...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Agencja pozycjonująca – dobrowolny wybór vs. konieczna decyzja

Wielu biznesmenów dysponujących skromnym budżetem lub dopiero rozpoczynających prowadzenie biznesu online zastanawia się, czy inwestycja we współpracę z agencją SEO ma sens. Niektórzy podejmują się samodzielnego procesu optymalizacji stron pod kątem wyników wyszukiwarek, choć nierzadko kończy się to po prostu niepowodzeniem. Aby uniknąć porażki na samym starcie i znaleźć się wysoko w wynikach SERP, kluczowym staje się nawiązanie relacji z zespołem profesjonalistów. Postaramy się udzielić wyczerpującej odpowiedzi na pytanie dotyczące wpływu agencji marketingowej na dalszy rozwój Twojego przedsiębiorstwa w Internecie. Nie pozwól, aby wkład w prowadzoną działalność w sieci poszedł na marne.

SEO – prosta definicja, pełne zrozumienie

SEO stanowi rozwinięcie anglojęzycznego akronimu – Search Engine Optimization i oznacza optymalizację strony pod kątem wyszukiwarek. W uproszczeniu to wachlarz czynności podejmowanych w celu zajęcia przez stronę wysokiego miejsca w rankingu Google. Nie należy to do najprostszych marketingowych praktyk. Konieczne staje się przyswojenie informacji na temat działania SEO (na stronie i poza nią) oraz systematyczne podążanie za bieżącymi trendami.

Agencja SEO, czyli jak dokonać dobrego wyboru?

Agencja SEO zajmuje się procesem planowania, a następnie wdrażania złożonych strategii pozycjonowania stron WWW. Cel jest prosty i wszystkim znany, czyli dotarcie witryny na wysoką pozycję na liście wyników wyszukiwania. Aby jednak wybór firmy był w pełni świadomy, należy wziąć pod uwagę: sposób porozumiewania się z klientem, oferowane usługi, doświadczenie, opinie ze strony dotychczasowych konsumentów usług. Korzystny okazuje się wgląd w dotychczasowe projekty specjalistów z zakresu SEO.

Znak ostrzegawczy przy wyborze firmy pozycjonującej

Czerwona lampka powinna zapalić się w momencie, kiedy podczas pierwszych rozmów z zespołem SEO usłyszysz o natychmiastowych rezultatach wdrażanej strategii. Jeżeli mamy na myśli skuteczne pozycjonowanie, to nie powinniśmy oczekiwać efektów w trybie natychmiastowym. Co więcej, często pierwszych wyników możemy spodziewać się nawet po upływie pół roku. Wadą są również zawierane długookresowe umowy, z których chęć szybszego zakończenia będzie skutkować finansowymi karami.

 

Przedsiębiorcy cenią sobie nie tylko profesjonalne, lecz bardzo indywidualne podejście do ich biznesu. Z tego względu umiejętność komunikacji z klientem często stanowi clou satysfakcji z nawiązywanych kontaktów biznesowych. Duże znaczenie mają także metody oraz narzędzia, którymi posługują się specjaliści w procesie optymalizacji witryn internetowych. Jeżeli zatem dana agencja nie dysponuje zestawem instrumentów marketingowych, nie podejmuje się dogłębnej analizy strony i nie dostosowuje następnych kroków do zdefiniowanych celów biznesowych firmy, to nie warto angażować się w nawiązywanie z nią współpracy. Przeanalizuj dostępne warianty na rynku i dokonaj świadomego wyboru swojego biznesowego kompana!

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF