Aleja Ludzi Zmieniających Świat w ogrodach Pałacu w Wilanowie wzbogacona o nowo posadzone graby pospolite

Drzewa posadzone w rejonie boskietów na dolnym tarasie ogrodu barokowego przy Jeziorze Wilanowskim w Warszawie są wieczną pamiątką wygranej w konkursie Sukces Pisany Szminką. Tylko w tegorocznej edycji wpłynęły aż 3 tys. nominacji. Aleja Ludzi Zmieniających Świat liczy już 44 drzewka.
Konkurs Sukces Pisany Szminką jest najstarszą i największą w Polsce inicjatywą wspierającą kobiety. Już od 17 lat nagradza przedsiębiorczynie, aktywistki, działaczki społeczne, edukatorki, a także liderki i liderów oraz organizacje, które odważnie kształtują przyszłość, walcząc o równość, różnorodność i włączenie. To wyróżnienie dla ludzi zmieniających świat na lepsze.
Od 2023 roku tradycyjne statuetki zostały zastąpione żywymi i ponadczasowymi nagrodami – grabami pospolitymi, które co roku są zasadzane w Alei Ludzi Zmieniających Świat na terenie kompleksu pałacowo-ogrodowego Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Jest to wieczna pamiątka wygranej, która przetrwa kolejne pokolenia. W samej XVI edycji konkursu nominowanych było 3 tys. osób, w sumie wręczono już 180 nagród, w tym 44 w formie własnego drzewa w Alei.
– Aleja Ludzi Zmieniających Świat to niezwykłe miejsce, które od lat tworzymy w ogrodach Muzeum Pałacu w Wilanowie, historycznej rezydencji Króla Jana III i jego żony Marysieńki. To właśnie tutaj laureatki i laureaci mają zaszczyt posadzić swoje drzewo – żywy symbol ich pracy, odwagi i wpływu, jaki wywierają na świat. Długowieczne graby mają za zadanie przypominać innym o liderkach i liderach, którzy swoimi decyzjami, talentem i siłą zmieniają rzeczywistość. Bo przecież o to chodzi: by nasza praca miała sens, pozostawiała ślad i inspirowała innych do działania. Jestem dumna, że Sukces Pisany Szminką to jedyny konkurs, w którym wręcza się tak ponadczasowe statuetki – komentuje Olga Kozierowska, pomysłodawczyni konkursu Sukces Pisany Szminką, prezeska Fundacji WłączeniPlus.
Aleja Ludzi Zmieniających Świat zlokalizowana jest w rejonie boskietów na dolnym tarasie ogrodu barokowego przy Jeziorze Wilanowskim. Jej dokładną lokalizację można sprawdzić w aplikacji.
XVI edycja konkursu Sukces Pisany Szminką
Od 17 lat konkurs Sukces Pisany Szminką nagradza przedsiębiorczynie, aktywistki, działaczki społeczne, edukatorki, a także liderki i liderów oraz organizacje, które odważnie kształtują przyszłość, walcząc o równość, różnorodność i włączenie. To wyróżnienie dla ludzi zmieniających świat na lepsze. Więcej o konkursie można dowiedzieć się na: www.konkurs.sukcespisanyszminka.pl.
Organizator konkursu: Fundacja WłączeniPlus
Partner strategiczny: Mastercard
Partner merytoryczny: PwC
Partnerzy kategorii: Altkom Akademia, Autopay, Blik, BNP Paribas, DPD Polska, Google Cloud, home.pl, Isla, Lidl, L’Oréal, Orange
Partnerzy konkursu: Vital Voices, Perspektywy Women in Tech
Patronat Honorowy Konkursu: Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy
Patronat gali: Polska Prezydencja w Radzie Unii Europejskiej
Partnerzy gali: W.KRUK, Teatr 6. piętro, Lipton
Patroni medialni: TVN Discovery, WP, Twój Styl, Trójka Polskie Radio, Radio Kolor, MamStartup, Focus, Chip, Brief, ITwiz, Strona Kobiet Polska Press, Viva!, Glamour, Party.
Misją Fundacji WłączeniPlus jest promowanie różnorodności jako fundamentalnej wartości organizacyjnej, uczynienie równości normą, a włączania kluczowym elementem drogi do sukcesu w wymiarze biznesowym i indywidualnym. Tworzymy programy edukacyjne, ogólnopolskie kampanie społeczne i projekty dedykowane indywidualnym potrzebom firm współpracujących.
Fundacja WłączeniPlus wyrasta z organizacji Sukces Pisany Szminką, stworzonej przez Olgę Kozierowską w 2008 roku.
www.wlaczeniplus.pl | www.sukcespisanyszminka.pl | www.konkurs.sukcespisanyszminka.pl