...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Bank BNP Paribas wyróżniony trzema nagrodami podczas jubileuszowej 10. edycji Gwiazd Bankowości

Bank BNP Paribas zdobył trzy nagrody podczas tegorocznej 10. edycji konkursu Gwiazdy Bankowości, organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną. Zajął pierwsze miejsce w kategorii Gwiazda ESG, drugie miejsce w kategorii Gwiazda Technologii i Innowacji oraz trzecie miejsce w kategorii głównej – Gwiazda Bankowości.

Na rezultat w rankingu głównym konkursu Gwiazdy Bankowości, w którym Bank BNP Paribas awansował względem ubiegłego roku o jedną pozycję, wpływ miały wyniki uzyskane w poszczególnych kategoriach. W dwóch z nich uplasował się na podium. Bank zajął pierwsze miejsce w kategorii Gwiazda ESG, czym potwierdził swoją pozycję lidera zrównoważonej bankowości, podejmującego wyłącznie działania mające pozytywny wpływ na środowisko i społeczeństwo. Zajął również drugie miejsce w kategorii Gwiazda Technologii i Innowacji w której docenione zostały liczne wdrożone innowacyjne produkty, usługi i rozwiązania, poprawiające jakość obsługi Klientów banku i usprawniające funkcjonowanie organizacji.

Działania w nagrodzonych obszarach są wynikiem realizacji strategii GObeyond przyjętej przez Bank BNP Paribas na lata 2022-2025 i zostały opisane jako elementy jej filarów – POSITIVE i STRONGER. POSITIVE oznacza pozytywny wpływ organizacji na otoczenie poprzez zrównoważone finanse, proekologiczne produkty, wsparcie firm w transformacji oraz działania na rzecz inkluzywności i różnorodności. STRONGER polega natomiast na wzmacnianiu biznesu poprzez transformację technologiczną, w tym modernizację systemów IT, tworzenie innowacyjnych produktów i usług, automatyzację procesów oraz zaawansowaną analizę danych.

– Nagrody zdobyte w konkursie potwierdzają, że obraliśmy odpowiednią strategię i umiejętnie ją realizujemy. Prowadzenie biznesu w sposób zrównoważony i społecznie odpowiedzialny, z uwzględnieniem kwestii istotnych społecznie oraz z troską o planetę, jest wpisane w naszą tożsamość. Wierzymy, że jedyna właściwa decyzja, to wspieranie tych wartości, mających kluczowy wpływ na dobrą przyszłość następnych pokoleń. Jesteśmy przy tym bankiem nowoczesnym, który nie boi się innowacji i nowych technologii i do tego samego zachęcamy Klientów. W trwającej rewolucji technologicznej dostrzegamy bowiem szansę na rozwój nasz, sektora bankowego i całej gospodarki – mówi Izabela Tworzydło, dyrektorka Departamentu Komunikacji Korporacyjnej w Banku BNP Paribas.

Banki, biorące udział w konkursie, były oceniane na podstawie trzech źródeł informacji: udostępnionych danych finansowych i biznesowych za lata 2022 i 2023, dostarczonych ankiet dodatkowych oraz ankiet przeprowadzonych wśród Klientów, którzy oceniali swój bank pierwszego wyboru. W zwycięskiej dla Banku BNP Paribas kategorii Gwiazda ESG, laureata wyłoniono, oceniając jego działania w obszarach środowiskowym, społecznym i ładu wewnętrznego. W kategorii Gwiazda Technologii i Innowacji, w której bank zdobył drugie miejsce, oceniano innowacyjne projekty zrealizowane w ciągu ostatniego roku. Jury konkursowe wyróżniło współpracę banku z Envirly, bramkę płatniczą Axepta oraz hiperpersonalizację oferty oszczędnościowej z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Konkurs Gwiazdy Bankowości jest organizowany corocznie od 2015 r. przez Dziennik Gazetę Prawną we współpracy z PwC. Co istotne, Kapituła nagrody od 10 lat w dużym stopniu pozostaje niezmienna, zapewniając stały punkt odniesienia i porównywalność wyróżnień między poszczególnymi latami. Tegoroczna, 10. edycja, wprowadziła nową kategorię – Gwiazda Finansów.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF