...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Agencja SEM – jak sprawdzić jej pracę, jak weryfikować skuteczność?

komputer i google

Agencja SEM z całą pewnością może przyczynić się do zwiększenia widoczności strony internetowej w sieci. Każda strona internetowa powinna być łatwa do odnalezienia oraz przede wszystkim służyć internautom. Do realizacji tego zadania wykorzystywane jest właśnie pozycjonowanie stron internetowych. To dzięki temu możemy zwiększyć liczbę odwiedzających stronę użytkowników, a więc naszych potencjalnych klientów. Optymalizacja strony pozwoli na lepsze wypromowanie firmy, marki, znajdujących się w asortymencie produktów oraz usług.

Agencja SEM zrealizuje skuteczne kampanie reklamowe, pozwalając tym samym na dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa. W jaki sposób wybrać odpowiedniego partnera, który pomoże nam osiągnąć sukces? Czy istnieje metoda na sprawdzenie skuteczności prowadzonych działań?

Czym jest agencja SEM?

Agencja SEM swoim działaniem obejmuje kampanie płatne i te z obszaru SEO, czyli wszystkie działania, które związane są z promocją stron internetowych. W rezultacie osiągnąć można lepszą widoczność witryny, co w dużej mierze przekłada się także na rozwój przedsiębiorstwa. Poszczególne cele udaje się osiągać między innymi poprzez zwiększanie ruchu organicznego na stronie, optymalizację witryny, działania z zakresu content marketingu lub też płatne kampanie reklamowe. Agencja dokładnie przeanalizuje aktualną sytuację konkretnego przedsiębiorstwa, a także jego pozycję względem konkurencji. Przeprowadzony zostanie również audyt SEO witryny, który pozwoli zarekomendować konkretne rozwiązania. W rezultacie marka stanie się zdecydowanie bardziej rozpoznawalna na rynku, natomiast firma zyska dostęp do większej liczby potencjalnych klientów.

Jak wybrać odpowiednią agencję SEM?

Poszukując odpowiednio przeprowadzonych działań seo/sem, należy skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów. Dobra agencja pozwoli na osiągnięcie zadowalających rezultatów, choć oczywiście trzeba liczyć się z faktem, że efekty nie przyjdą z dnia na dzień. Uzyskanie profesjonalnej pomocy wiąże się również ze stałym monitorowaniem wdrożonych rozwiązań. Agencja powinna zatem na bieżąco raportować efekty swoich działań. Dobrze sprawdzić branżowe fora internetowe oraz portale społecznościowe, które pomogą w wyborze polecanej przez klientów firmy. Dzięki temu zwiększenie ruchu i uzyskanie najwyższej pozycji, a także zdobycie nowych klientów stanie się zdecydowanie prostsze.

Jak zweryfikować skuteczność działania agencji SEM?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że uzyskanie większej widoczności lub zwiększenie ruchu na stronie internetowej jest procesem, który musi trochę potrwać. Optymalizacja niestety nie przekłada się na uzyskanie natychmiastowych rezultatów. Weryfikację skuteczności działania agencji można przeprowadzić na różne sposoby. To między innymi sprawdzenie widoczności strony w wynikach organicznych w wyszukiwarce Google, sprawdzenie ruchu na stronie oraz pozycji fraz. Wykorzystać można wiele różnego rodzaju narzędzi. Do analizy statystyk serwisu www służy na przykład Google Analytics. Pozwala on na sprawdzenie jakości oraz ilości generowanego ruchu. Efektywność działań pozycjonerów można również sprawdzić za pomocą Google Search Console. Dostępne są także darmowe narzędzia, które dokonają szczegółowej analizy witryny pod kątem seo oraz wygenerują raport, w którym przyznana zostanie ocena punktowa w kategoriach takich, jak szybkość działania strony, popularność w mediach społecznościowych, autorytet strony oraz optymalizacja on-site.


Źródło: Harbingers

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF