...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Bezwarunkowa pożyczka – czy istnieje?

Pożyczki są popularnymi produktami finansowymi oferowanymi przez banki i firmy pozabankowe. Jednak niektóre formy reklamowania potrafią wprowadzać klientów w błąd. Czy istnieje pożyczka, której nie dotyczą żadne warunki? Sprawdź, co musisz wiedzieć.

Pomoc finansowa bez spełnienia żadnych warunków?

Każdy, kto starał się o uzyskanie kredytu, wie, że cały proces nie należy do najprzyjemniejszych. Wiele przeprowadzonych rozmów z pracownikami banków, poszukiwania atrakcyjnych ofert, dopełnianie formalności, a potem czekanie na otrzymanie pozytywnego rozpatrzenia wniosku – to tylko część etapów, które należy przejść. W niektórych przypadkach należy spodziewać się odmowy. Kredytodawca wyznacza konkretne warunki. Jeśli chcesz otrzymać pomoc finansową, powinieneś je spełnić.

 

Dotyczy to nie tylko kredytów, ale także innych produktów finansowych – w tym pożyczek. Ilość warunków i wymogów często zniechęca klientów, w wyniku czego poszukują prostszych rozwiązań. Wówczas wiele osób zaczyna się interesować bezwarunkowymi pożyczkami. Jednak czy one rzeczywiście istnieją?

 

W praktyce instytucje finansowe zawsze będą miały określone warunki, związane z prawem i regulacjami finansowymi, które muszą spełniać. Choć można znaleźć produkty o mniej restrykcyjnym charakterze (z przykładami zapoznasz się tutaj: Pozyczka4you.pl), to nie istnieje typ pożyczki, którą otrzymasz od banku lub firmy pozabankowej bez spełnienia przynajmniej podstawowych założeń.

Czym jest pożyczka bez BIK?

Jednym z rodzajów finansowania, wyróżniającym się mniejszą liczbą restrykcji, jest pożyczka bez BIK. Można ją uzyskać u firm pozabankowych, które nie sugerują się historią kredytową w Biurze Informacji Kredytowej. Kto może na tym skorzystać? Po taki typ pomocy finansowej sięgają głównie osoby z negatywną historią kredytową lub ci, którzy mieli wcześniej problemy ze spłatą podobnych zobowiązań.

 

Natomiast potencjalnych pożyczkobiorców nadal obowiązują pewne warunki. Czego się można spodziewać? Liczy się odpowiedni wiek, posiadanie konta osobistego czy stały dochód. Mogą obowiązywać również inne wymagania, dlatego warto zapoznać się z ofertami różnych pożyczkodawców. Ponadto zwróć uwagę na opinie innych klientów.

 

Brak informacji dotyczących historii kredytowej firmom rekompensować będzie zazwyczaj wyższe oprocentowanie i krótsze terminy spłaty. Wbrew niektórym przekonaniom o pożyczkach bez BIK, nie są one bezwarunkową pomocą finansową i posiadają swoje wady.

A może pożyczka od członka rodziny?

W niektórych przypadkach osoby bliskie mogą udzielić pożyczki bez spełnienia formalnych warunków, ale nawet w takiej sytuacji istnieją różne ograniczenia. Przykładowo nie wszystkie kwoty zwolnione są z podatku PCC. Oprócz wysokości pożyczki liczy się też stopień pokrewieństwa. W przypadku najbliższej rodziny nie trzeba płacić podatku, jeśli pożyczka nie przekracza konkretnej kwoty.

 

Poniekąd taki rodzaj pomocy finansowej może być uznawany za bezwarunkowy, ale nawet wtedy obowiązuje jakiś okres spłaty. Warto przy tym stworzyć podstawową umowę pisemną między stronami, aby uniknąć w przyszłości nieporozumień i zbędnych konfliktów.

 

Jak widać, nie istnieje w pełni bezwarunkowa pożyczka. Choć wiele instytucji pozabankowych oferuje produkty finansowe z mniejszą ilością wymagań względem zainteresowanych, zawsze należy spodziewać się jakichś warunków.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF