...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Bollywood z warszawską Starówką w tle

Po raz pierwszy w historii gatunku Bollywood powstał film, którego fabuła w większości toczy się w Polsce. Już w lipcu miliony fanów Bollywoodu z całego świata zobaczą Warszawę, która stanowi główne tło wydarzeń w komedii gangsterskiej „Teefa in Trouble” („Teefa w tarapatach”) w reżyserii Ahsana Rahima. Obraz powstał w koprodukcji pakistańskiego studia Lightingale Productions i polskiego Studia AGART. W filmie występują gwiazdy kina bollywoodzkiego, jak Maya Ali, Ali Zafar, czy Javed Sheikh oraz polscy aktorzy. Już po kilku dniach od publikacji, trailer, utwór z filmu, i teledysk, w których widoczna jest Warszawa, osiągnęły wielomilionowe odsłony w serwisie YouTube. Premiera światowa odbędzie się 20 lipca, a film prezentowany będzie w 25 krajach. Polacy zobaczą film 27 i 28 lipca w Kinie Luna oraz we wrześniu w wybranych kinach studyjnych i Cinema City w całej Polsce.

Kino bollywoodzkie zrzesza miliony fanów na całym świecie. Jego wyznacznikami są historie miłosne okraszone tańcem i śpiewem, odgrywane w orientalnych sceneriach. Tym razem główne tło wydarzeń stanowi Warszawa. Zdjęcia do filmu realizowane były na przełomie czerwca i lipca 2017 roku, m. in. na terenie Starego Miasta, w Teatrze Wielkim, a także w dawnej fabryce FSO na Żeraniu oraz w wielu malowniczych miejscach w Polsce. – Z uwagi na popularność kina Bollywood, „Teefa in Trouble” może stać się promocją Warszawy i Polski na niespotykaną dotąd skalę. Akcja dzieje się w mieście, ukazując jego najpiękniejsze zakamarki. Okazuje się, że Polska może być miejscem atrakcyjnym i, paradoksalnie dla nas, egzotycznym dla ludzi z zagranicy – mówi Dawid Szurmiej ze Studia AGART, polski producent wykonawczy przedsięwzięcia, odpowiedzialny za dobór polskiej obsady i ekipy oraz realizacje scen pościgów i kaskaderskich. – Mamy nadzieję, że obraz ten wpłynie na pozytywne postrzeganie Polski za granicą. To także okazja, by polscy widzowie ujrzeli dzięki naszej produkcji swoją stolicę z nieco innej perspektywy, z nutką orientu, na co bardzo liczymy – dodaje Szurmiej.

Do współpracy przy filmie zaangażowane były również znane postacie polskiego show-biznesu, w tym Michał Piróg, który odpowiadał za choreografię scen tanecznych kręconych w Polsce. – Po raz pierwszy pracowałem przy realizacji filmu bollywoodzkiego. To połączenie kina, w którym choreografia odgrywa tak ogromną rolę i współpraca z gwiazdami, kultowymi w swoim kraju na niespotykaną u nas skalę oraz realizacja takiego przedsięwzięcia w Polsce, były dla mnie nowym, niesamowitym doświadczeniem. Producenci dali nam dużo wolności, dlatego powstał niesamowity miks Bollywoodu i kina europejskiego. Dla mnie to przełomowa sprawa, jestem bardzo ciekawy przyjęcia tego tytułu u nas.

Premiera światowa i dystrybucja w polskich kinach

Premiera światowa będzie miała miejsce 20 lipca 2018 roku, począwszy od Pakistanu (Lahore, Karaczi, Islamabad), poprzez Indie (Mumbaj), Zjednoczone Emiraty Arabskie (Dubaj), po Wielką Brytanię (Londyn) oraz w ponad 20 innych krajach świata. Premiera polska odbędzie się 27 lipca 2018 roku o godzinie 20.00 w Kinie Luna w Warszawie (pokaz biletowany). Kolejny seans 28 lipca o godzinie 20:45. Dystrybucja kinowa filmu w Polsce planowana jest na wrzesień 2018 r. Film będzie można obejrzeć w wybranych kinach sieci Cinema City: Kraków – Cinema City Bonarka, Warszawa – Cinema City Mokotów, Janki – Cinema City Janki, Łódź – Cinema City Manufaktura, Poznań – Cinema City Plaza, Gdańsk – Cinema City Krewetka, Wrocław – Cinema City Wroclavia, Katowice – Cinema City Punkt 44, Bydgoszcz – Cinema City, a także w sieci kin studyjnych, m. in. Kraków – Kino Kijów, Łódź – Kino Charlie, Warszawa – Kino Luna i innych. Dystrybutorem jest Bollywood Europa na licencji Yash Raj Films.

Opis filmu i postaci

Film „Teefa in Trouble” (pol. „Teefa w tarapatach”) utrzymany jest w konwencji komedii gangsterskiej. Opowiada historię Anyi, mieszkającej w Polsce młodej dziewczyny, która przygotowuje się do ślubu zaaranżowanego przez jej ojca. Wychowana w Europie przyszła panna młoda nie ma ochoty przystawać na obowiązujące w rodzimym kraju obyczaje, w konsekwencji ucieka sprzed ołtarza. Rozwścieczony ojciec niedoszłego małżonka zatrudnia Teefę, który przylatuje do Warszawy z Lahore w Pakistanie, aby ją odnaleźć. Nie spodziewa się jednak, że kobieta chętnie pozwoli się porwać w podróż swojego życia. W rolę Anyi wcieliła się pakistańska aktorka i modelka Maya Ali, natomiast odtwórcą roli tytułowego bohatera Teefy jest znany pakistański muzyk, model i aktor Ali Zafar. Postać srogiego ojca Anyi odegrał Javed Sheikh, legenda kina pakistańskiego. W pozostałych rolach wystąpią polscy aktorzy, m. in. Roch Siemianowski (komisarz policji, wujek Joe) i Piotr Szrajber (policjant).

Trailery i utwory z filmu „Teefa in trouble”:

Oficjalny trailer filmu: https://www.youtube.com/watch?v=jw5dTVTX9zo (prawie 3 mln wyświetleń)

Teledysk „Item number”: https://www.youtube.com/watch?v=5eVEiOE5Z4A (ponad 6 mln wyświetleń)

Utwór „Chan Ve”: https://www.youtube.com/watch?v=qvqyHS-Rycs (ponad 8 mln wyświetleń)

Fanpage filmu: https://www.facebook.com/TeefainTroubleOfficial/

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF