAB oraz Media Rating Council i jest powszechnie wykorzystywane przez reklamodawców oraz agencje reklamowe w Europie. Testowe pomiary formatów Commercial Break od Adrino metodologią Meetrics dają wyniki viewability na poziomie 90%.

Według raportu Viewability Benchmarks, który przygotowujemy co kwartał, w czwartym kwartale 2019 roku średni wskaźnik viewability dla Polski wynosił 54% (56% dla urządzeń stacjonarnych, 53% dla urządzeń mobilnych). Zatem blisko połowa odsłon, za które w standardowym modelu rozliczeń CPM (Cost Per Mille) płacą reklamodawcy, jest niewidoczna. Pod tym kątem model vCPM, wsparty certyfikowanym pomiarem, jest bardziej transparentny i zasadny. Wprowadzenie tego modelu przez Adrino, jest efektem m.in. naszej długotrwałej współpracy nad monitoringiem i optymalizacją jakości powierzchni.

Hubert Świtalski, Country Manager Poland w Meetrics

Model rozliczeń vCPM dla produktów Commercial Break został wprowadzony przez Adrino w odpowiedzi na oczekiwania klientów. Dzięki płatności za faktycznie wyświetlone odsłony nasi klienci będą mogli efektywniej planować swoje kampanie reklamowe. Mamy nadzieje, że nasza propozycja spotka się z uznaniem i już teraz mogę powiedzieć, że to dopiero początek zmian, które planujemy na 2020 rok!

 Dorota Łoboda-Kąkowicz, Managing Director w Adrino


Źródło: informacja prasowa Adrino

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF